ارائه 110 خدمت به شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری با اشاره به جزئیات ارائه 110خدمت به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: تاییدیه دانش‌بنیان داشتن مادام‌العمر نیست و رمز پویایی دانش‌بنیان بودن این است که همان‌طور که ورودی دارند، خروجی هم داشته باشند. محمد صاحبکارخراسانی در هشتمین نشست سراسری فن‌بازارهای منطقه‌ای با اشاره به خدمات اداره کل امور شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود: 18هزار شرکت در سامانه مربوط ثبت‌نام و نیمی از این تعداد اطلاعات مربوط و فرم‌های لازم را پر کرده‌اند و وارد فرآیندهای ارزیابی شده‌اند.

 

وی با تاکید بر اینکه از این میان صلاحیت 4300شرکت رد شده و 3100شرکت تایید شده‌اند و مابقی هم در فرآیندهای ارزیابی قرار دارند، یادآور شد: در فرآیندهای ارزیابی استانداردهای بالایی در نظر گرفته شده و سعی داریم شرکت‌هایی که واقعا دانش‌بنیان هستند بتوانند از خدمات استفاده کنند، از این رو حتی 300شرکت را هم که در گذشته مشمول استفاده از خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان بوده‌اند اکنون از سیستم خارج کرده‌ایم؛ چرا که تاییدیه دانش‌بنیان داشتن مادام‌العمر نیست و رمز پویایی دانش‌بنیان بودن این است همان‌طور که ورودی دارند خروجی هم داشته باشند. صاحبکار با بیان اینکه فن بازارهای منطقه‌ای نیز باید با توجه به ارزیابی‌ها و کسب استانداردهای لازم وارد کار شوند، ادامه داد: برای راه‌اندازی فن‌بازار منطقه‌ای فقط تمایل کافی نیست و برای حفظ کیفیت و رقابت باید سخت‌گیری‌های لازم وجود داشته باشد. رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری به شروط کارآیی و بهره‌وری بالا از فن بازارها اشاره کرد و گفت: فن بازار زمانی کارآیی لازم را دارد که هم فعالان بخش خصوصی و هم نهادهایی که در حوزه توسعه فناوری در مجموعه‌ها هستند در فن بازار فعالیت کنند.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ