هشت جدید استارت آپی ها #متولد ایران

استارت آپی ها که تجربه فلیترینگها و شکست های فراوانی را در کارنامه خود در ایران دارند تا کنون هشتگهای مختلفی همانند # من کارآفرینم فیلترم نکنید را در فضای های مجازی مانند توئیتر و اینستاگرام منتشر کرده اند و اینبار نیز هشتگ جدید #متولد ایران  ، هشتگ داغ اهالی استارت آپ در ایران می باشد . چندی پیش خبر فیلترینگ علی بابا و ضرر دو میلیاردی این شرکت در فضای مجازی پخش شده بود که سر و صدای زیادی به پا کرده و چهره زخم خورده کودک نوپای استارت آپی ایران را کدرتر از گذشته کرد . از طرفی برخی ناملایمتها گاهی یه حوزه کامل را به مرز نابودی می کشاند و در چند ساعت برای مثال حوزه فین تک را به طور کامل متوقف می کند .

کم لطفی دولتی ها هرچند وقت یکبار بر سر یک استارآپ جدید فرود می آید و ترس آن سایه بر سر سایر استارت آپها می اندازد. بنا بر تجربه نگارنده تا کنون هیچ استارت آپی اموری غیر قانونی خلاف عرف  ، غیر شرعی و محتوای غیر اخلاقی منتشر نکرده است و ترس بی دلیل دولتی ها در این فضا کاملا بی دلیل و بی منطق بوده و نه تنها متوقف نشده بلکه قوانین جدید مالیاتی دست و پا گیر برای شرکتهای نوپا ، افزایش شدت فیلترینگ های بی دلیل و حتی زیر پا گذاشتن اصل قوانین کسب و کار در ایران توسط متولیان آن تیشه به ریشه این اهالی زده است . جوانانی که با عشق به ایران در این جامعه مانده و با تلاشی مضاعف سعی در بهبود اقتصاد و توسعه در آمد غیر نفتی این مرز و بوم دارند شایسته این برخوردهای شخصی نیستند و امید است در آینده بنیانگذاران و متولیان دیگری مسیر این راه ناهموار را همواره تر نموده و سیاست قانونی جدید برای این بستر در نظر گیرند .

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ