ایلان ماسک شما را به بورگ (Borg) تبدیل می کند

وبسایت Wait But Why گزارش داده‌است که ماسک مقام مدیرعاملی Neuralink  را در دست گرفته‌است و قصد دارد که تا سال 2020 دستگاه‌های سیبرنتیک‌اش را وارد بازار کند.

نخستین هدف ماسک برای Neuralink عرضه دستگاه‌هایی به اندازه میکرون است که مغز را برای درمان شرایطی که برای بیماری‌های زوال عقل و فلج شدن و سکته بوجود می‌آید به ماشین‌ها وصل می‌کنند. ماسک می‌خواهد قدمی به جلو بردارد و ما را به بورگ‌هایی تمام و کمال تبدیل کند. او می‌خواهد تا در عرض ده سال انسان‌ها بتوانند بصورت تلپاتیکی با هم ارتباط برقرار کنند، بخاطر اینکه چه کسی به ارتباط از طریق صحبت یا پیام احتیاج دارد؟

شما هم‌اکنون نیز بصورت دیجیتال یک ابر‌ انسان هستید. تنها چیزی که تغییر می‌کند رایانش است، که به پهنای باندی بالا مجهز به پیشرفت‌های دیجیتالی تبدیل می‌شود.

مسئله این است که امروزه همه چیز به این بستگی دارد که درباره خروجی که انگار به وسایل با دسته‌های چوبی ضربه بزنیم یا از طریق صحبت کردن و تایپ کردن از کلمات استفاده کنیم.

و در واقع خروجی به عقب باز گشته‌است. در مکرر ترین شکل ممکن شما، خروجی تایپ ده-انگشتی است. اکنون شبیه تایپ ده-انگشتی است و این راه ارتباطی بسیار کندی است. ما قادر خواهیم بود که آن را بوسیله مرتبه‌های بزرگ و رایانش مستقیم عصبی ارتقا دهیم.

منبع : FastCompany


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ