شرکت تسلا در حال اصلاح مدل S

شرکت تسلا پیش از دست­یابی مجدد به بالاترین رتبه­ بندی امنیتی بایستی اصلاحات ترمز مدل S را تکمیل کند.

مجله ­ی گزارشات مصرف­ کننده[1] در روز جمعه اعلام کرد که شرکت تسلا برای کسب مجدد بالاترین رتبه­ ی امنیتی این مجله، بایستی اصلاحات سیستم ترمز اضطراری [خودروی] سدان مدل S را تکمیل کند و اشاره کرد که به­ روزرسانی­های اخیر این تولیدکننده­ ی خودروهای الکتریکیِ لوکس کافی نبوده ­اند.

 

این مجله که رتبه­ بندی سالیانه­ ای را از خودروها فروخته شده در ایالات متحده ارائه می­کند، در روز چهارشنبه بیان کرد که خودروی سدان به دلیل ناتوانی در نصب ویژگی جانبی خاصی که به عنوان تجهیزات استاندارد [خودرو] به مالکان وعده داده شده بود، جایگاه برتر خود را در دسته ­ی خودروهای فوق لوکس از دست داده است.

 

مدل S در رتبه­ بندی مجله ­ی گزارشات مصرف­ کننده به رتبه­­ی سوم سقوط کرده و پس از لکسوس LS ساخت شرکت تویوتا موتور و سری 7  BMW قرار گرفت.

 

مجله ­ی گزارشات مصرف­ کننده اذعان کرده است که هر دو مدل تسلا سابقا با ترمز اضطراری خودکارِ (AEB) استاندارد عرضه می­شدند، یک ویژگی جانبی که به کاهش تصادفات [رانندگی] کمک می­کرد. اما خودروهایی که اخیرا و از اواخر اکتبر سال 2016 به بعد ساخته شده­اند تحت تأثیر مشکل نرم­ افزاری [این ترمز] قرار گرفته اند.

 

این مجله در روز جمعه ابراز کرد که نرم ­افزار ترمز اضطراری خودکار خودروی سدان مدل S (متعلق به این مجله)، در روز پنجشنبه مورد به روز رسانی قرار گرفت اما نسخه­ ی جدید تنها تا [محدوده­ی] سرعت 28 مایل بر ساعت (45 کیلومتر) عمل می­کند.

 

این مقدار از [حد سرعت] فعلی 90 مایل بر ساعت موجود در سیستم AEB خودروهای ساخته شده پیش از اواخر ماه اکتبر،بسیار کمتر است.

این مجله بیانیه­ ای را از شرکت تسلا بدین مضمون نقل کرده است که این شرکت سازنده­ی خودرو [به دنبال آن است تا] «در طی چند هفته بعد» حد سرعت مجاز را تا جایی افزایش دهد «که این خودرو را به تواناترین خودروی جهان تبدیل کند.»

این شرکت­ خودروسازی کالیفرنیایی در هفته­ ی گذشته 53000 دستگاه خودروی مدل S و مدل X را جمع ­آوری کرده بود تا یک مسئله­ ی ترمز پارکینگ نامرتبط [به این قضیه] را مرتفع کند.

 

در اوایل این ماه، شرکت تسلا با اختلافی اندکی از شرکت جنرال موتور پیشی گرفته و به باارزش­ترین شرکت خودروساز ایالات متحده تبدیل شد.

[1] Consumer Reports

 

منبع : Venturebeat


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ