هشت روش برای گرفتنِ بازخوردهای بیشتر در اینستاگرام

اینستاگرام توجهِ بازاریابان را در همه جای دنیا به خود جلب کرده است. اینستاگرام در مقایسه با شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند فیسبوک و LinkedIn نسبتا جدید است و با سرعتِ قابل توجهی در حال رشد و پیشرفت است. ماهانه 600 کاربر فعال به کاربران اینستاگرام افزوده می‌شود. اینستاگرام بالاترین نرخِ بازخورد را در میان پلت‌فرمِ رسانه‌ی اجتماعی دارد.

این موضوع باعث شده است بازاریابان برای برقراری ارتباط بهتر با مخاطب جذبِ اینستاگرام شوند، اما کسانی که وقتشان را صرفِ مدیریتِ حساب (اکانتِ) اینستاگرام می‌کنند می‌دانند که آن بازخوردها به طور طبیعی و خودبه خود ظاهر نمی‌شوند. باید آن‌ها را به دست بیاورید، اما اگر با مزیت‌ها و فرهنگِ پلت‌فرم آشنایی ندارید، ممکن است در آغاز احساس سردرگمی کنید.

بنابراین چگونه در اینستاگرام بازخوردهای بیشتری، از جمله لایک و نظر (کامنت)، را به دست می‌آورید؟ استراتژی‌های زیر را امتحان کنید:

  1. از رنگ‌های سیر استفاده کنید.

اولین وظیفه‌ی شما این است که از خاص باشید و شبیه به دیگران نباشید. همه‌ی کاربران شما صدها کاربر یا برند را در اینستاگرام دنبال (follow) می‌کنند و به بسیاری از آن‌ها نزدیک هستند. گذشتن از این موانع سخت کار ساده‌ای نیست، اما اگر این کار را نکنید هرگز نمی‌توانید توجه آن‌ها را جلب کنید.

Curalate در مطالعه‌ای نشان داد که تصاویری که رنگِ غالبِ آن‌ها آبی است 24 درصد بیشتر از رنگ‌های دیگر توجه کاربران را به خود جلب می‌کند. اما تصاویری که از یک رنگ در آن‌ها بیشتر استفاده شده است و رنگِ یکنواختی دارند تاثیرِ بیشتری دارند. اطمینان حاصل کنید گه اکثرِ تصاویرِ شما نمایان‌گرِ سایه‌هایی از یک رنگِ سیر هستند، این کار باعث می‌شود که این تصاویر در خبرخوان (نیوزفید) آن‌ها نمایان‌تر و جذاب‌تر باشد و توجه‌ها را بیشتر به خود جلب کند.

  1. از استراتزی دعوت مخاطب به همکاری استفاده کنید

اگر می‌خواهید نتیجه‌ی خوبی بگیرید، در کنار هرگونه استراتژی بازاریابی دیگر باید از استراتژی دعوت مخاطب به همکاری استفاده کنید. اگر به مخاطبان بگویید که باید چه کار کنند، از طریق صفحه‌تان با آن‌ها مکالمه‌ای را برقرار کرده‌اید (این ارتباط می‌تواند در حد درخواست برای ثبت نام در یک ایمیل لیست، خرید یک محصول یا ارائه‌ی اطلاعات باشد).

اینستاگرام هم براساس چنین اصولی عمل می‌کند؛ اگر به صورت مستقیم کاربران‌تان را دعوت به کار کنید،  احتمالِ اینکه کاری را انجام دهند بسیار کم می‌شود. به عنوان مثال، اگر از کاربران‌تان می‌خواهید که به سایت شما بروند، باید راه مناسبی را به آن‌ها نشان دهید (از آن‌جایی که اینستاگرام به شما اجازه نمی‌دهد لینکی را به صورت مستقیم پست کنید، باید لینک مورد نظر را در پروفایل‌تان قرار دهید). اگر از آن‌ها می‌خواهید عکس‌هایتان را لایک کنند، باید یک پیام شرطی به آن‌ها بدهید: «اگر این اتفاق برای شما هم افتاده است لایک کنید».

  1. کاربران را به بحث کردن تشویق کنید.

یکی از بهترین و اثرگذارترین شیوه‌های دعوت به کار که بازخوردِ بالایی خواهد داشت درخواستِ بحث و گفتگو است. می‌توانید ایده‌ای را بیان کنید و از کاربران بخواهید دیدگاه‌های مخالف و موافق‌شان را بنویسند، یا اینکه از کاربران‌تان بخواهید که سوال بپرسند. هدف از این کار تشویقِ کاربران به گفتگو با یکدیگر است.

اگر تنها دو یه سه کامنت (نظر) دریافت کردید، باید سعی کنید کامنت‌های بیشتری را دریافت کنید. وقتی کاربران باهم بحث می‌کنند می‌توانید به‌عنوان مارک (برند) با آن‌ها وارد گفتگو شوید و به طور مستقیم با کاربران ارتباط برقرار کنید. فقط باید مراقب باشید که صحبت‌هایتان بیش از حد جدال برانگیز نباشد.

  1. از هشتگ درست استفاده کنید.

استفاده‌ی درست و مناسب از هشتگ‌ها به دیده شدنِ پست‌هایتان کمک می‌کند. مردم از هشتگ‌ها برای یافتنِ تصاویر مربوط به زمینه‌ی موردنظرشان استفاده می‌کنند، بنابراین هر هشتگی که استفاده می‌کنید می‌تواند شانسِ دیده شدنِ پست‌تان را بالا ببرد.

باوجود این، مواظب باشید در کپشن‌هایتان بیش از حد از هشتگ استفاده نکیند؛ اگر بیش از حد از هشتگ استفاده کنید یا از هشتگ‌های نامناسب استفاده کنید، به جای اینکه کاربران را به تعامل بیشتر تشویق کنید، تاثیرِ برعکس بر آن‌ها گذاشته‌اید.

  1. صورت‌ها را در عکس‌هایتان بگنجانید

وقتی شخصِ جدیدی را ملاقات می‌کنیم یا سعی می‌کنیم کسی را از فاصله‌ای دور بشناسیم ابتدا به صورتش نگاه می‌کنیم؛ شکی نیست که ابتدا جذبِ صورت می‌شویم. چهره‌ها احساساتِ قدرتمندی را در ما برمی‌انگیزند و به ما کمک می‌کنند از محیط‌مان تاثیر بگیریم.

گنجاندنِ چهره‌ها در تصاویرِ اینستاگرام می‌تواند باعثِ ایجادِ ارتباطِ اجتماعی بیشتری با کاربران شود، و از این‌رو، ارتباط‌ها ادامه می‌یابند. انسان‌ها نیز باید در تصویرهایتان وجود داشته باشد و تنها از عکس محصول استفاده نکنید.

  1. A-B استراتژی نوشتنِ کپشن‌تان را تست کنید

کپشن‌های شما می‌توانند تاثیرِ زیادی بر تعامل‌تان با کاربران داشته باشند، گرچه در اینستاگرام تصاویر نقشِ اصلی را بر عهده دارند. به طولِ کپشن‌‌ها و انتخابِ واژگاه توجه کنید، طرزِ بیان شما بر روی لایک و کامنت‌هایی که پست‌هایتان دریافت می‌کند تاثیر دارد.

ممکن است در ابتدا الگوی مشخصی نداشته باشید اما با گذرِ زمان با فاکتورهایی که روی کاربران‌تان تاثیر می‌گذارند آشنا خواهید شد.

  1. بازاریابی متقابل انجام دهید

اگر برندِ (مارک) شما بر روی پلت‌فرم‌های دیگر به غیر از اینستاگرام نیز قرار دارد، از بازاریابی متقابل به نحو احسن استفاده کنید. پست‌های اینستاگرام‌تان را احداقل بر روی پروفایل‌های دیگر مانند فیسبوک و توئیتر هم به اشتراک بگذارید، زیرا کاربران این پلت‌فرم‌ها ویژگی‌های جمعیت‌شناسی متفاوتی دارند و گزینه‌های بیشتری برای بیان نظر و فیدبک دارند.

اگر با تاثیرگذاران اجتماعی ارتباط اینترنتی برقرار کنید، می‌توانید از آن‌ها به عنوان اهرمی برای گسترشِ شبکه‌ی برندتان استفاده کنید.

  1. مناسب‌ترین زمان را برای پست گذاشتن بیابید

گزارش‌های ضد و نقیضی درمورد بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام به دستم رسیده است؛ بعضی از کاربران اعتقاد دارند که روزهای تعطیل بین ساعت 7 صبح تا 10 شب بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام است، درحالیکه دیگران اعتقاد دارند که شبِ یکشنبه بهتر است. ممکن است نتایج شما فرق داشته باشد، بنابراین زمانی را که مخاطبان‌تان نسبت به پست‌های شما واکنشی نشان می‌دهند پیدا کنید، و استراتژی متناسب با نیازهای آن‌ها را بیابید. و گاهی زمان‌های پست گذاشتن را جابه‌جا کنید تا اکانت‌تان یکنواخت و قابل پیش‌بینی نباشد.

فرمول خاصی برای بالابردن فیدبک در اینستاگرام وجود ندارد، اما این تاکتیک‌ها می‌تواند در یافتن بهترین روش برای جذبِ مشتری و تبلیغِ برند مورد نظرتان به شما کمک کند.

بهترین عکسی را که در توان دارید بیاندازید، به طور منظم پست بگذارید و امتحان کنید، بهترین نتیجه را خواهید گرفت و شاهد رشد و پیشرفت روزافزون‌تان خواهید بود.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ