برنامه شتاب دهی کسب و کار گوگل به اروپا و آفریقا گسترش می یابد

گوگل از اواخر سال 2015 وارد مسیر پرورش استارت آپ ها در آسیا و آمریکای لاتین شده است . این شرکت با راه اندازی برنامه شتاب دهنده خود گامی تخصصی در این مسیر نهاده است. این غول دنیای تکنولوژی امروز 1 فروردین 96 در اطلاعیه خویش عنوان داشته که در پی توسعه شرکت بوده تا استارت آپ هایی از برخی کشورهای اروپایی و آفریقایی را در چهارچوب خود بگنجاند. حال کارآفرینان از این نواحی به گوگل پیوسته و به 47 کسب وکار فارغ شده از برنامه و 31 استارت آپ فعال در شرایط فعلی افزوده می شوند.

این برنامه بدون نیاز به خرید سهام از بین درخواست کنندگانی که در مرحله نهایی رشد استارت آپ فنی خود در بازارهای نوظهور قرار داشته به انتخاب مشارکت کنندگان می پردازد. دوره آموزشی 6 ماهه در فضای حمایت از توسعه دهندگان گوگل در سانفرانسیسکو آغاز بکار کرده که در تابستان سال قبل فعالیت خود را اغاز نمود بود . دو هفته آموزش توسط تیم گوگل، شرکت های تکنولوژیک برتر و سرمایه گذاران مخاطره آمیز در سیلیکون ولی ارائه می شود.

مشارکت کنندگان علاوه بر آموزش های لازمه اعتبار لازم از جانب محصولات گوگل، دستیار روابط عمومی و پشتیبانی مستمر از شرکت گوگل در کشورهای مبدا را دریافت نموده ، این بازارها قادر به شروع ارسال درخواست در آغاز از همین امروز می باشند :

  • آفریقا : کنیا، نیجریه، آفریقای جنوبی
  • اروپا : لهستان، جمهوری چک، مجارستان

آن ها در کنار کشورهای آسیایی (هند، اندونزی، تایلند، ویتنام، مالزی، فیلیپین) و کشورهای آمریکای لاتین (آرژانتین، برزیل، شیلی، کلمبیا، مکزیک) در حال رقابت می باشند.

گوگل به سطحی همچون برنامه های شتاب دهی کسب و کارهای نوپا مانند شتابنده معتبر 500 استارت آپ یا تک استارت رسیده است اما در عین حال شتاب دهنده های شرکتی دیگری همچون مایکروسافت نیز در بنگلور ، پکن، برلین، لندن، سیاتل، شانگهای و تل آویو به همکاری با آن ها می پردازند.

برنامه گوگل بر مبنای توسعه بیشتر در آینده و افزودن تعداد بیشتری از کشورها به این لیست قرار داشته است.”بازارهای نوظهور در حال انتخاب بوده چرا که در این شرایط بزرگترین خلا بین نوآوری محلی و بالقوه نسبت به تخصص و سرمایه گذاری حاصل می شود”، روی گلسبرگ به عنوان رهبر برنامه شتاب دهنده در ایمیلی به ونچربیت به این مطلب اشاره نموده است.

دوره بعدی جلسات آموزشی از 17 ام جولای آغاز به کار کرده ، استارت آپ ها تا ساعت 9 صبح 24 آوریل قادر به ثبت درخواست های خود می باشند.

تاریخ مقرر برای حسابرسی مالیاتی نزدیک بوده و این به معنای حجم انبوهی از وظایف شغلی در هفته های آینده برای حسابداران می باشد. کانوپی به عنوان یک استارت آپ نوپا برنامه های مالیاتی تخصصی را برای مدیریت حساب ها ارائه داده و اخیرا- امروز به دور جدیدی از سرمایه گذاری ها به حجم 20 میلیون دلار اشاره نموده است.

حسابداران دولتی دارای مجوز CPA، عوامل ثبت شده ، وکلای مالیاتی برای اهداف گوناگونی از کانوپی استفاده می نمایند. موسس و مدیر اجرایی ارشد شرکت کرت اورل در ایمیلی به ونچربیت کانوپی را ترکیبی از تکنولوژی های برتر و قانونی دانسته ، این نرم افزار از تنوع بالایی برخوردار می باشد بنحوی که تحلیل های مالیاتی هوشمند، حسابرسی آنلاین، گزارش دهی در خدمات درآمدی بین المللی همگی در این حوزه قرار گرفته اند.

نرم افزار مالیاتی تخصصی برای مدت ها در عصر حجر قرار داشته و برای مدت ها حسرت حسابداران برای نرم افزارها و تجربه بهتر را در پی داشته است. آورل چنین اظهار نظر نموده است : حسابداران از برنامه های کاربردی همچون بقیه افراد استفاده نموده و بدنبال استفاده مطلوب و سازماندهی آسان می باشند. با این حال هنگامی که آن ها به فعالیت های کاری برگشته از نرم افزارهای سنگین و از رده خارج همچون سیستم های موجود در دهه 1990 استفاده می نمایند.

آورل به این نکته اشاره نموده که شرکت دارای هزاران مشتری بوده که به شکل ماهیانه- به ازای هر کاربر به پرداخت هزینه های خدمات نرم افزاری کانوپی می پردازند.

از سوی دیگر مالیات ها جدید نبوده ، این بدان معناست که سایر برنامه ها و نرم افزارها نیز برای مسیریابی در این حوزه در دسترس می باشند. آورل ابزارهای دستی همچون مایکروسافت اکسل یا آکروبات ریدر را رقیب خود دانسته ، از سوی دیگر استارت آپ هایی که صرفا به حوزه مالیاتی پرداخته نیز مورد اشاره قرار گرفته اند. دستاورد نرم افزار توربوتکس برای تهیه صورتحساب های مالیاتی مصرف کنندگان ، همچون دستاورد کانوپی برای جریان های مالیاتی حرفه ای می باشد.

رئیس اجرایی یک کارگزار مالیاتی سابق در وال استریت می باشد. وی حوزه تمرکز شرکت را تغییر داده تا کل کشور و نه صرفا کارگذاران و معامله کنندگان مورد پوشش قرار گیرند. هنگامی که از وی راجع به برنامه های مالیاتی رئیس جمهور ترامپ سوال شده : وی چنین پاسخ داده است “امیدواریم برای رسیدن به شرایط مطلوب همگانی این قوانین کدهای مالیاتی را تسهیل نمایند”، کدهای مالیاتی ساده تر منجر به خشنودی آمریکاییان شده و در عین حال حجم کدهای مورد استفاده توسط سازمان های مالیاتی- خدمات نرم افزاری را کاهش می دهد.

شرکت سرمایه گذاری پلیون ونچر پارتنرز از نقش پیشرو در دور جدید سرمایه گذاری ها برخوردار می باشد. مشارکت کنندگان در این دور از سرمایه گذاری عبارتند از اتحادیه سرمایه گذاران جدید NEA، اپیک ونچرز، سرمایه گذاری دیپ فورک، آورل از زمان راه اندازی کسب وکار خویش در 2014 مجموعا 30 میلیون دلار سرمایه را جذب نموده است. کانوپی از این سرمایه جدید برای تسریع رشد و تولید محصولات اضافی استفاده می نماید.

منبع :  Venturebeat


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 نظر

  1. برای پستها لینک کوتاه درست کنید مثل دیجیاتو و بقیه، اینطوری اگه کسی بخواد پست شما رو با دیگری به اشتراک بزاره با دیدن حروف فارسی منصرف نمیشه

ترک پاسخ