سه دلیل عمده ای که کاربران وب سایت شما را ترک می کنند

جویی روبین1، سهامدار رستورانNeighbor  در لس­آنجلس، وبسایتی برای کسب و کارش بر پا کرده بود، اما متوجه شد که تنها داشتن وبسایت کفایت نمی­کند. جویی به دنبال چیزی بی­نظیر بود، چیزی منحصر به فرد، چیزی که عملیات خشت و ملات او را بهتر نشان، و آزادی بیشتری برای نمایش تصاویر در اختیارش قرار دهد. بنابراین شرکت طراحی Original Thought را استخدام کرد تا وبسایتی جدید برایش طراحی کنند. روبین می­گوید: «برند، رستوران، فضای داخلی، و آشپزخانه را ساختیم، و کارکنان را نیز استخدام کردیم. حالا به یک سایت نیاز داشتیم.»

وبگردان چه چیزهایی می­خواهند:

چگونه بازدیدکنندگان را به وبسایتتان جذب یا آن ها را طرد کنید:

39 درصد

از بازدیدکنندگان اگر تصاویر دیر بارگذاری شوند، یا اصلا بارگذاری نشوند، سایت را ترک خواهند کرد.

44 درصد

اگر اطلاعات تماس یا شماره تلفن در سایت شرکتی وجود نداشته باشد، آن را ترک خواهند کرد.

38 درصد

اگر سایت به نظرشان جذاب نباشد از آن خارج خواهند شد.

70 الی 80 درصد

قبل از خرید یا بازدید از یک کسب و کار در مورد آن در اینترنت جست و جو می­کنند.

51.3 درصد

از کاربران سراسر دنیا توسط موبایل به اینترنت دسترسی دارند.

منابع: Adobe, Blue Corona, KoMarketing, StatCounter

تجربه او برای بسیاری از مؤسسان آشناست. امروزه، اگر کسی کسب و کاری بر پا کند، به فکر یک وبسایت هم خواهد بود. اما همانطور که شرکتتان رشد می­کند، متوجه می­شوید وبسایتی که خودتان بر بسترهایی مانند Wix و Squarespace ساخته­اید دیگر جوابگوی نیازهایتان نیست. شاید می­خواهید در بازار نام و نشانی برای خود کسب کنید تا از رقبا یک سر و گردن بالاتر به نظر برسید، شاید هم چیزی ارزشمندتر بخواهید، مثلا سیستم پیچیده کاتالوگ محصولات، قابلیت پردازش معاملات همزمان، یا سیستم پیگرد صورت کالا. اگر چنین است، زمان آن رسیده تا یک توسعه دهنده، طراح، یا مشاور – یا ترکیبی از این سه فرد را استخدام کنید.

نگاهی دقیق به میزان بودجه­تان بیاندازید. برنت لایتنر2، بنیانگذار آژانس دیجیتال Taoti Creative، قاعده­ای ساده دارد: «اگر کمتر از 10000 دلار برای سرمایه گذاری در ساخت وبسایت دارید، نحوه کار Squarespace  و  Wix را یاد بگیرید. اگر بودجه­تان نزدیک به 25000 دلار است، به فکر استخدام توسعه دهنده­ای برای ساخت سایتی سفارشی تر باشید.» مشاور می­تواند در طبقه بندی کردن آپشن­ها در صورتی که نیازهای پیچیده دارید، به شما کمک کند.

همچنین باید در نظر داشته باشید که تعداد کاربرانی که از طریق دستگاه­های موبایل به اینترنت دسترسی دارند، بیشتر از کاربرانی است که از کامپیوتر برای این کار استفاده می­کنند، پس وبسایتتان باید طوری طراحی شده باشد که در تلفن­های هوشمند بدرخشد. اسپرینگ3 می­گوید:« در رابطه با نسخه دسکتاپ سایت نگران نباشید، به کاربران موبایل و آنچه می­توانند ببینند توجه کنید.»

اصالت امری کلیدی است، اما از زرق و برق در وبسایت اکیداً خودداری کنید. پس بدون فیلم و صدا و «چیزهای متحرک» چه کار کنیم؟ اسپرینگ می­گوید این کار باعث می­شود مشتری­های بالقوه­تان را از دست بدهید، و همچنین باعث می­شود بارگذاری زمان بر شود. و به یاد داشته باشید که Flash، نرم افزار Adobe برای پخش فایل­های چندرسانه­ای، قبلا خیلی کاربرد داشت، اما الان دیگر از آن استفاده نکنید، اسپرینگ می­گوید:«بیخیالش شوید، موبایلتان قابلیت پخش فایل های Flash را ندارد.» که با توجه به گرایش­های وبگردی، صحیح به نظر می­رسد. اگر کسی وبسایت زیبا و جدیدتان را نبیند، اصلا وبسایتی وجود دارد؟

یافتن توسعه دهنده بعدی وبسایتتان

  1. سایت­های مورد علاقه­تان را بررسی کنید

نمی­دانید چگونه یک توسعه دهنده پیدا کنید؟ ملانی اسپرینگ از شرکت Branded Confidence می­گوید:« سایتی را که خیلی دوست دارید پیدا کنید، به آخر وبسایت رفته و ببینید سازنده­اش کیست.» از اینکه آگهی­های اینترنتی را بخوانید راحت­تر است.

  1. اول بپرسید، بعد تأیید کنید

کاندیداهای مورد نظرتان را که پیدا کردید، چه آنهایی که برای خودشان کار می­کنند چه آژانس­های خدماتی، بیازمایید. برنت لایتنر از شرکت Taoti Creative می­گوید:« بگویید، می­خواهم در سایتم این کارها را انجام دهم، پیشنهاد شما چیست؟» ولی در عین حال سایت­های دیگری را که با سیستم مدیریت محتوایی که به شما پیشنهاد کردند، ساخته­اند را نگاه کنید. لاینتر می­گوید:« مطمئن شوید شرکتی که استخدام می­کنید تجربه کافی در استفاده از پلتفرمی که قرار است بر روی آن کار کنند را داشته باشند.»

  1. سازگاری را بررسی کنید

مطمئن شوید افزایه­های سایتتان با پلتفرمی که آنان پیشنهاد می­کنند سازگار باشد. به عنوان مثال، اسپرینگ می­گوید:« بپرسید، اگر بخواهیم از افزونه Shopify استفاده کنیم که مشکلی ندارد؟» OpenTable این قابلیت را به رستوران­ها می­دهد تا بدون ساختن سیستمی اختصاصی، رزروهای آنلاین را پردازش کنند، بسیاری از کسب و کارهای حوزه سلامتی نیز از Mindbody برای مدیریت طبقه بندی­ها و جلسات فروش استفاده می­کنند.

  1. احتمالات را در نظر بگیرید

ببینید که اگر روزی به توسعه دهنده دسترسی نداشتید، آیا توانایی بروزرسانی وبسایت را خواهید داشت یا نه. اسپرینگ می­گوید:« بپرسید، اگر تصادف کنید، شخص دیگری می­تواند بر روی وبسایت کار کند؟ آیا کارهایتان را مستند می­کنید؟ چه آموزش­هایی برای آپدیت وبسایت نیاز دارم؟ این را هم می­توانید مستند کنید؟» روبین می­توانست سایت رستورانش را رأس ساعت 23 شنبه، بدون اینکه نیازی باشد به توسعه دهنده زنگ بزند، آپدیت کند. او می­گوید:« کاملا تحت کنترلمان است. وبسایت ماست.»

 

منبع : Inc


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ