تسلا 53 هزار خودروی مدل ایکس و اس را به دلیل نقص در ترمز دستی فراخوان نمود

شرکت خودروسازی تسلا موتورز در اردیبهشت ماه ( ماه می )  53 هزارخودروی  مدل اس (S) و ایکس (X) را به دلیل مشکلاتی در سیستم ترمز دستی الکترونیکی آنها فراخوان نمود.

شرکت فراخوان را در وب­ سایت خود اعلان نمود و بیان داشت که این مشکل «می­تواند مانع از آزاد شدن ترمز دستی شود.» تسلا بیان داشت که شرکت این مشکل را به عنوان یک مسئله ایمنی خودرو تلقی نمی­کند، و نیز هیچ گزارشی را مبنی بر تصادف یا جراحت ناشی از نقص در سیستم ترمز ایمنی دریافت نکرده است.

فراخوان شامل خودروهای مدل S و مدل X تولیدی بین فوریه تا اکتبر 2016 می­شود.

شرکت در اعلانی بر روی وب ­سایت خود بیان داشت که «اگر مالک خودروی تسلای تولیدی در این بازه زمانی هستید، بزودی از طریق ایمیل یک اعلان فراخوان رسمی را برای شما ارسال خواهیم نمود که حاوی اطلاعاتی در باب چگونگی تعویض ترمز دستی خودروی شماست. در این بین، ادامه استفاده معمول از خودروی­تان خطری به دنبال نخواهد داشت.»

تسلا همچنین در حال ارسال ایمیل به مشتریان متاثر از این شرایط است. شرکت می­گوید که اعتقاد دارد کمتر از 5% از خودروها متاثر از این مشکل اند.

ترمز خودروهای تسلا باید تعویض شوند، فرآیندی که باید حدود 45 دقیقه زمان ­ببرد.

 

منبع : Mashable


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ