پنج دلیل برای این که استارتاپ شما پوشش خبری مورد نیازتان را کسب نمی‌کند

کسب پوشش خبری برای استارت‌آپ همواره دشوارتر شده است. شما با میانگین 550000 کسب و کار جدیدی که در هر ماه آغاز به کار می‌کنند، در حال وارد شدن در رقابت‌ سختی برای جذب مخاطبان خود هستید. اگر رویکرد مناسب را نسبت به روابط عمومی اتخاذ نکنید، خواهید دید که از رقابت جا مانده‌اید.

قرار گرفتن در معرض دید عموم اتفاقی نیست. پشت هر داستان برند عالی‌ای که در رسانه می‌بینید، یک راهبرد روابط عمومی عالی وجود دارد.
بیایید به بررسی برخی از رایج‌ترین اشتباهاتی که استارت‌آپ‌ها را از کسب پوشش خبری مطلوبشان باز می‌دارد بپردازیم.

1. جدی نگرفتن وبلاگ نویسی
وبلاگ نویسی به طور منظم یکی از بهترین روش‌های اثرگذاری بر گفتمان جریان اصلی است. شمار فزاینده‌ای از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران به طور مداوم در جستجوی ایده‌های داستانی جدید و جالب در قلمروی وبلاگ‌ها هستند. شما می‌توانید با نوشتن در مورد داستان و ابتکار خود و با شرح دادن ابعاد مختلف کسب و کارتان، وبلاگ خود را به منبع تازه‌ای از داستان‌های خبری تبدیل کنید.
برای این که پوشش خبری مناسب را به وسیلهٔ وبلاگ نویسی بدست آورید، از خودتان بپرسید که دلیل وجود شرکتتان چیست و محصول یا خدماتتان چه مشکلی را حل می‌کند؟ داستان خود را به گونه‌ای انسانی و قابل درک بیان کنید و مطمئن شوید که برای جلب توجه رسانه‌ها به اندازهٔ کافی متقاعد کننده باشد.
2. شبکه‌سازی نکردن با روزنامه‌نگاران مناسب.
شبکه‌سازی شما را قادر می‌سازد تا رابطه‌ای ارزشمند با روزنامه‌نگاران مناسب برقرار کنید که در غیر این صورت ممکن بود با آن‌ها روبه‌رو نشوید.
به منظور کسب پوشش خبری ارزشمند، باید بر شبکه‌سازی با روزنامه‌نگارانی که موقعیت ایده‌آل شما را پوشش می‌دهند، آگاهی یافتن از موضوع نوشته‌های آن‌ها و آنچه مخاطبانشان دوست دارند به اشتراک گذاشته شود تمرکز کنید. به محض این که یک ارتباط برقرار کنید، می‌توانید داستان کسب و کارتان را برای آن‌ها بیان کنید.
اما قبل از این که وارد عمل شوید، به یاد داشته باشید که روزنامه‌نگاران دائماً این بیانات را می‌شنوند. اگر در حال ارائهٔ بیانات کلی‌ای هستید که فقط بر خودتان متمرکز است، آن‌ها به احتمال زیاد به ارائهٔ شما اعتنایی نخواهند کرد. به منظور برجسته کردن ارائهٔ خود، داستانتان را طوری تعدیل کنید که با سبک آن‌ها تناسب داشته باشد.
3. انحصاری نکردن داستانتان با هر روزنامه‌نگار
انحصار، یک عامل وسوسه‌کنندهٔ قوی برای یک رسانهٔ خبری است. انحصار نه تنها باعث سرمایه‌گذاری بیشتر عوامل رسانه روی داستان خواهد شد، بلکه آن‌ها را وسوسه می‌کند تا برگ برنده را از رقبای خود بگیرند.

با این فرض که شما اخباری با ارزش انحصاری شدن دارید، تصمیم بعدی که باید اتخاذ کنید این است که اخبار خود را به چه رسانه‌ای ارائه کنید تا بیشترین شانس را برای رسیدن به مخاطبان هدف داشته باشد. هدف این نیست که همیشه به وسیع‌ترین سطح از مخاطبان دست پیدا کنید، بلکه هدف این است که خبر خود را در مقابل مشتریان موجود و بالقوه قرار دهید.
4. استفاده نکردن از ابزارهای مناسب
برای ایجاد و حفظ حضوری عالی در حوزهٔ روابط عمومی، باید از ابزارهای مناسب استفاده کنید. ابزارهایی که به شما کمک می‌کنند تا جذبهٔ عمومی کسب و کار خود را تقویت کنید و آن را تحت نظارت قرار دهید. بعضی از این ابزارها عبارت‌اند از:
• وبسایت «به یک خبرنگار کمک کنید» (www.helpareporter.com): وقتی مسئلهٔ ارائهٔ داستان به رسانه‌ها به میان می‌آید، HARO یکی از راحت‌ترین ابزارهای رایگان است. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا به ایمیل‌های ارسالی روزانهٔ روزنامه‌نگارانی که به دنبال مصاحبه هستند دسترسی یابید.
• ترسیم‌گر نقشهٔ کلیدواژه‌ گوگل (Google Keyword Planner): این ابزار رایگان به شما کمک می‌کند تا پست‌های وبلاگ خود را بر اساس کلیدواژه‌های مرتبطی که مردم جستجو می‌کنند طرح‌ریزی نمایید. انتخاب دقیق واژه‌ها به وبلاگتان کمک می‌کند تا موقعیت بالاتری در نتایج موتورهای جستجوگر داشته باشد.
• عنوان‌ساز BlogAbout: ابزار مورد علاقهٔ من که به من کمک می‌کند تا با فن بارش فکری، عنوان‌های گیرایی برای جذب خبرنگاران انتخاب کنم.
• هشدارهای گوگل (Google Alerts): هشدارهای گوگل ابزاری رایگان است که وقتی شرکت شما یا شرکت رقیب موضوع برجستهٔ رسانه‌های خبری متعددی می‌شود، برای شما هشدار می‌فرستد.

5. اصیل و واقعی نبودن
خبرنگاران به طور دائم در حال دریافت داستان‌هایی از کارآفرینانی هستند که می‌خواهند پوشش خبری کسب کنند. برای برجسته کردن ارائهٔ خود، اصیل و واقعی باشید. خبرنگارانی که اخبار حوزهٔ کاری شما را پوشش می‌دهند، می‌خواهند داستان شما را بشنوند. به یاد داشته باشید که به همان اندازه که شما به آن‌ها نیاز دارید، آن‌ها نیز به شما نیاز دارند و به صورتی فعال به دنبال ایجاد رابطه با کارآفرینان هستند. بنابراین، از برقراری ارتباط و درگیر کردن آن‌ها نترسید. برای این که داستانتان پوشش داده شود، باید خبرنگار و نشریهٔ مناسب را در زمان مناسب پیدا کنید و اصیل باشید.

 

منبع : Entrepreneur.com


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ