آشنایی و نیاز ما به چت باتها ( قسمت دوم )

در مقاله قسمت اول برر سی کردیم که آیا شما نیاز دارید یک چت بات بسازید؟

مصرف کنندگان برای استفاده از چت‌بات‌ها آماده هستند. اخیرا با پژوهشی که به وسیله‌ی دیجیتاس‌البی انجام شد، معلوم شد که تقریبا 40 درصد از مصرف کنندگان در صورت وجود چنین امکانی، از چت‌بات‌ها خرید می کنند. حتی از این هم انگیزه‌بخش‌تر، با وجود چنین امکانی، اینکه نزدیک به 60 درصد از مصرف کنندگان حاضرند در حد دریافت کوپن‌ها و پیشنهادهای ویژه با چت‌بات‌ها سروکار داشته باشند.

اما در ادامه مقاله :

اما قبل از اینکه برای میلیونر شدن از طریق ترکیب درخشان خودتان از NLP و چت‌بات‌ها دست به کار شوید، 4 پرسش ساده را از خودتان بپرسید:

  • مشتری‌ها هنگام استفاده از چت‌بات شما باید چه کار کنند؟

قبل از هر کاری، یک هدف مشخص در راستای کیفیت سرویس‌دهی چت‌بات خود به مشتریان در نظر بگیرید. درباره‌ی اشکالات متداولی که در شرکت یا پیشه‌ی شما بروز می‌کند و راه حل های فی البداهه‌ای که چت‌بات شما می‌تواند پیشنهاد کند، فکر کنید.
با اندیشیدن به گام‌های متعدد به سمت هدف نهایی، شما بهتر می‌توانید درباره‌ی توانایی چت‌بات خود برای انجام ماموریتش قضاوت کنید. به خاطر داشته باشید که استفاده‌کنندگان باید به نحوی در مورد کارآیی واقعی چت‌بات شما متقاعد شوند: در حالی که 79 درصد بازاریابان فکر می‌کنند که مشتریان این بات‌ها را برانگیزنده یا بسیار برانگیزنده می‌یابند، 50 درصد از استفاده‌کنندگان گفته‌اند که این فن‌آوری آنها را تاحدی نابرانگیزنده یا بسیار نابرانگیزنده یافته‌اند.

2- آنها، در حال حاضر، کار را چطور انجام می‌دهند؟
وقتی شما هدفی دارید، به راه حل های موجود برای رسیدن به آن توجه کنید. طبیعی است که ببینید که آیا چت‌بات یا NLP آن فرایند را بهبود خواهد بخشید یا نه. بنا به تحقیق گارتنر، یک سوم کل تعاملاتِ سرویس مشتری هنوز هم برای اجرای کارهای مطلوب نیازمند دخالت انسانی است. NLP ممکن است این احساس را به کاربران بدهد که انگار در حال تعامل با یک انسان دیگر هستند، اما این مساله توانمندی‌های کاربردی چت‌بات شما را تغییر نخواهد داد. لازم نیست شما چرخ را از نو اختراع کنید، اما بکوشید تا اطمینان حاصل کنید که دارید یک راه‌حل بهتر یا حداقل متفاوت عرضه می‌کنید.

3- آیا شما سرویس‌های بک‌اند مورد نیاز را دارید؟

اگر شما از قبل یک API(رابط برنامه نویسی کاربردی) ندارید که به واسط‌های موجود شما توان بدهد، اضافه کردن چت تنها کار تکنیکی بیشتری بر پلیت شما بار خواهد کرد. APIها می توانند برای شرکت شما درآمدزایی کنند(کافی است از سیلزفورس، ای‌بِی یا اکسپدیا بپرسید)؛ بنابراین نخست بر پیاده سازی انها تمرکز کنید. APIهای موجود را بررسی کنید و ببینید کدام یک را می توانید به سیستم خود اضافه کنید یا برای ساختن API خود از گراندآپ دست به کار شوید. بدون یک فونداسیون محکم شما سعی نمی کنید خانه بسازید؛ بر همین قیاس، نباید بدون یک سیستم بک‌اند قوی، به ساخت و توسعه‌ی چت‌بات مبادرت کنید.

4- چرا چت‌بات شما از دیگر واسط‌های کاربری بهتر است؟

این مهم است. شما نمی‌توانید از کسی انتظار داشته باشید که از چت‌بات شما استفاده کند، مگر اینکه چت‌بات راه بهتر یا منحصر به فردتری برای دسترسی به اطلاعات پیش پای او بگذارد.بانک شما ممکن است به شما اجازه دهد که برای پرداخت قبوض و جابه جایی پول از یک چت‌کلاینت استفاده کنید، اما احتمالا نباید اجازه دهد که با استفاده از ان واسط کاربری یک حساب جدید افتتاح کنید: زیرا به نظر نمی‌رسد که چت برای چنین تعاملی به اندازه کافی امن باشد. کانتکستی را که در آن مشتریان شما ممکن است چت‌بات را به دیگر راه‌ها ترجیح دهند شناسایی کنید و بر بهینه‌سازی چت‌بات خود برای آن حالت متمرکز شوید.

چت‌بات‌ها و NLP جادویی نیستند. ابزارهای جدیدی هستند که می‌توانن برای ایجاد تجربیات باورنکردنی برای مشتری، در محیط جدیدی فراتر از وب و اپلیکیشن‌ها، به کار گرفته شوند. اما صرفِ تن دادن به یک واسط چت برای قسمت سرچ وبسایت موجود، ارزش چندانی ندارد. همیشه فکر کنید که می‌خواهید مشتری اول چه کاری انجام دهد- مابقی کار پیش خواهد رفت.

 

منبع : Venturebeat

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ