چگونه تیمتان را در ماه های آخر سال با انگیزه نگه دارید

به 3 ماهه آخر سال که می­رسیم پایان سال مالی نزدیک است. این سه ماه تعیین می­کنند که آیا شرکت به اهدافش رسیده، و پیشرفتی نسبت به سال گذشته داشته یا نه. بنابراین، تمام مدیران در این فصل تعطیلات می­خواهند پایانی قوی در یک چهارم پایانی سال داشته باشند.

بیایید رو راست باشیم، برای مدیران سخت است که در پایان سال به کارمندانشان انگیزه بدهند. روز شکرگزاری و تعطیلات ماه دسامبر خلاقیت کارمندان را کاهش می­دهد، همچنین اضطراب روحی و فیزیکی سال گذشته خود را در این بازه زمانی نشان می­دهد و عملکرد کارکنان را پایین می­آورد. این موضوع برای مدیرانی که می­خواهند سال را با موفقیت به پایان رسانند، خبر خوبی نیست. خوشبختانه، راه های اثبات شده­ای برای انگیزه دادن به کارمندان در این بازه زمانی وجود دارد.

مثال بیاورید

دو صد گفته چو نیم کردار نیست. اگر مدیران و رؤسا، خودشان انگیزه نداشته باشند، کارکنان به سختی سخنرانی­های آن ها را در این باره قبول می­کنند. اگر مدیران انتظار دارند کارکنانشان در پایان سال تمام تلاششان را بکنند، خودشان هم باید همین گونه باشند. اگر به قیمت زود آمدن و دیر رفتنشان باشد، پس حتما باید انجامش دهند.

سخت کوشی را تشخیص دهید

با اینکه تمام کارمندان باید سراسر سال کار خود را به نحو احسن انجام دهند، اما در یک چهارم پایانی سال، مهم است کارمندی را که سخت تلاش می­کند تشویق کنید. هیچ کس انتظار ندارد هر روز به خاطر کاری که انجام می­دهد قدردانی شود، اما قدردانی از کارمندی که 110 درصد از توانش را در پروژه­ای گذاشته، به سایر کارکنان نشان می­دهد که مدیران به تلاش­هایشان در پایان سال بسیار توجه می­کنند.

تشخیص کارمندان سخت کوش و بیان ارزشی که کارشان دارد، روشی اثبات شده برای افزایش انگیزه و درگیر شدن آنها در کار است. Make Their Day (یک شرکت انگیزشی کارمندان)، مطالعه­ای انجام داد و به این نتیجه رسید که 70 درصد از پاسخ ­دهندگان به نظرسنجی­اش معنی­دارترین به رسمیت شناخته شدنشان را  اینگونه توصیف کردند «ارزش دلاری نداشت»، و 83 درصد گفتند به رسمیت شناخته شدن خیلی با ارزش­تر از پاداش گرفتن است. اطمینان از این که کارمندان، در پایان سال، بازخوردی را که لایقش هستند بگیرند، یک چهارم پایانی سال را موفقیت­آمیز خواهد کرد.

 

اهداف واقع گرایانه­ای برای یک چهارم پایانی سال در نظر بگیرید

در ماه ژانویه، مدیران اهداف مشخصی برای سازمان تعیین می­کنند که تا پایان سال باید تحقق یابند، و ثابت شده که کارمندان جهت گیری شرکت را متوجه می­شوند. در گزارش عملکرد اجرایی شرکت DATIS در سال 2017، که بر پایه نظرسنجی از 400 مدیر اجرایی انجام شد، به این نتیجه رسیدیم که بیش ار 75 درصد مدیران باور دارند کارکنانشان از برنامه و چشم­اندازهای سال اطلاعات کافی دارند. تا این لحظه از سال، تقریبا مشخص است که آیا آن اهداف محقق می­شوند یا نه. صرف نظر از پیشرفت سازمان، مدیران می­خواهند کارکنانشان تلاششان را بیشتر کنند تا یک چهارم اول سال بعد را با قدرت بیشتری آغاز نمایند.

مشوق­هایتان را ارائه دهید

در چند سطر قبلی توضیح دادم که بر اساس یک مطالعه، کارمندان به رسمیت شناخته شدن را با ارزش­تر از پاداش می­دانند، اما پاداش باز هم کار خود را می­کند، به خصوص در پایان سال زمانی که به تعطیلات نزدیک می­شویم. در نظر داشته باشید که پاداش قرار نیست فقط در قالب کارت هدیه باشد، دادن مرخصی با حقوق به کارمندان سخت کوش در یک چهارم پایانی سال می­تواند انگیزه­ای برای کارمندان باشد، بدون اینکه پاداش مالی داده باشید.

 

منبع : Entrepreneur.com


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ