آیا من برای استارت آپها نیروی کار مناسبی هستم؟

زمانی که به دنبال یک شغل جدید هستید، بایستی خواسته­ها و اهداف خود را دقیقا مشخص سازید. درست مشابه فرآیند انتخاب دانشگاه، احتمالا پیش از اصلاح لیست خود نیاز دارید تا کمی انگیزه­ها و احساسات درونی خود را بررسی کنید. شاید شما در نزد خود شرکتی را تحسین می­کنید که صنعتی خاصی را مختل کرده است اما در عین حال ممکن است کار کردن در این شرکت به هیچ وجه مناسب حال شما نباشد.

 

شرکت­های نوپا به دلیل داستان­های موفقیت افسانه­ای خود مشهور شده­اند. همه­ی ما داستان­های شرکت­هایی را شنیده­ایم که از کار کردن در گاراژ خانه­ی خود به شرکت­هایی با ارزش میلیارد دلاری تبدیل شده­اند. شرکت­های نوپا هم­چنین به دلیل فرهنگ شرکتی رنگارنگ و متنوع و مزایای جالب خود شناخته شده­ هستند (در اینجا می­توانید برداشت من را در مورد برخی از این مزایای عالی مشاهده کنید). اما کار کردن در یک شرکت نوپا واقعا به چه معنا است؟

 

خودتان را آماده کنید…

 

اگر مدت­ها در شرکت­های معتبر کار کرده باشید، ممکن است کارکردن در یک شرکت نوپا برای شما همانند یک شوک ناخوشایند به نظر برسند. در این شرکت­ها ممکن است، فرآیند معاشرت سازمانی کاملی موجود نباشد.

 

انتظار نداشته باشید تا همانند روز اول ورود خود به یک شرکت بزرگ با انبوهی از روش­ها و رویه­های مختلف روبه­رو شوید. این مسئله هم­چنین در مورد ابزار بازاریابی نیز صادق است، شاید یک شرکت نوپا در حال توسعه و تکمیل سبد تضمینات خود باشد اما احتمالا برخی از اقلامی که به آن­ها نیاز دارید هنوز حاصل نشده­اند.

 

هم­چنین انتظارات خود از هرینه­ها را نیز بایستی تغییر دهید، چرا که این هزینه­ها در یک شرکت باصرفه­تر به مباحث طولانی­تری منجر خواهند شد.

 

فرصت­های فراوانی وجود دارد

بدین ترتیب در شرکتی که منابع و رویه­های مقرر محدودی در اختیار دارد، چه کاری می­توانید انجام دهید؟ بایستی از ابتکار عمل خود استفاده کنید.

 

اگر فرصتی را در یک شرکت نوپا مشاهده کردید بایستی از آن استفاده کنید. با تیم بازاریابی برای توسعه­ی سندی همکاری کنید که به توسعه­ی کسب­وکار شما کمک می­کند. برای شنیدن فرآیندهای فعلی تیم خدمات مشتریان، جلسه­ای با آن­ها تشکیل دهید تا بدین ترتیب بتوانید روش­های جذب مشتری خود را اصلاح کنید. روش­های تبلیغاتی خاصی که انجام آن­ها در شرکت­های بزرگ­تر ممکن است سال­ها به طول بیانجامد، در یک شرکت­ نوپا بسیار سریع­تر محقق می­شوند.

 

به طوری کلی موسسان شرکت­های نوپا به دنبال نیروهایی هستند که می­توانند ساختار موجود را بشکنند و با کندی ناشی از شیوه­ها و روش­های مقرر مبارزه کنند. اگر ثابت کنید که در کار تیمی مهره­ی ارزشمندی به حساب می­آیید، فضای رشد شما در یک شرکت نوپا اساسا بی­انتها خواهد بود.

 

خودتان را بشناسید

آیا حاضر هستید تا وظیفه­ی خود را به هر صورت و علارغم تمام مشکلات به انجام برسانید، حتی اگر [انجام کارهای جانبی لازم] در شرح وظایف کار شما وجود نداشته باشد؟ چنین فردی یک فرد مبارز و مصمم نامیده می­شود.

 

برخورداری از خوداگاهی بالا پیش از درخواست اشتغال از یک شرکت نوپا، به گذار [شخصیتی] شما کمک شایان توجهی خواهد کرد. شما نیاز دارید تا بدون آنکه کسی به شما یادآوری کند، به طور خودکار پا پیش گذارید و در حل مسائل و انجام کارها به دیگران کمک کنید.

 

هم­چنین بایستی از روابط عمومی بالایی برخوردار باشید، شاید نیاز باشد تا گزارش کار خود را به طور مستقیم به یکی از مدیر اجرایی یا یکی از بنیاگذاران موسسه ارائه کنید که سابقه­ی فنی بسیار بالایی دارد. در یک شرکت نوپا صرف نظر از اینکه به چه کسی گزارش می­دهید، بایستی بتوانید خود را مدیریت کنید و برداشت­های کلیدی را به سرعت به مسئول خود منتقل کنید.

 

شرکت­های نوپا به سرعت در حال تحول هستند. اگر فردی هستید که فراوانی فرصت­ها و رشد سریع شما را هیجان زده می­کند، در این صورت می­توانید در این شرکت­ها به خوبی رشد کنید.

 

اگر هم­چنان مطمئن نیستید که کار کردن در یک شرکت نوپا مناسب حال شما است، می­توانید [برای کسب اطمینان بیشتر] از روش­های بیشتری استفاده کنید. از شرکت نوپای مورد نظر خود بخواهید تا یک مصاحبه­ی اطلاعاتی با شما انجام دهد تا بدین طریق با وضعیت دفتری و کار روزانه­ی این شرکت­ آشنایی بیشتری پیدا کنید. در شبکه­ی لینکد­این[1] افرادی را جستجو کنید که در شرکت­های نوپا فعالیت می­کنند و از آن­ها قرار ملاقاتی برای آشنایی و صحبت با یکدیگر درخواست کنید.

 

پیش از رجوع به شرکت محل کار خود، اتخاذ تصمیمات آگاهانه بسیار ضرورت دارد، بدین ترتیب پیش از رسیدن به مرحله­ی مصاحبه بایستی تمام تلاش خود را انجام دهید [تا در هنگام مصاحبه] احساس راحتی داشته باشید.

[1] LinkedIn

 

 

منبع : Mashable


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ