همه مردم دنیا نمی توانند مانند ایلان ماسک نابغه باشند

تنها به این دلیل که الون ماسک[1] فردی خلاق و بااستعداد است، این گونه نیست که همه مردم دنیا شبیه او باشند .

استفان گولدمن رئیس یک کسب‌وکار مشاوره صنایع غذایی و رستوران در سان‌فرانسیسکو به نام کولینری اج[2] است. او همچنین از بنیانگذاران استاربرد چیکن است. استاربرد چیکن یک خانه مرغ است که توسط صندوق سرمایه‌گذاری کولینری اج تامین مالی شده است. او در مایندفول میتز یک شرکت گوشتی ارگانیک، بنیانگذار و سرمایه‌گذار است و در سید پلاس سالت یک رستوران وگان ارگانیک[3]-که گولدمن و شریکش، کارآفرین سریالی و مربی بازاریابی مو کلانکی ممکن است بزودی یک خط تولید موادغذایی بسته‌بندی شده را در آن راه‌اندازی کنند ، به عنوان شریک فعالیت می‌کند.

گولدمن می‌گوید که هنوزکاملا شکست نخورده است. او توضیح می‌دهد «احساس می‌کنم که درباره مشکلات متعدد فکر نمی‌کنم بلکه برای یک مشکل ، راههای مختلفی برای مقابله با آن وجود دارد».

دلایل شروع کسب‌وکارهای متعدد مختلف است از اغوای کسب درآمد بیشتر از منابع مختلف تا نوعی از بی‌قراری که شما را تحریک می‌کند تا دروهله اول به‌تنهایی بیرون بروید. جف‌کر یک کارآفرین سریالی است که درحال حاضر مالک شرکت پلنینگ پاد[4]، یک نرم‌افزار کاربردی ثبت رویداد مبتنی بر وب است، او می‌گوید: «بیشتر کارآفرینانی که من می‌شناسم زمانیکه یک کسب‌وکار به بلوغ کامل می‌رسد، بی‌حوصله می‌شوند». اگر این موضوع تکرار شود، چطور می‌توانید این موقعیت دشوار حرفه‌ای را بصورت همزمان و با موفقیت مدیریت کنید؟

در درجه اول، مطمئن شوید که تمام تلاشهای کارآفرینانه شما عملا مرتبط هستند و از تخصصهای فعلی خود استفاده کنید، به این ترتیب می‌توانید بسادگی نحوه انجام هریک را پیگیری کنید.

 

بسیاری از افراد این درس را به شیوه‌ای دشوار یاد می‌گیرند. مادلین جانسون یک مشاور بازاریابی قدیمی در حال اداره شرکت خود خارج از محیط کاری شهر نیویورک بود و متوجه شد که بسیاری از ساکنین همکار او بیش از حد موادغذایی باکیفیت پایین می‌خوردند. بنابراین شروع به فروش غذاهای خانگی و اسنکها کرد. «من در ساعت 10 شب و 5 صبح غذا می‌ پختم اما دچار مشکلات شخصی فراوان شده بودم مثلا  از تاریخ گواهینامه من گذشته بود و ضرب‌العجلها را از دست می‌دادم».«اوضاع آشفته شده بود، سلامتی من، روابط من و سایر کسب‌وکارهای من در معرض خطر بودند- من‌جمله کسب‌وکاری که برای مدت 18 سال مالک آن بودم».

او بعد از مدت زمان 6 ماه این ایده را کنار گذاشت اما هنوز هم انجام یک کسب و کار جدید انگیزه و شوق او را تحریک می کند . هرچند این‌بار به آنچه می‌دانست پافشاری کرد و یک مجموعه آنلاین از کلاسهایی را راه‌اندازی کرد که در آنها به کارآفرینان درباره ارتقای خود آموزش داده می‌شد. این کار یک بسط طبیعی در کسب‌وکار مشاوره‌ای او بود

 

زمانیکه صاحب کسب‌وکارهای متعدد هستید، مهم است که بخاطر داشته باشید هیچ‌کدام یک جزیره نیستند. شما باید محدودیتهای خود را بشناسید. گولمدن بعنوان مثال همیشه تلاشهای کارآفرینانه خود را با دیگران انجام می‌دهد بنابراین این کسب‌وکار می‌تواند از نقاط قوت مختلف شرکا بهره‌مند شود.  او توضیح می‌دهد: «این امر تفاوت میان کارآفرین بودن و سرمایه‌گذار بودن را نشان می‌دهد»

در نهایت، خودتان را با کارآفرینان میلیاردی مشهور و مربیانی مانند ریچارد برنسون و الون ماسک گیج نکنید، چه کسی می‌تواند ظاهرا بصورت همزمان تعداد نامحدودی از شرکتها را مدیریت کند. تورنیل هشدار می‌دهد که «آنها شهرت خود را دارند. این موضوع با تلاش برای راه‌اندازی و پیش‌بردن یک کسب‌وکار متفاوت است». «برنسون یک شرکت هولدینگ است که صاحب شرکتهای دیگری است و در اداره تمام آنها تخصص دارد».

[1] الون ماسک یک تاجر، سرمایه‌گذار، مهندس و مخترع آمریکایی-کانادایی است

[2] Culinary Edge

[3] an organic vegan restaurant

[4] Planning Pod

 

منبع : INC


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ