می خواهید محصولات بهتری را تولید کنید ؟ پس دغدغه مشتریان خودتان را متوجه شوید

اکثر مردم دنیا را ، فضایی با قانون بخور تا خورده نشی تصور می کنند ، اما اطلاعات آماری اخیر نشان می دهد که بهترین شرکت ها آن دسته از شرکت هایی هستند که اغلب همدل و دوست با مشتریانشان هستند  گزارشی که در مورد میزان همدلی جهانی منتشر شده بود نشان داده است که 10 کسب و کاری که از این قانون استفاده می کردند نسبت به 10 مورد پایین تر دارای 50 درصد عملکرد بهتری بوده اند .

البته این موضوع کاملا منطقی است . بنیانگذاران اغلب یک کسب و کار را برای رسیدگی به یک نیاز شخصی که در صنعت فعلی جای خالی رسیدگی به آن وجود دارد ایجاد می کنند . توسعه یک شرکت برای رفع مشکلات شخصی انگیزه بسیاری از کار آفرینانی بوده است که تمایل به طراحی محصولاتی با کیفیت بالا داشتند ، و اولیت آنها صداقت و شفافیت بوده است – نه فقط سود دهی و دوام داشتن در بازار .

همدلی فقط به مفهوم مسئولیت اجتماعی با حسی خوشایند نیست ، بلکه یک کسب و کار هوشمند است. زمانی که شما اقدام به ساخت محصولات یا ارائه خدماتی برای رفع نیازهای خود می کنید ، شما در واقعیت نقاط ضعف و درد ، موارد استفاده و موانع مخاطبان خودتان را متوجه شده اید .

بهترین ایده ها با همدلی شروع می شود

مشکلی که من با نوسانات ، بازده کم و عدم وجود گزینه های سرمایه گذاری خارج از بازار سهام داشتم الهام بخش من بود تا شرکت فعلی خودم را تاسیس کنم . من می خواستم میلیون ها آمریکایی از جمله خودم را ، به منظور افزایش میزان رفاه مالی با ارائه دسترسی به محصولات سرمایه گذاری با کیفیت بالا که پیش از این تنها برخی از سرمایه گذاران از آنها برخورددار بودند همراه کنم .

من پیش از این در جایگاه مشتریان بوده ام ، من شروع به ساخت یک پلتفرم آسان که برای سرمایه گذاری ها شفاف بوده و در آن من می توانستم پیشنهادات را مورد بررسی قرار دهم و تنها با چند کلیک بر روی آنها سرمایه گذاری لازم را انجام دهم و نمونه کارهای خودم را نیز بدین شکل مدیریت کنم . برای از بین بردن پیچیدگی ناشی سرمایه گذاری بدون اطلاعات مهم آموزشی ، ما سیستمی را بر اساس نیاز ها و دغدغه های خودمان طراحی کردیم که عبارت بودند از : چرا من باید سرمایه گذاری کنم ؟سرمایه گذاری های من چه تاثیری بر روی وضعیت مالیl خواهد داشت ؟ بازپرداخت این سرمایه گذاری به من چگونه خواهد بود؟

برای حل این مشکل به شخصه به عنوان یک سرمایه گذار باید عمل می کردم و باید راه حلی را طراحی می کردم که هم مشکلات مخاطبانم را حل کند و هم از نیاز های آنها صحبت کند . هر گونه ویژگی این پلتفرم بیانگر یکی از مسائل واقعی زندگی بوده است . اگر شما کسب و کار خودتان را بر اساس پر کردن یک نیاز واقعی برای خودتان توسعه دهید، در نتیجه می توانید با مشتریان احتمالی بیشتری ارتباط برقرار کنید .

در اینجا به شما می گوییم که چگونه با یک رویداد همدلانه اقدام به توسعه موفقیت آمیز محصولات موفق و مشتری محور کنید :

1 . مشکلات خودتان را حل کنید

به دنبال فرصتی در صنایع فعلی باشید زمانی که خدمات این صنایع به مقدار لازم کافی نیست و یا توسط شرکت هایی انحصاری شده است که به ارائه خدمات ضعیف می پردازند . به میان دوستان و خانواده خود بروید و ببینید آیا آنها نیز از این مشکلات رنج می برند ؟ . پس حال وقت آن است که اقدام به ایجاد یک راه حل کنید .

برای مثال جو گبیا و برایان چسکی ، یک شرکت 30 میلیارد دلاری را با حل دغدغه های خودشان ایجاد کردند . آنها ابتدا خانه زیر شیروانی خودشان را اجاره می دادند و پس از مدتی متوجه شدند که آنها تنها کسانی نیستند که می خواهند از قسمتی از محل سکونت خودشان در آمدی داشته باشند . آنها این مفهوم را گسترش دادند ، و نتیجه این حرکت شرکت Airbnb ایجاد شد ، و تبدیل به یکی از بزرگترین داستان های موفقیت سلیکون ولی شد .

اوبر نیز یکی دیگر از شرکت های موفق با داستانی مشابه بوده است ، و در یک راه نسبتا مشابه فعالیت خودش را آغاز کرد . پس از اینکه تراویس کالانیک و گارت کمپ در یک شب برفی در پاریس موفق به دریافت یک تاکسی نشدند، تصمیم گرفتند که به این ایده برسند که نرم افزاری را طراحی کنند که تنها با کیلیک بر روی یک دکمه برای آنها تاکسی ای را فراهم سازد . زمانی که در سال 2009 و در سان فرانسیسکو اوبر شروع به کار کرد ف موفق شد که راه حل های جایگزین بسیار مناسبی را به سیستم حمل و نقل شهر پیشنهاد دهد . و بقیه موارد این چنینی را می توانید در تاریخ دنبال کنید .

2 . اطمینان حاصل کنید که شما (و تیم شما) دقیقا می دانید که چه کاری را به چه دلیلی انجام می دهید.

پیش از اینکه وارد توسعه محصول شوید ، از خودتان سوالی مشابه را بپرسید : چرا این محصول ؟ چرا این صنعت ؟ اگر تنها به سود کار فکر می کنید و هیچ گونه شور و اشتیاقی برای آنچه در حال ایجاد آن هستید ندارید ، کارتان را متوقف کنید و به دنبال چیزی باشید که برای آن اشتیاق دارید . شما نمی توانید همزبان مشتریان شوید اگر خودتان همان مشکل را نداشته باشید و قلبا آن را احساس نکرده باشید و در نهایت نمی توانید کمکی برای حل این مشکل کنید .

به عنوان مثال نگاهی به ژان کوم داشته باشید  . او نرم افزار واتساپ را به عنوان یک راهی برای به روز رسانی یک متن برای تصویر ایجاد کرد ، و از ابتدا می خواست که کاربران برای برنامه پولی را پرداخت کنند . اما زمانی که متوجه گریه های یک دانش آموزی که به دلیل عدم استطاعت در پرداخت هزینه های تماس با خانه قادر به برقراری تماس با خانه نبود ماموریت اصلی وی شروع شد : تماسی ارزان و سریع برای ارتباطات مردم در سراسر دنیا فراهم کرد .

و این تغییر در چشم انداز کاری وی بود که سبب شد واتساپ توسط فیسبوک به قیمت 19 میلیارد دلار در سال 2014 خریداری شود – و تمامی این داستان به دلیل تغییر “دلیل” وی برای ایجاد نرم افزار بود .

همه کارکنان نیز باید “دلیل” خودشان را برای کار برای شما داشته باشند و این نباید تنها به دلیل چک های حقوقی باشد ، بلکه باید به این دلیل باشد که دیدگاه شما را به واقعیت تبدیل کنند . محصولات ، بازاریابی و برند سازی همواره باید منعکس کننده ماموریت اساسی شما باشد . همانطور که سامون سینک گفته است ، مردم برای کاری که شما انجام می دهید هزینه ای پرداخت نمی کنند ،  آنها به دلیل کاری که شما انجام می دهید هزینه پرداخت می کنند .

  1. تنها به مردم فروش نداشته باشید به آنها آموزش دهید

هر صنعتی دارای برخی از مناطقی است که در کلیت آنها برای مصرف کننده ها سخت خواهد بود . به این فکر کنید که درک کدام یک از جنبه های صنعت شما برای مردم چالش برانگیز ترین بوده است ، سپس ، از بینش خودتان برای روشن سازی آن مناطق برای مشتریان استفاده کنید. آنها قطعا قدردان این حرکت شما خواهند بود ، و به دلیل این کار ارزشمند شما حتما از شما خرید خواهند کرد .

بزرگترین چالشی که شرکت من با آن روبرو بود این بود که سرمایه گذاری امری گیج کننده و غیر قابل دسترس بود . بر اساس پژوهش هایی که توسط ترنس آمریکا صورت گرفته است 72 درصد از نسل فعلی گفته اند که به طور کامل نمی دانند که سرمایه گذاری بازنشستگی چگونه است . پس این وظیفه ما است که آنها را با استراتژی ها و گزینه هایی که پیش رو دارند آموزش دهیم .

دانشگاه YieldStreet ما در حال حاضر شامل بیش از 100 قطعه محتوای طراحی شده برای دسترس پذیر سازی محصولات ما و استفاده آسان برای درک همگان است . زمانی که خوانندگان 40000 بار به مطالب آموزشی شما رجوع می کنند شما می دانید که کارتات را به خوبی و درستی انجام داده اید .

انسان ها موتورهای نوآوری هستند . ما به طور مداوم در حال تکامل هستیم تا زندگی خودمان را آسان تر و بهتر کنیم . فناوری سبب می شود که کارآفرینان موانع گذشته را کنار بزنند و به تعداد بی سابقه ای از مصرف کنندگان برسند . اما به یاد داشته باشید که : شما نمی توانید همدلی خودتان را با مشتریان از دست دهید حتی اگر از این ابزارهای جدید برای در دست گرفتن بازار استفاده می کنید .

 

منبع : Entrepreneur.com

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ