برای تغییر فرهنگ شرکت ، روال تعاملی را تغییر دهید

نشریه اینترنتی کارآفرین Entrepreneur برای دومین سال متوالی به همکاری با cultureIQ پرداخته تا بهترین فرهنگ های اداری موجود در آمریکا را کشف نماید. برای اطلاعات بیشتر و دسترسی به پروفایل شرکت ها به ادامه بسته برترین فرهنگ های شرکتی سال 2017 مراجعه نمایید.

کسب و کار تام گیمبل که در شیکاگو واقع شده است پس از حدودا دو دهه تمرکزمستمر بر استخدام و جذب کارکنان جدید ، سرویس جدیدی را در طول سال گذشته به خدمات خویش افزوده است ، این سرویس عبارت است از مشاوره فرهنگ شرکتی , در ادامه از وی خواسته ایم تا برخی تجربه های خود را برای خوانندگان بازگو نماید .

بزرگترین اشتباه موسسان در فرایند ارتقای فرهنگ شرکتی چیست ؟

آن ها عقده خاصی نسبت به پول و سرمایه دارند ولی پیشنهادات من به شما اینکه یک مهمانی برگزار نمایید، از یک جلسه خارج از محل شرکت میزبانی نمایید، اجازه دهید تمامی افراد سگ های خود را به محل کار آورده ، دریافت سرمایه نسبتا آسان بوده اما یک موضوع فرهنگی تلقی نمی شود و صرفا یک لایه ظاهری از وضعیت شرکت را در پی خواهد داشت.

آن ها باید کار خود را از کجا آغاز نمایند ؟

با افراد زیادی در گفتگو باشید حتی در حوزه های علمی مختلف ، صرفا بر کادر رسمی و نیروهای منابع انسانی خود تاکید ننمایید، فارغ از آموزش و توسعه ، مدیریت میانی احتمالا مهم ترین زمینه برای شکل دهی فرهنگ به شمار می روند. شورای اداری متشکل از کارکنان تقریبا تازه وارد وجود داشته که در هر سه ماهه دوبار با آن ها دیدار کرده تا جدیدترین مسائل فرهنگی را به بحث بگذاریم. در ملاقات های مدیریتی حداقل 25 % زمان صرف بررسی فرهنگ می شود.

در هنگام بحث و بررسی فرهنگ، چه مسائلی در کانون توجه قرار می گیرند ؟

صرفا مطرح سازی این سوال که آیا این شرکت محل سرگرم کننده ای برای کار و فعالیت تلقی شده کافی نمی باشد. در واقع سوال اصلی این است : چه افرادی نیازمند توسعه می باشند؟ ساز و کار و شور و شوق هر گروه در چه سطحی قرار داشته ؟ خرده فرهنگ دپارتمان بازاریابی کاملا متفاوت از کارکنان بخش مالی یا IT می باشد. هر خرده فرهنگ نیازمند توجه ویژه ای می باشد.

فرض کنید برنامه اجرایی توسط شما طراحی شده است ، نتایج حاصله در چه زمانی حاصل گردیده است ؟ (نزدیک ترین زمان)

در صورتی که برنامه ای برای حسابرسی، تیم سازی ، پرورش و توسعه در دسترس باشد ، تغییرات شکل گرفته در خرده فرهنگ طی 6 ماه آینده پدیدار می شود. طی 12-24 ماه تغییرات کلی در استخدام داخلی، برند کارفرما، نرخ فرسایش را مشاهده می نمایید. مکان هایی که با رشد سرسام آور (تغییر از نرخ نرمال به نمایی) همراه بوده نیازی به تمرکز بر تبدیل شدن به یک محل کاری برتر نداشته ، چرا که تنها پیروزی حائز اهمیت بوده و شرایط فوق دائما برقرار نمی باشند.

 

منبع : Entrepreneur.com


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ