نسل بعدی اینترنت ، اینترنت چشمها

مقالات متعددی در حوزه اینترنت اشیاء را در ایران استارت آپ منتشر کرده ایم . اما سرعت پیشرفت تکنولوژی اینترنت را به سمت حوزه های جدیدتری نیز سوق داده است . یکی از این موضوعات اینترنت چشمها می باشد . در کنفرانس امروز 18 خرداد 96 در بلغارستان و در رویداد  DigitalK شرکت LDV Capital در مورد علت سرمایه گذاریهای خود در حوزه دوربین ها و اپتیکالهای نوری به توضیح پرداخت . وی اشاره داشت هدایت هوش مصنوعی به دیوایسهای مختلف و همچنین دوربین ها به زودی به یکی از منابع اصلی پیشرفت هوش مصنوعی تبدیل خواهد شد. وی در ادامه سخنرانی خود به توضیح این موضوع که انسان خود نیز یک ساخته بصری است اشاره کرد و اینکه ماشین ها و نرم افزارها به سمت این حوزه بصری حرکت خواهند کرد .

وی اشاره داشت که برای مثال آمازون اسپیکر محبوب Echo خود را همراه با یک دوربین جدید توسعه داده است و یا اینکه مارک زاکر برگ در بیانیه آخر خود اعلام نموده است که فیبسوک به زودی از دوربین تلفن همراه شما برای واقعیت مجازی استفاده خواهد نمود . از طرفی اپل ، گوگل و حتی اسنپ چت محبوب نیز به نوعی از دوربینها برای توسعه شبکه اجتماعی خود بهره مند شده اند .

 

 

منبع : Venturebeat


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ