گوگل از یک مجموعه جدید طراحی شده توسط یادگیری ماشینی، پرده برداری می کند

در طول دهه گذشته، گوگل در پیشبرد هوش مصنوعی پیشتاز بود، و این را باید مدیون استعدادهای مهندسی نخبه و دسترسی به مقدار شگفت انگیزی از داده های آموزشی دانست. مدیرعامل شرکت گوگل، ساندرای پیچای[1]، در یک سخنرانی مربوط به کنفرانس توسعه سالانه در این شرکت ( با نام  I/O) بیان کرد که افزایش سریع توانایی کامپیوتر ها برای درک تصاویر و ویدئوها، پیامدهای عمیقی برای ماموریت اصلی ما در ساماندهی اطلاعات دنیا داشته است.

در طول سخنرانیها، پیچائی و دیگر کارمندان گوگل، ویژگی های جدیدی را که به یادگیری ماشینی، به خصوص فرم های ویژه ارتباط تصویری مرتبط بودند، معرفی کردند. قابل توجه ترین آن ها، شامل بهبود های دستیار گوگل[2] (سیری و الکسا ریوال[3])، ویژگی های جدیدی برای تصاویر، و معرفی یک هدست که به گوشی همراه نیاز نداشت، بود.

تصاویر گوگل و دستیار گوگل، هردو به صورت قابل توجهی مورد بحث قرار گرفتند. تصاویر، که دارای بیش از 500 میلیون کاربر فعال بودند، ویژگی های هوشمند مشترکی را برای دوستان و خوانواده ها فراهم می آوردند تا به صورت خودکار، بهترین عکس ها را به اشتراک بگذارند. آن ها بحث کردند که دستیار گوگل برای iOS نیز درحال ظهور است؛ این قابلیت به تعداد بالایی از کاربران در حد امکان و در تمام سیستم، خدمت رسانی میکند.. حوزه دست آوردهای گوگل، یکی دیگر از نکات بحث پیچائی بود — او اعلام کرد که اندروید در حال حاضر دارای بیش از 2 میلیون دستگاه فعال است، و کاربران آن 82 میلیارد نرم افزار و بازی را در سال گذشته از فروشگاه گوگل پلی، نصب کرده اند. گوگل درایو (که توجه کمی را به خود اختصاص داده است) دارای 800 میلیون کاربر فعال است، و سه میلیارد مورد در هر هفته در آن بارگذاری می شوند.

پیچای هم چنین تایید کرد که دستیارگوگل، درحال حاضر در بیش از 100 میلیون دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد — او تعداد کاربران فعال را مشخص نکرد، اما نکته قابل تامل این است که دستیار هنوز یک ساله هم نشده است! این سرویس، زبان های جدیدی را در سال 2017، اضافه کرد و  دنیای غیر انگلیسی زبانی را ایجاد کرد.

مدیرعامل یوتیوب، سوزان وجکیکی[4]، در اولین سری کنفرانس های I/Oبرای شرکت خود ذکر کرد که کاربران یک میلیارد ساعت از ویدئوهای یوتیوب در طول یک روز تماشا می کنند. او نزدیک به پایان سخنرانیش، توضیح داد که گوگل، با HTC (سازنده Vive)، و Lenovo برای ارائه هدست هایشان به بازار، که پیش از این گزارشش را داده بودند، همکاری می کند.

خبر دوم او درمورد بخشی از یک VR و AR بود، اما هیجان انگیزترین خبر های او مربوط به دستیار گوگل بودند. شما می توانید به وسیله دستیار گوگل، گوشی خود را در وای فای دوست خود، تشخیص داده و به صورت خودکار به اینترنت وصل شوید و یا مثلا گوشی خود را در وای فای یک خیمه که تبلیغ یک کنسرت می کند، پیدا کرده و به صورت مستقیم به قسمت بلیط ها متصل شوید. شما هم چنین می توانید با دستیار گوگل، سفارش خود را در پانرا (و یا تعداد دیگری از رستوران ها)، به وسیله صدا، ثبت کنید. یک مزیت خوب دستیار این است که گوگل همواره آدرس شما و اطلاعات پرداختی شما را برای استفاده های بعدی ذخیره می کند.

گوگل همانند فیس بوک، دارای طرحی منسجم برای همه گیر شدن در جهان نیست، اما این شرکت، کلیه قابلیت های فنی خود را برای هوشمندتر کردن و نیز آسان تر ساختن همه محصولاتش، به کار می گیرد. این کنفرانس I/O ، هم چنین، خبرهای زیادی مبنی بر بهینه سازی های کوچکی در سیستم عامل اندروید، و ارائه برنامه هایی برای کاربرانی که دارای دسترسی محدودی به داده ها هستند و یا عمر باتری کمی دارند، ارائه داد. جهان در حال توسعه، باید هوشیار باشد. گوگل دارای برنامه های برای آنها نیز می باشد.

[1] Sundar Pichai

[2] Google Assistant

[3] its Siri and Alexa rival

[4] Susan Wojcicki

 

منبع : inc


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ