ماموریتی استارت آپی برای حفظ میلیون ها نوزاد

تنها در اوگاندا، نزدیک به 600000 نوزاد نیاز به مداخلات پزشکی برای عوارض هنگام تولد دارند. این مشکلی است که ترزا کوول و سونا شاه در مأموریتی برای حل آن هستند. نئوپندا، استارتاپی که در سال 2015 بنیان نهادند، پوشیدنی هایی تولید می کند که چهار علائم حیاتی نوزادان را کنترل و نظارت می-کنند: ضربان قلب، تنفس، اشباع اکسیژن خون و دمای بدن.
کوول و شاه در دانشگاه کلمبیا آشنا شدند، جایی که مدرک کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی را دریافت کردند. هردوی آن ها در کلاس زیست طراحی همکاری کردند تا یک نمونه ی اولیه که به یک نیاز پزشکی برآورد نشده می پرداخت ایجاد کنند و نهایتاً یک مدل کسب‌وکار برای حیات بخشیدن به آن راه‌حل توسعه دهند. حین اولین سفرشان به اوگاندا بود که مهندسان تازه کار واقعاً کار اولیه شان بر روی پروژه را عملی کردند.
کوول می گوید «ما زمان زیادی را در بخش های مراقبت های ویژه ی نوزادان (NICU) شلوغ گذراندیم و پرستارانی را دیدیم که با امکانات بسیار اندک کار بسیار زیادی انجام می دهند.» «مستقیماً از پزشکان شنیدم که نظارت بر علائم حیاتی تفاوت عظیمی در زندگی نوزادان بیمار آن ها ایجاد می کند.» بعدازاین سفر کوول و شاه تصمیم گرفتند که به‌صورت تمام‌وقت به ساختن شرکت متعهد شوند.
گذراندن دوره
طبیعتاً، ساخت محصول آسان نبود. شاه می گوید «ما با انجام کارهای بیهوده در آزمایشگاه آغاز کردیم، مانند آزمودن الکتریک های واقعی به روش های مختلف. سپس آن ها را با استفاده از حالت های پرینتر سه‌بعدی ایجاد کردیم» «ما تا جایی که توانستیم بدون قرار دادن فیزیکی محصول بر روی کودک آزمایش کردیم» این وسیله که اساساً یک حس‌گر شارژ شونده با باطری است که توی کلاه یک کودک گذاشته می شود، به‌طور بی‌سیم اطلاعات را به یک مانیتور مرکزی منتقل می کند که وقتی نوزاد در ناراحتی باشد به پرستاران هشدار می دهد.
شاه و کوول در ماه مه سال 2016 به 40000 دلار مبلغ اولیه برای آغاز کارشان دست یافتند. این زوج از قبل بیش از 60000 دلار کمک‌هزینه و سرمایه گذاری از رقابت مسابقه ی کلمبیا و سلامت مربوطه، در یک مرکز رشد استارتاپ در راکویل مریلند دریافت کرده بودند و اخیراً جایزه ی 1500 دلاری مقام اول رقابت زنان کارآفرین در کلمبیا را برنده‌شده بودند.
نقاط کلیدی فروش
نئوپندا همچنین راه‌حل هزینه را ارائه میدهد. شاه تخمین می-زند یک مانیتور معمولی پزشکی در ایالات متحده 2500 دلار هزینه دارد. آن ها قصد دارند هزینه را تا 50 دلار در هر کلاه شامل تبلت کاهش دهند. (سیستم می تواند تا 15 کودک را هم‌زمان اداره کند). در حال حاضر، این دو، بازخورد مصرف‌کننده از کلینیک های مشارکت‌کننده در اوگاندا را تکمیل می کنند. نئوپندا باید تأییدیه‌ی دولتی دریافت کند، این محصول می-تواند در سراسر شرق آفریقا گسترش یابد. (شاه و کوول پیش-بینی می کنند این محصول تا پایان سال 2018 وارد بازار شود).
هدف این دستگاه عملکرد به وظایف مختلفی است که در جهت بهبود جهانی کار خواهد کرد که آغاز زندگی مرگبارترین خطر است. مبارزه ی بزرگی برای تعهد دادن است ولی این دو بنیان-گذار مصمم اند. شاه می گوید «تمرکز اولیه ی ما روی بهبود نتایج سلامت نوزادان است جاهایی که نوزادان از دلایلی که قابل‌پیشگیری  و درمانند می میرند»«امیدواریم این کار را تا سال 2021 انجام دهیم».

 

منبع Inc


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ