بهترین نصیحتهایی که کارآفرینان از مربی‌های خود دریافت کرده‌اند

از ریچارد برنسون گرفته تا مارک زاکربرگ، کارآفرینانِ بزرگ، همیشه از مزایای مربی‌ها و منتورها سخن گفته اند .

درواقع، 93% از رهبران کسب‌وکارهای نوپا می‌گویند که وجود منتور برای موفقیت کسب و کار سودمند است.

«یک منتور حرفه ای در کسب و کار به من گفت که نگران «هیچ چیز » نباشم. وی اشاره داشت که نگران شدن و داشتن استرس برای مشکلات کمی به شما نمی‌کند. اکثر وقت‌ها این کار باعث هدر رفتن وقت و تلاش شما برای نگرانی‌ هایی می‌شود که به‌احتمال‌ زیاد اتفاق نمی‌افتند. درنتیجه‌ی آن گفتگو، وقتی‌که 80% از تصمیمی راضی باشم، آن را اتخاذ می‌کنم و بعد بر اساس بازخوردهایی که در طول زمان می‌گیرم، آن را تغییر می‌دهم.»

– Chad، برنده‌ ی گت استارتدِ اورنج کانتی 2016: 

«سرمای گذاران بالقوه از من می‌خواستند که برای وام، خانه‌ی خود را گرو بگذارم تا ثابت کنم که کاملاً به این کسب‌وکار متعهد هستم. مربی‌ام به من توضیح داد، بااینکه ممکن است وسوسه شوم این کار را انجام دهم، نبود امنیت مالی می‌تواند محیط ناامیدانه ای را ایجاد کند که در آن کارآفرین ممکن است اشتباه‌های بسیار بد و هنگفتی را انجام دهد.»

– جاناتان پریدم :

«کسب‌وکار نوپا و شرکت من برایم حالتی حیثیتی دارد. من شب‌های زیادی برای آن بیدار ماندم، گریه کردم و با به خاطرِ آن با بت همسرم دعوا کردم. وقتی ایده‌ی آن را با سرمایه‌گذاران مطرح می‌کردم، از صمیم قلبم صحبت می‌کردم. برای همین وقتی‌که نه می‌گفتند، واقعاً برایم دردناک بود. قلبم آتش می‌گرفت. مربی‌ها به من یاد دادند که مسائل را خیلی حیثیتی نکنم.»

کریستال استابندک، برنده‌ی گت استارتدِ اُماها 2016 :

«من همیشه به‌شدت به راهنماها، مربی‌ها و گروه‌های کارآفرینی وابسته بودم. بهترین توصیه این بود که هر چیزی می‌تواند به‌ صورت روند دربیاید. حالا من برای هر چیزی روندی دارم. از چگونگی رسیدگی به درخواست مشتری گرفته تا تعادل برقرار کردن میان مشتری شاد و ارزیابی تدریجی و پیوسته‌ی بودجه.»

– توری تایناکا، برنده‌ی گت استارتدِ اورنج کانتی 2015، برای ایوا (Eva) سیستم دوشِ آب هوشمند.

«وقتی‌که شروع کردم، دیگر کارآفرینان محلی مربی من شدند. مثلاً آنها به من کمک کردند که برنامه‌ی بازاریابی فیس‌بوک خود را ایجاد کنم. بهترین نصیحتی که به من کردند این بود که حسابداری، مسائل حقوقی، منابع انسانی و دیگر خدمات حرفه‌ای را برون‌سپاری کنم تا بتوانم روی کاری که مهارتش را دارم، تمرکز کنم.»

– امیلی گادیس، برنده‌ی گت استارتدِ نیو اورلینز 2016 برای گیدر اند کرین (Gator and Crane) که رژیم غذایی سالم، کاهش ضایعات و تهیه مواد غذایی محلی را از طریق باشگاه خریدِ خود ترویج می‌کند.

«وقتی‌که با استارت آپ خود معروف می شوید ، متوجه می‌شوید که همه می‌خواهند در ایده‌ی شما شریک شوند. مراقب باشید و با به ثبت رساندن و ایجاد علامت تجاری از ایده‌ی خود محافظت کنید. رقابت بسیار شدید است و شناختن رقابتی که در آن هستید و مناطقی که باید از اون مراقبت کنید بسیار حیاتی است.»

جیمز لارنس، برنده‌ی گت استارتدِ توسان 2015: 

«نمایش تلویزیونی‌ام بانام کوک تایم ویت رمی (Cook Time with Remmi) درواقع از ایده‌ی برادر بزرگ‌ترم نشئت گرفت. او پیشنهاد داد که ویدیوهای آنلاین آشپزی را تولید و منتشر کنیم ، چون این کار جالب خواهد شد. حالا، من مربی نوجوانان برای ترایو15 (Thrive15) هستم. در اختیار گذاشتن تجربه‌های شخصیم و انتقال آنها به کارآفرینانی که ممکن است مشکلاتی شبیه آنچه داشتم را دارند، کار لذت بخشی است.»

– سرآشپز نوجوان، رمی اسمیت، برنده‌ی گت استارتدِ تالسا 2015 :

اگر می‌خواهید در مسابقه‌ی ماراتنی به نام موفقیت بدوید، با سریع‌ترین دونده‌ های اطرافتان بدوید. کسانی که هرروز برای بهتر شدن تمرین می‌کنند. شما دیگر همیشه اول نمی‌شوید و حتی ممکن است که آخر هم شوید، اما زمانتان بهتر می‌شود چون با گروه سریع‌ترین‌ها می‌دوید.»

– سایلو موزس، برنده‌ی گت استارتدِ لاس‌وگاس 2016 برای فورک اند اسپون (Fork&Spoon)، رستوران پاپ آپی که بری بی‌خانمان‌ها غذا می‌برد

«از افرادی که خارج از زمینه‌ی کاری شما هستند بازخورد بگیرید چون آنها می‌توانند بینشی را به بخشی از کسب‌وکار شما بیاورند که به فکر کسانی که در صنعت شما کار می‌کنند نمی‌رسد.»

 

منبع : INC


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ