تاثیر نرم افزار متن باز، بر تسریع نوآوری در صنعت خودرو

شرکت های خودرو سازی از شکل دهی فلز به فرم دهی بیت یا واحد اطلاعات روی می آورند. آنها به زودی نرم افزار و خدماتی را برای تکمیل مصنوع فلزی خود ارائه خواهند کرد.

از آنجایی که این شرکتها به سمت نرم افزار محور شدن می روند، نرم افزار متن باز به ستون اصلی برای پیش برد سریع تر و مطمئن تر تبدیل خواهد شد. امروزه پردازش ابری با نرم افزار متن باز نیرو می گیرد؛ در حدود 78 درصد از انواع تجارت به نوعی نرم افزار متن باز بکار گرفته می شود. با همگرایی میان اتومبیلها و پردازش ابری (پشتیبانی از سیستم های خودکار و ارتباط)، کاملا روشن است که اکنون نرم افزار متن باز که کنترل پردازش ابری را در دست گرفته و در صنعت خودروسازی نیز غالب خواهد شد.

آینده صنعت خودرو در راهکارهای پردازش ابری همگرایی میان سخت افزار و نرم افزار نهفته است. نرم افزار متن باز در راس قله این تغییر خواهد بود و نوآوری را با سرعت بیشتری پیش خواهد برد. به زودی ما شاهد خواهیم بود که شرکتهای فورد، ام جی، فیات، کراسلیر، بی ام دبلیو، و دیگر سازندگان خودرو ابتکارات خودرو را در حوزه نرم افزار متن باز اجرا خواهند کرد.

قسمت هایی از خودروی شما که با متن باز سروکار دارند

شما ممکن است با ویژگیهایی که از قبل در راس یک نرم افزار متن باز گنجانده شده باشد سرو کار داشته باشید، این ویژگیها می تواند مسیریابی، موسیقی، رسانه و یا پشتیبانی تلفن همراه باشد.

Genivi یک قالب متن باز برای سیستم اطلاعات و سرگرم داخل اتومبیل است که در سال 2009 توسط شرکتهای بنیانگدار آن یعنی GM ،BMW ، Intel و Delphi ارائه شد. این قالب متن باز با هدف تسریع نوآوری برای کاهش زمان تولید تا بازار محصول و کاهش قیمت تمام شده برای صاحب کالا آغاز بکار کرد. این بستر به سازندگان خودرو تاثیرگذاری و قدرت بیشتری بر ویژگیهای موجود در داخل خودرو می دهد. شرکتهای خودرو سازی با استفاده از پروژه های متن باز مانند جنیوی Genivi می توانند هزینه ها را کاهش دهند و تجربه های ارزشمندتری به دست آورند. استفاده از پروژههای متن باز به آنها امکان می دهد  روی آنچه محصول آنها را متمایز می کند تمرکز کنند. موتور خودروی شما، سیستم انتقال نیرو، ایربگ ها، ترمز های ضد قفل و سیستم تثبیت سرعت خودرو یا کروزکنترل از طریق سیستمی به نام گذرگاه CAN به هم متصل شده اند. این پروتکل نیرو بخش شبکه اصلی در یک خودرو است. این سیستم را می توان مانند پروتکل HTTP که به اینترنت قدرت می بخشد روی گذرگاه CAN نصب کرد تا به نرم افزار های کاربردی کاملا جدیدی مانند اپلیکیشنی که امکان راندن خودکار خودرو را می دهد امکان استفاده را بدهد. در دنیای خودرو این اپلیکیشن ها عبارتند از :

شرکت Poly sync یک پروژه متن باز کنترل خودرو را توسعه داد که نحوه تبدیل یک خودروی معمولی را به خودروی خودران تشریح می کند.

جورج هوتز رمز پروژه خودران خود را که یک نرم افزار متن باز جایگزین برای نرم افزار اوتو پایلوت شرکت تسلا است افشا می کند.

ROS یک سیستم عامل روبات است که به بخش های طراحی و توسعه شرکتهای اتومبیل سازی امکان می دهد نمونه های اولیه خودروهای خودکار و مملو از سنسور را توسعه دهند.

بیشتر خودروهای بی نیاز از راننده مانند بیشتر صفحات وب که بر پایه لینوکس ساخته شده اند بر پایه یک نرم افزار متن باز ساخته خواهند شد. به نظر می رسد که ROS یکی از این بستر های متن باز در حال ظهور است.

منبع : Venturebeat


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ