ترکیب هوش مصنوعی و رسانه‌های اجتماعی

امروزه هم هوش مصنوعی و هم بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به دلیل اینکه امکان رشد و مزایای بسیاری دارند، توجه زیادی را به خود جلب کرده‌اند. آن‌ها به روش‌های مختلف به مردم عادی و شرکت‌ها سود می‌رسانند. بر اساس پیش‌بینی Forrester تاکنون سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی در حال رشد بوده و انتظار می‌رود بازهم در حدود 300 درصد رشد کند.

 

صحبت از پایگاه‌های رسانه‌های اجتماعی است که طبق آمار هم‌اکنون بیش از 5/2 میلیارد نفر در حال استفاده از پایگاه‌های رسانهٔ اجتماعی هستند که قریب  جمعیت کل زمین را تشکیل می‌دهد. یک بازاریاب به کمک پایگاه‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به تعداد زیادی مشتری احتمالی از سراسر جهان دسترسی پیدا کند. اکنون هوش مصنوعی (AI) در بخش‌های مختلف تجارت نقشی کلیدی بازی می‌کند و اینک با بازاریابی رسانه‌های اجتماعی برخورد دارد.

 

درنتیجهٔ تضاد هوش مصنوعی و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی چه چیزی رخ می‌دهد؟

هوش مصنوعی پیشرفت زیادی پیش رو دارد اما با سرعت بسیار سریعی در حال پیشرفت است. ورود هوش مصنوعی تاکنون بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را دگرگون کرده است. در اینجا با روش‌هایی که هوش مصنوعی به‌وسیلهٔ آن در حال تغییر دادن بازاریابی رسانهٔ اجتماعی است آشنا می‌شوید.

 

1) روبات‌های Slack

برخی از برندها باید هرروز تعداد زیادی پست منتشر کنند. همچنین آن‌ها با توسعهٔ رسانهٔ اجتماعی تعداد زیادی مشاور را بکار می‌گیرند تا محصولاتشان را تبلیغ کنند. برای آن‌ها تعیین اینکه کدام پست را باید مورد تأکید قرار دهند و کدام پست احتمال تأثیر بیشتری در میان مخاطبان دارد کاری دشوار است. چون بررسی حجم زیاد محتوا کار خسته‌کننده‌ای است و تقریباً کاری حدسی است.

روبات‌های Slack برای جلوگیری از کار حدسی ایجادشده‌اند. این روبات‌ها توانایی پیش‌بینی امکان موفقیت محتواهای مختلف رادارند و می‌توانند بخشی از محتوا را که امکان بیشترین موفقیت را دارد ارائه دهند. به‌علاوه، این روبات‌ها می‌تواند محتوای مشابه را در رسانه‌های اجتماعی پیدا کنند و عملکرد آن را به شما نشان دهند.

 

1) تشخیص چهره

فیسبوک که معروف‌ترین پایگاه رسانه‌های اجتماعی در جهان امروز است، این روزها توجه زیادی را بر توسعهٔ هوش مصنوعی متمرکز کرده است. اخیراً ویژگی تشخیص چهره را ایجاد کرده و این ویژگی فقط ابزاری برای افزایش امکان تگ کردن در فیسبوک نیست.

 

این ویژگی می‌تواند توسط برندها و به روش‌های مختلف به‌منظور توسعهٔ راهبردهای بازاریابی رسانهٔ اجتماعی‌شان مورداستفاده قرار گیرد تا موفقیت اقدامات بازاریابی رسانهٔ اجتماعی آن‌ها را افزایش دهد. برای مثال هتل‌ها، رستوران‌ها، فروشگاه‌های پوشاک و سایرین می‌توانند دنبال کنندگانی که تصویر آن‌ها را در صفحه‌شان پست می‌کنند کوپن تخفیف ارائه دهند. با انتشار این تصاویر که این روزها بسیار رایج شده است، به برندها کمک می‌کند تا توسط پست‌هایشان مشهور شوند.

 

1) مدیریت

تعداد زیادی بازاریاب خلاق رسانهٔ اجتماعی وجود دارد که در ایجاد محتوا عالی هستند؛ اما انتشار محتوا، ساختن برنامه، حفظ محتوا و آنالیز آن برای فروشنده کار آسانی نیست. این دلیل دیگری است که چرا هوش مصنوعی این‌قدر برای بازاریاب‌های رسانهٔ اجتماعی اهمیت دارد. هوش مصنوعی می‌تواند بازاریاب‌ها را از فشار آنالیز و حفظ محتوا رهایی بخشد.

 

استفاده از هوش مصنوعی نه‌تنها فشار را از بازاریاب‌ها برمی‌دارد بلکه به آن‌ها کمک می‌کند مانند یک بازاریاب موفق پیشرفت کنند. یادگیری ماشین و دیگر ابزار هوش مصنوعی می‌تواند عملکرد رقیبان، محتوای گذشته و عملکرد شمارا ارزیابی کند و به شما کمک کند که بیشتر یاد بگیرید. این ابزار همچنین به شما طرح و برنامه‌ای ارائه می‌دهد که مشتری‌ها چه چیزی را می‌خواهند یا می‌خواهند چه چیزی را ببینند که باعث می‌شود فعالیت روزانهٔ شما فعالیتی مؤثر باشد. همچنین به انتشار بهتر پست‌های وبلاگ‌های حامی کمک می‌کند تا افراد بیشتری محتوایی که مردم می‌خواهند مشاهده کنند را منتشر کنند.

 

1) خدمات مشتری

بر اساس یک پژوهش، امروزه اکثر خریداران خواستار تعامل با شرکت‌ها از طریق پیام هستند چون برقراری ارتباط با برندها از طریق پیام در مقایسه با تلفن آسان‌تر است. بعلاوه خریداران می‌خواهند شرکت‌ها تا جایی که ممکن است سریعاً به آن‌ها پاسخ دهند. پاسخ سریع به سؤالات تعداد زیادی از مشتریان ممکن نیست و اینجاست که هوش مصنوعی وارد عمل می‌شود.

 

بازاریاب‌های رسانهٔ اجتماعی مسئولیت دارند پس‌ازاینکه تعداد زیادی پرسش در رابطه با پست‌هایشان دریافت کردند، به مشتری‌ها ضمانت بدهند. هوش مصنوعی می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا پرسش‌های مشتری‌ها را اولویت‌بندی کنند. آیا پیام از طرف افراد جعلی است یا از طرف کاربران واقعی؟ و خیلی چیزهای دیگر. تمامی این ابزارها می‌تواند به بازاریاب‌های رسانهٔ اجتماعی کمک کند تا به شکل بهتری به مشتری‌هایشان خدمت کنند بنابراین احتمال اینکه تعداد بیشتری از افراد آگهی را ببینند و خرید کنند افزایش می‌یابد.

 

1) حجم بزرگی از داده‌های مفید

بازاریاب‌های رسانهٔ اجتماعی برای طراحی پست‌های بعدی باید به دنبال کنندگانشان توجه کنند و راهبردی جامع برگزینند. تنها راهی که از طریق آن می‌توان فهمید مشتری‌ها چه چیزی می‌خواهند این است که بازاریاب باید داده‌ها را جمع‌آوری، تفسیر و نتیجه‌گیری کند اما مشکل اینجاست که هرروز حجم بزرگی از داده‌ها آپلود و دانلود می‌شوند که تفسیر صحیح داده‌ها را برای انسان غیرممکن می‌کند.

ابزار گوناگون هوش مصنوعی به جمع‌آوری درک ارزشمندی از داده‌های جمع‌آوری‌شده از طریق پایگاه‌های مختلف رسانهٔ اجتماعی کمک می‌کند تا بازاریاب‌ها به بینش مرتبط باعلاقه و خواست مشتری دست یابند. ممکن است در آیندهٔ نزدیک برندها با بررسی تصاویر و ویدیوها بفهمند چه کسانی از میان دنبال کنندگانشان تی‌شرت برند آن‌ها را می‌پوشد و از محصولاتشان استفاده می‌کند که به آن‌ها کمک می‌کند تا اقدامات بازاریابی را بر اساس اشخاص انجام دهند.

 

نتیجه‌گیری

تاکنون باید متوجه شده باشید که هوش مصنوعی چگونه در حال تغییر تصویر کلی بازاریابی رسانهٔ اجتماعی است. همچنین باید متوجه شده باشید که راهبردهای قدیمی بازاریابی رسانهٔ اجتماعی باید برای موفقیت فعالیت‌هایشان به‌روز شوند. اگر هوش مصنوعی را با راهبردهای رسانهٔ اجتماعی همراه نکنید راه برگشتی از اقداماتی که انجام داده‌اید نخواهید داشت چون رقیبان برای دستیابی به مزیت رقابتی از هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ