4 مانع پیشرفت در حوزه کسب و کار و استارت آپ برای کارآفرینان

پیشرفت کردن در یک کسب و کار آسان نیست. چنین احساس می‌شود که همیشه 100 کار وجود دارد که کارآفرینان باید هر روز انجام دهند و کارهای بیشتری نیز به این لیست اضافه می‌شوند. وقتی که درآمد ناپایدار باشد، موضوع از این نیز دشوارتر می‌گردد. شما کسب و کاری را آغاز کرده‌اید تا در زندگی خود آزادی و کنترل بدست آورید، اما شما خواهان آزادی مالی نیز هستید. فشار مرتبط با پول، تعداد بسیار زیادی از افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد و کسب و کار شما چیزی است که آن را انجام می‌دهید تا این فشار کاهش یابد. وقتی که درآمد افزایش نیابد، کارآفرینان به فکر راهبردهای پیشرفت می‌افتند.

راهبردها نیز دقیقا مانند تمام چیزهای دیگر در زندگی، شامل انواع خوب و انواع بسیار بد هستند. راهبردهایی که بیشترین آسیب را به کارآفرینان می‌زنند آن‌هایی هستند که بدون درک شدن ماهیت حیله‌گرانه‌شان مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه این راهبردهای پیشرفت چنان رایج شده‌اند که ممکن است هنگام استفاده از آن‌ها، تصمیم خود را مورد ارزیابی مجدد نیز قرار ندهید. به نظر می‌رسد که آن‌ها به شما کمک خواهند کرد، اما آن‌ها برعکس عمل می‌کنند. از این چهار تاکتیک حیله‌گرانه که به کسب و کار شما آسیب می‌زنند و اعتبار شما را خدشه‌دار می‌کنند اجتناب کنید.

 

 

  1. اضافه کردن افراد به لیست دریافت‌کنندگان ایمیلتان بدون این که ثبت نام کرده باشند.

اضافه کردن کسی به لیست دریافت‌کنندگان ایمیلتان بدون اجازهٔ او، در جاهای زیادی در اطراف دنیا غیرقانونی است. موضوع صحبت من در اینجا منطقهٔ «خاکستری» است (منطقهٔ خاکستری: حوزه‌ای که به درستی تعریف نشده است و قوانین مشخصی برای آن وجود ندارد). این روزها برداشتن ایمیل شما و اضافه کردن آن به لیست دریافت‌کنندگان برای کسی که با او از طریق ایمیل صبحت کرده‌اید یا حتی کسی که با او در LinkedIn تعامل داشته‌اید غیرعادی نیست. منطق آن‌‌ها این است که تعامل شما با آن‌ها تلحویا به معنای رضایت شما از این کار است.

اگر این کار را می‌کنید دست نگه‌ دارید. مردم قطعا از این تاکتیک متنفر هستند. وقتی آن‌ها ایمیلی دریافت می‌کنند که برای آن ثبت نام نکرده‌اند، خون جلوی چشمانشان را می‌گیرد. این کار به شدت حیله‌گرانه است و من به شما اطمینان می‌دهم که با انجام آن رابطهٔ خود را به روشی اشتباه آغاز خواهید کرد.

شما برای اثرگذاری اولیه هرگز فرصت دوباره‌ای نخواهید داشت. اجازه دهید تا افراد، بودن در لیست دریافت‌کنندگان ایمیل شما را به اختیار خودشان برگزینند. شما می‌توانید وبسایت خود و بخش ثبت نام را به آن‌ها نشان دهید؛ اما تصمیم‌گیری بر عهدهٔ آن‌ها است. برایشان تصمیم نگیرید. این کار باعث می‌شود بسیار مستاصل به نظر برسید.

  1. اضافه کرد افراد به گروه فیسبوکتان بدون کسب اجازه از آن‌ها

این کار هم شبیه به اضافه کردن افراد به لیست دریافت‌کنندگان ایمیل است، اما چون احساس می‌شود ضرری ندارد، بیشتر صورت می‌گیرد–در صورتی که اینگونه نیست! کارآفرینان هر روزه به ده‌ها گروه فیسبوک اضافه می‌شوند که علاقه‌ای به عضویت در آن‌ها ندارند–این آزاردهنده است. اکثر کارآفرینان در حال تلاش برای محدود کردن اعلان‌های خود و چیزهایی هستند که در آن دخیل می‌باشند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا آزادی را در برنامه‌های زمانی خود و آنچه به عهده دارند حفظ کنند. حتی اگر فکر می‌کنید که گروه شما خوب و مناسب است، واقعیت این است که ما نمی‌خواهیم در گروه‌های فیسبوکی بیشتری عضو شویم. اگر فکر می‌کنید کسی عضو خوبی برای گروه فیسبوک شما است، برایش دعوت‌نامه ارسال کنید.

 

  1. تلاش برای فروختن چیزی به کسی به محض این که با شما ارتباط بر قرار می‌کند.

این موضوع باید واضح و بدیهی باشد اما اینگونه نیست. افراد از کسی خرید می‌کنند که او را می‌شناسند، دوستش دارند و مورد اعتماد آن‌ها است. اگر شما را نشناسند، تنها راه برای این که از شما خرید کنند این است که فرد مورد اعتمادشان آن‌ها را به طرف شما ارجاع دهد. وقتی بلافاصله برای فروش تلاش ‌کنید، مستاصل به نظر می‌رسید و افراد به ندرت با کارآفرینان مستاصل وارد معامله می‌شوند.

به افراد زمان بدهید تا شما را بشناسند، ارزش و احترامی که برایشان قائل هستید را دریابند و ببینند چه چیزی برای ارائه کردن دارید. به آن‌ها اجازه دهید تا بر اساس آنچه دیده‌اند و آنچه نیاز دارند تصمیم بگیرند.

 

  1. اغراق کردن و/یا دروغ گفتن در مورد دستاوردهایتان 

«موفق» بودن در شبکه‌های اجتماعی آسان است و ما هر روز تعداد زیادی از افراد «موفق» را در این شبکه‌ها می‌بینیم.  پی بردن به حقیقت در مورد ادعاهای مطرح شده در بازاریابی احتمالا شگفت‌آور خواهد بود. دستاوردها معمولا بزرگنمایی می‌شوند و یا کاملا دروغین هستند. آن‌ها را به این دلیل بیان می‌کنند که شما باور کنید کسی یا سازمان آن‌ها بیش از آنچه واقعیت دارد موفق است. آن‌ها امیدوارند که این کار شما را به خرید کردن وادار کند. دروغ نگویید. اغراق نکنید. روی منافعی تمرکز کنید که افراد بعد از تصمیم‌گیری برای صرف پول با شما، می‌توانند آن‌ها را بدست آورند. اگر بدون دروغ گفتن نمی‌توانید چنین منافعی را بیابید، هنوز کارهایی وجود دارد که باید انجام دهید. حقیقت همیشه فاش می‌شود و کسب و کار شما را به نابودی می‌کشاند.

شما می‌توانید کسب و کار خود را بدون استفاده از این تاکتیک‌های حیله‌گرانه به سمت رشد سوق دهید. ممکن است این تاکتیک‌ها برای مدت کوتاهی اثرگذار باشند اما به مرور زمان کسب و کار شما را نابود می‌کنند. راه‌های خیلی بهتری برای بازاریابی و پیشرفت کسب و کار وجود دارد که باعث ایجاد اعتماد و وفاداری می‌شود. اندکی عقل سلیم (درک مشترک) به موفقیت‌های بسیار زیادی ختم خواهد شد.

 

منبع : Entrepreneur.com


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ