ماشین های مرسدس بنز به کنترل آمازون اکو و گوگل هوم مجهز می شوند

خودروساز مرسدس ­بنز امروز اعلان نمود که تمامی وسائل نقلیه تولیدی این شرکت در سال­های 2016 و 2017 اکنون قابلیت کنترل توسط آمازون الکسا یا گوگل اسیستنت[2] بر گوکل هوم را دارا هستند.

برای استفاده از الکسا یا گوگل اسیستنت در ماشین­های مرسدس­بنز، مالکان باید اشتراکی را برای فن­آوری­های تفریحی، ناوبری، و کنترل از راه دور درون خودرو فعال و ایجاد نمایند. کنترل صدائی که امروز بدین شکل توسعه یافته است به شکل یک عمل Mercedes Me Google Assistant  و یک مهارت Alexa با همین نام ارائه می­شود.

این ویژگی جدید را برای انجام کارهائی از قبیل کنترل از راه دور درب­ها، یافتن کافه­ای در نزدیکی، یا روشن­کردن موتور با گفتن «اوکی گوگل، به Mercedes Me بگو ماشین من را روشن کند» می­توان استفاده نمود. بگوئید «الکسا، از Mercedes Me بخواه آدرسی را به ماشین بفرستند» و اسیستنت مسیرهای ناوبری را برای شما خواهد فرستاد.

سرویس Mercedes Me در حال حاضر تنها در ایالات متحده فعال است.

انضمام گوگل اسیستنت در مرسدس ­بنز ابتدا در دسامبر گذشته زمانی اعلام شد که پلت­فرم Actions on Google  راه ­اندازی شد.

مرسدس­بنز دومین خودروسازی است که به تازگی کنترل صدا را در وسائل­نقلیه خود ایجاد کرده است. هفته پیش، هیوندای سرانجام یک عمل مکالمه گوگل اسیستنت را جهت انجام کارهای مشابه عمل Mercedes Me برای خودروهای تولیدی در بین سال­های 2015 و 2017 راه­اندازی نمود. انضمام این تسهیلات برای خودروهای هیوندای برای اولین بار در سری نمایشگاه­های الکترونیک کامپیوتر (CES) در ژانویه اعلام گردید.

[1] Amazon Echo & Google Home

[2] Amazon’s Alexa or Google Assistant

منبع : Venturebeat

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ