اولویت برنامه‌های جهرمی: بازنگری در قوانین استارت آپها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید به سرعت انجام پذیرد اصلاح تعرفه‌های سرویس‌های اینترنتی است که از قبل مانده و این کار اولویت نخست من است. محمد جواد آذری جهرمی گفت: موضوع دیگری که در این حوزه اهمیت ویژه‌ای دارد و به سرعت باید انجام شود تشکیل کارگروه حقوقی برای بازنگری مقررات و مسائل حقوقی برای حمایت از کسب و کارهای نوپا و اینترنتی است. وی با اشاره به مشکلات موجود در زمینه حل مشکل سرعت اینترنت اظهار کرد: در سرعت و پهنای باند اینترنت موبایل دو بحث مطرح است و به این بستگی دارد که طراحی سلولی شبکه‌های موبایل به چه شکل باشد؛ از جمله اینکه شرکت‌های موبایل موانعی دارند که دکل‌ها و سایت هایشان را در جایی راه‌اندازی کنند که پوشش مناسبی داشته باشد.

 

وزیر ارتباطات افزود: فیبر شهری متناسب با ظرفیت‌های لازم برای انتقال از دکل‌ها تا مرکز به میزان کافی وجود ندارد و به نظر می‌رسد باید وارد یک تعامل سازنده با شهرداری‌ها برای حل این مشکل شویم. جهرمی با بیان اینکه معضل جدی اینترنت‌های خانگی «سیم مسی» است که امروز زیر دو مگابایت سرعت را منتقل می‌کنند گفت: این سیم‌ها به خوبی نمی‌توانند سرعت را منتقل کنند و راهکار آن اجرای پروژه FTTB یا FTTH است که شرکت‌های FCT مجوز گرفته‌اند و فکر می‌کنم ظرف یک سال تا یک سال و نیم آینده در سطح هر شهر کلان کشور پروژه فیبر نوری اجرا شده باشد و برای VDSL هم تلاش می‌کنیم که شرکت‌ها را افزایش دهیم تا در زمانی کوتاه تر از هجده ماه این ظرفیت‌ها را پیاده‌سازی کنند تا بتوانیم سرعت متناسب برای اینترنت را تا یک مگابیت افزایش دهیم. وی با بیان اینکه به دنبال توسعه اقتصاد دیجیتال به‌عنوان مهم ترین اولویت خود هستیم اظهار کرد: اولین اولویت کاری ما اصلاح نظام تعرفه است که تعرفه‌های سرویس‌های موبایل و خانگی را متناسب‌سازی کنیم و گام اول را به سمت اصلاح بازار ببریم.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ