استارت آپ دندانپزشکی و استفاده از روش‌های ارتودنسی نامرئی

دندان‌های سالم و مرتب نبایستی صرفا در اختیار مردم ثروتمند باشند. شرکت کاندید که یک شرکت ارتودنسی [نوپا] است که به صورت مستقیم با مشتریان ارتباط برقرار می‌کند و قصد دارد تا به شیوه‌ای ارزان‌تر از شیوه‌های براکت‌های ارتودنسی و ارتودنسی نامرئی، مرتب‌سازی دندان‌ها را مقرون‌به‌صرفه‌تر ساخته و در دسترس مردم بیشتری قرار دهد.

شرکت کاندید که الاینرهای ارتودنسی و مورد تأیید سازمان غدا و داروی ایالات متحده‌ی خود را با چاپگرهای سه بعدی چاپ می‌کند، برای کسانی طراحی شده است که به ارتودنسی خفیف یا ملایم دندان‌های خود نیاز دارند. هزینه‌ی این شیوه‌ی ارتودنسی به صورت پیش‌پرداخت معادل 1900 دلار است و در صورت پرداخت اقساطی نیز بایستی به مدت دو سال ماهیانه 88 دلار پرداخت شود، در حالی که هزینه‌ی براکت‌های ارتودنسی معادل 7000 دلار و هزینه‌ی ارتودنسی نامرئی نیز معادل 8000 دلار است.

نیک گرین فیلد، مدیرعامل و یکی از موسسان این شرکت به من اینطور بیان کرد که: «با ارائه‌ی گزینه‌هایی کم‌هزینه‌تر می‌توان این روش‌های درمانی را در دسترس مردمی قرار داد که توانایی مالی روش‌های درمانی پرهزینه‌تر را ندارند یا تصور می‌کنند این روش‌های درمانی تنها جنبه‌ی زیبایی دارند و حاضر نیستند [مبالغ بالایی برای آن‌ها بپردازند].» «این حوزه، یکی از آن دسته حوزه‌هایی که به صورت دست نخورده باقی مانده است و ظاهرا تمرکز غیرمنصفانه‌ای بر روی آن وجود داشته است؛ به طوری که اگر شما ثروتمند باشید می‌توانید از این براکت‌های ارتودنسی استفاده کنید و اگر فقیر باشید نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. ما قصد داریم تا راه سومی برای این مسئله ارائه کنیم.»

در شرکت کاندید برای مرتب‌سازی دندان‌ها یک فرآیند سه مرحله‌ای وجود دارد. در مرحله‌ی اول، شرکت یک بسته ابزار الگوسازی را به شما ارسال می‌کند تا بتوانید تصویردندان‌های خود را در خانه ایجاد کنید.

پس از آنکه تصویر دندان‌های خود را به شرکت کاندید ارسال کردید، متخصصان ارتودنسی این شرکت آن‌ها را بررسی می‌کنند تا اطمینان پیدا کنند که این شرکت می‌تواند دندان‌های شما را درمان کند. در هیئت مدیره‌ی شرکت کاندید، متخصصان ارتودنسی از تمام ایالات مختلف آمریکا حضور دارند البته به جز ایالات کارولینای شمالی که به دلیل مشکلات نظارتی امکان حضور آن‌ها وجود ندارد. اگر متخصصان ارتودنسی تصمیم بگیرند که مشکل دندان‌های شما مشکل خفیف یا متوسطی است، آن‌ها یک طرح درمانی را برای شما ایجاد خواهند کرد و یک الگوی سه بعدی از شکل آینده‌ی دندان‌هایتان را به شما ارسال می‌کنند.

اگر آن‌ها تشخیص دهند که مشکل شما مشکل شدیدتری است و احتمالا به کشیدن برخی از دندان‌ها یا اعمال جراحی دیگری نیاز دارد، آن‌ها به شما توصیه خواهند کرد تا به مطب یکی از متخصصان ارتودنسی مراجعه کنید.

 

اگر شما الگوی سه بعدی دندان‌هایتان را بپسندید، شرکت کاندید الاینر مخصوص شما را در آزمایشگاه این شرکت ایجاد خواهند کرد. شما در طی چند هفته، الاینرهای ارتودنسی خود را به همراه یک محلول سفیدکننده دریافت خواهید کرد.

متوسط روند سفارش جعبه ابزار الگوبرداری تا دریافت الاینرهای ارتودنسی ممکن است در مدت کوتاه شش هفته تکمیل شود. زمانی که الاینرهای ارتودنسی خود را دریافت می‌کنید، به طور متوسط پنج ماه طول می‌کشد تا روند مرتب‌سازی دندان‌های شما تکمیل شود. شرکت کاندید به منظور حفظ نتایج حاصل از این الاینرهای ارتودنسی، یک نگهدارنده‌ی دندان نیز به شما ارسال می‌کند تا شب‌ها به دندان‌های خود بزنید. قیمت این نگهدارنده نیز در همان مبلغ 1900 دلار لحاظ شده است.

گرین‌فیلد اذعان کرد، «در انتهای روز، شرکت کاندید را فی‌النفسه یک شرکت اختلال‌گر قلمداد نمی‌کنیم.» «بلکه ما خود را شرکتی می‌دانیم که با افزایش دسترسی مردم و کاهش هزینه‌های مواردی که به ارتودنسی خفیف‌تر نیاز دارند، سعی می‌کند تا فرصت بازاری را افزایش دهد.»

شرکت کاندید سرمایه‌ی آغازین خود را از طریق سرمایه‌گذاری مشترک پیچ کریگ، جفری کاتزنبرگ و انجمن‌بنیانگذران، جمع‌آوری کرده است.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ