5 مهارت قابل آزمایش الکسا طی هفته جاری

در این مقاله به 5 ابزار الکسا که ارزش امتحان و آزمایش را داشته اشاره می نماییم. انتخاب آن ها بر اساس رتبه بندی در ترندهای اینترنتی، بالاترین سطح بهره برداری و جدید بودن در بازار مهارت های الکسا در هفته جاری انجام گرفته است.

در اخبار الکسا در هفته جاری ، در کنگره جهانی موبایل در بارسلونا از این مساله آگاه شده ایم که این شرکت در تجهیزات موتورولا مورد استفاده قرار می گیرد. نکته مهم تر اینکه آمازون نیز به شدت مشغول پروژه توسعه اکوسیستم الکسا طی هفته جاری می باشد.

در روز چهارشنبه ، آویل گینزبورگ به سمت مدیر اجرایی شتاب دهنده الکسا انتصاب یافته ، این کسب و کار شتاب دهنده در سیاتل واقع شده و در جستجوی 10 شرکت برای توسعه بیشتر محصولات و خدمات فناوری های صوتی می باشد. یک روز بعدتر صندوق حمایت مالی الکسا تشکیل شده تا از دانشگاه ها و محققان فعال در این حوزه های هوش مصنوعی و تکنولوژی صوتی پشتیبانی نماید.

همچنین در خلال همین هفته از این مطلب آگاه شده ایم که آمازون بدنبال افزودن قابلیت تشخیص اصوات مختلف به الکسا بوده ، لذا واسط برنامه کاربردی DOOR LOCK (باز و بسته کردن درب) راه اندازی شده تا به ابزارهای موجود در شبکه این امکان را داده تا باز و بسته نمودن درب ها را مدیریت نمایند.

پاترون تکیلا (یک شرکت تولید شراب)

این مهارت نیازمند تنظیمات اضافی در اپلیکیشن الکسا بوده چرا که حاوی محتوی سنین بالا بوده که برای تمامی سنین مناسب نمی باشد. در این حالت پرکردن فرم و ارائه اطلاعات آدرس ایمیل، کد پستی، تاریخ تولد داخل اپلیکیشن الکسا برای بازکردن آن ضروری می باشد. پس از انجام این مراحل امکان دسترسی به انواع مشروبات ، انتخاب سبک های مختلف، مطالعه اطلاعات راجع به تکیلا یا هدایت در مسیر خرید آن ممکن بوده ، این نکته نسبتا جالب توجه بوده که الکسا دستور ساخت مشروب و محتویات آن را منتشر نموده و مهارت های مورد نیاز ارسالی در اپلیکیشن الکسا نیز برای کاربردهای فعلی و آتی طبقه بندی می شود. با این حال این دستورالعمل ها به عنوان یک قاعده کلی توسط تمامی مشروب فروشی ها- پخت و پز رعایت نمی شود.

TD AMERITRADE (نام شرکت کارگزاری)

در این اپلیکیشن به قیمت تمامی سهام های مبادله شده در آمریکا به شکل روزانه دسترسی داشته ، علاوه بر این امکان درخواست آپدیت های بازار عمومی نیز وجود خواهد داشت.

شرکت SKIMM (فعال در حوزه رسانه)

در صورتی که با سبک کاری SKIMM آشنا نباشید دنبال نمودن روال آن در برخی شرایط دشوار می باشد. از سوی دیگر SKIMM که کار خود را به عنوان خبرنامه ای برای میلیون ها زن علاقه مند به دنبال نمودن اخبار عمومی آغاز نموده است ، این مساله یک موفقیت بزرگ تلقی شده که این سرویس های خلاصه سازی را حداقل برای یکبار امتحان نمایند.

اتحادیه جراحان قلب آمریکا

این مهارت با این ادعا همراه بوده که اصولا این اطلاعات برای استفاده در شرایط اورژانسی طراحی نشده اند (برای مثال 11 سپتامبر). این سرویس به توصیف نشانه های حمله قلبی اختصاص نداشته که احساس درد در قفسه سینه، حالت تهوع و سرگیجه از آن جمله می باشند. نکته قابل توجه اینکه زنان، افراد مسن و دیابتی ها احتمالا از نشانه های ضعیف تری برخوردار می باشند ، برای مثال درد در قسمت کمر یا شانه ها

با توجه به شمار فراوانی از افرادی که همه ساله بواسطه بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند ، دسترسی به یک ابزار هندزفری برای تشخیص حمله قلبی و نشانه های آن به مثابه یک دستاورد سهل الوصول از نظر کاربردهای عملیاتی تکنولوژی های صوتی محسوب می شود.

ایتبال جادویی

تقریبا همان چیزی ست که پیش بینی آن را داشته اید. هر سوال مرتبط با آینده را مطرح نموده و سامانه ایتبال جادویی (MAGIC EIGHTBALL) نتیجه آن را برای شما پیش بینی می نماید.

متاسفانه هوش مصنوعی شرکت ها بسیار ضعیف بوده و نیازمند مرور اصول بنیادی حوزه فناوری های رایانه ای می باشد

 

در اکثر موارد مهندسان دچار شست و شوی فکری شده و چنین گمان می نمایند که قادر به خلق یک مدل هوش مصنوعی بی عیب و نقص می باشند. آن ها یک تکنولوژی ناقص و ضعیف را وارد محیط تجاری ناشناخته نموده و انتظار داشته که تکامل و یادگیری آن به شکل مستقل انجام گرفته ، آن ها بر این باور بوده که در صورت خلق محاسبات بی عیب و نقص برفراز زیرساختی مناسب ، مدل حاصله کامل و بهینه می باشد. آن ها الگوریتم پیشنهادی را پرورش داده ، آن را برای اجرای آزادانه مهیا ساخته و این امر پایان قضیه به شمار می رود، آیا این موضوع را نقض می نمایید؟!

متاسفانه این قضیه صادق نمی باشد. هوش مصنوعی نیز همچون هوش انسانی نیازمند یادگیری مستمر بوده تا تخصص خویش را افزایش دهد. در ادامه راهکار پیشنهادی معرفی می شود :

پرورش دادن، تست کردن، تایید نمودن و تکرار

پرورش یک هوش مصنوعی با کارکرد تجاری یک عملکرد یکباره و همگانی محسوب نمی شود. تایید دائمی و منظم برای درک کارایی آن ضروری می باشد. در غیر اینصورت عملا در پی اعمال برخی جهت گیری ها و فراهم سازی مسیر رشد آن ها بر آمده اید. آشکار ترین مثال شامل طراحی یک سیستم هوش مصنوعی برای پیش بینی امکان بازگشت جرم و جنایت بوده که از جهت گیری نسبی نسبت به افراد سیاه پوست برخوردار می باشد. از سوی دیگر نمی توان برنامه بدنام فیاسکو ساخت شرکت مایکروسافت را فراموش نمود. آیا این برنامه با طراحی بهینه به سرعت در مسیر زوال و نابودی قرار گرفته است؟ این مثال و شمار نامحدودی از سایر نمونه ها ضرورت تایید مستمر انسانی نسبت به هوش مصنوعی و هدایت آن در مسیر آغازین و هدف گذاری شده را نمایش می دهند.

تایید انسانی علاوه بر مقابله با جهت گیری ها، پیشرفت هوش مصنوعی همراستا با دانش های نوین و متغیر را ممکن می سازد. برای مثال زبان را در نظر بگیرید. معنای این واژه به شکل دائمی دستخوش تغییر گردیده است. مولف خود به عنوان پدر یک نوجوان این مساله را تصدیق نموده که هنگامی که یک واژه عامیانه گسترش یافته (مست) یک واژه جایگزین و پرتکرارتر جایگزین آن می شود (وحشی)، در صورتی که تنها داده های اضافه شده به نرم افزار شبیه سازی همان اطلاعات آغازین بوده ، آن ها چگونه قادر به سازگاری با تغییرات پیرامون افراد می باشند؟ هوش مصنوعی نیز همچون هوش انسانی صرفا از طریق آموزش مستمر قادر به اکتساب اطلاعات جدید می باشد.

زنجیره ارزش هوش مصنوعی

با پرورش مجدد هوش مصنوعی ، بر سطح هوشمندی آن افزوده می شود. هنگامی که هوش مصنوعی به هدف اولیه خود رسیده به یادگیری و رشد خود ادامه می دهد.

فرض کنید شما به عنوان یک خرده فروش ، پوشاک و کفش را به شکل آنلاین به فروش رسانده و در حال حاضر یک موتور جستجوی توصیه گر را طراحی نموده اید. هوش مصنوعی در روال آغازین یک نوع جستجوی بصری محسوب می شود. هنگامی که یک مشتری در وبسایت برای چکمه قهوه ای زنانه جستجو نموده ، وی نتایج مورد نظر را از کاتالوگ دریافت می نماید. هنگامی که هوش مصنوعی بر جستجوی بصری حاکم شده ، خواسته بعدی آن برقراری روابط بوده ، در عوض بازگرداندن نتایج برای چکمه های قهوه ای تصاویری از مدل هایی که این چکمه ها را بر تن داشته نمایش داده می شوند. پس از درک بهینه روابط تمرکز روی روابط هوشمندانه تر و شخصی سازی شده تری قرار گرفته ، هوش مصنوعی از این مساله آگاه بوده که شما به عنوان یک مهندس نرم افزار در شهر سیاتل ساکن بوده و در ماه مارس به خرید پرداخته لذا شخصی سازی توصیه ها بر اساس کد پوششی که عمدتا در حالت پیش فرض غیررسمی قرار گرفته و همچنین آب و هوای عمدتا بارانی انجام می گیرد. این روال پیشرفت از جستجو به برقراری روابط منطقی به شخصی سازی در زنجیره ارزش هوش مصنوعی قرار می گیرد. در پس زمینه این فرایند انسان ها در این چرخه قرار گرفته و ضمن تایید عملکرد هوش مصنوعی به تکمیل آن بر اساس داده های جدید می پردازند. پیشرفت هوش مصنوعی در زنجیره ارزش صرفا با کمک هوش انسانی ممکن می باشد.

عامل انسانی صحیح در حلقه مناسب

بی شک ادغام هوش انسانی در چرخه هوش مصنوعی ضروری بوده ، حال چه اتفاقی رخ می دهد؟ حال زمان شناسایی عامل انسانی مناسب با دانش تخصصی مورد نیاز کسب و کار خاص شما می باشد. مجددا مثال خرده فروشی را در نظر بگیرید. در صورتی که مشتری هدف شما یک زن آمریکایی از نسل جدید باشد ، در پایان روز دیدگاه های وی ، تلقی وی از مد روز و پوشش مد نظر وی مهم ترین نکته به شمار می رود. بی شک چنین افرادی به غنی سازی داده ها کمک کرده ، لذا بهترین توصیه ها در موتور جستجو در اختیار سایر مشتریان قرار می گیرد. همین مساله برای سیستم های خبره در حوزه هوش مصنوعی صحیح می باشد. آن ها جدیدترین دانش انسانی در حوزه هایی همچون حسابداری، آموزش و پرورش، حقوق و پزشکی را در یکدیگر ادغام می نمایند.

با این وجود این مساله به این حوزه ختم نمی شود. افراد مناسب شناسایی شده اند و حال نیازمند دسترسی به حلقه های مناسب می باشید. به یاد داشته باشید که مجموعه داده های پرورشی اولیه صرفا نخستین حلقه را فراهم نموده ، حلقه تایید که تایید عملیاتی سیستم هوش مصنوعی به شمار رفته یک مولفه اساسی برای ادغام دانش تخصصی حاصله از مشتریان محسوب می شود. حلقه تایید نیز همچون موتور هوش انسانی منجر به پیشرفت هوش مصنوعی شده ، هوشمندی بیشتر نسبت به عوامل اجرای فرایندها، نحوه عملکرد آن ها و دقیق بودن نتایج مهم ترین هدف سیستم های هوش مصنوعی و روال بهینه سازی آن ها به شمار می رود. تقویت سیستم هوش مصنوعی هرگز به پایان نرسیده و بی شک گام نخست به شمار می رود، این مساله برای آموزش های بشری نیز صادق بوده ، برای مثال نمی توان فرد فارغ التحصیل از دانشگاه را از مطالعه و یادگیری نکات جدید باز داشته است .

منبع : Venturebeat

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ