12 زن خستگی ناپذیر که سبب شدند فناوری مکانی بهتر برای همه باشد

طبق گزارش وزارت کار ، تنها 26 درصد از افراد مشغول در مشاغل علوم کامپیوتری زن هستند . و قسمت عظیمی از این 26 درصد نیز خارج از سیلیکون ولی هستند .

با وجود چالش هایی که پیش روی هر مهندسی است که با فرهنگ مردانه سیلیکون ولی سازگار نیست – با این حال بسیاری از زنان افرادی خود ساخته در این زمینه هستند – و تمام تلاش خود را برای بهبود اوضاع بکار گرفته اند .

در روز جهانی زن ، به بررسی برخی برترین زنان در زمینه فناوری می پردازیم.

 1 . ویتنی ولف

ویتنی ولف کار خودش را به عنوان یکی از موسسین Tinder به دلیل اتهام آزار و اذیت جنسی در شرکت ترک کرد ، اما همچنان صنعت  نرم افزار های دوستیابی را ترک نکرد . به جای اینکه بیکار بنشیند ، وی اقدام به تاسیس Bumble کرد ، نرم افزاری که در هنگام ضربه زدن به آن به زنان قابلیت کنترل خود را می دهد .

نه تنها ولف بنیانگذار دو مورد از بزرگترین شرکت ها در حوزه دوستیابی آنلاین شد ، بلکه تمام آنها را طبق باور های خودش توسعه داد .  . Bumble در حال حاضر فراتر از یک نرم افزار دوستیابی آنلاین بوده  و می تواند حتی دوستان شما را با استفاده از Bumble BFF با یکدیگر تطبیق دهد و به شما دوستانی جدید را پیشنهاد دهد ، این نرم افزار برای همایش برنامه ریزی والدین تا ماه ژانویه 40000 دلار را کسب کند. که مبلغ نسبتا قابل توجهی است .

2 . لارا ویدمن پاورز

لارا وید من پاورز یکی از قوی ترین حامیان صنعت فناوری برای افرادی با جنسیت و نژاد های مختلف است .  با CODE2040 ، وی از مهندسین جوان سیاه پوست و لاتین حمایت می کند ، و اطمینان حاصل می کند که همه آنها در زمینه مناسب فعالیت داشته باشند .

لارا وید من پاورز همچنین به عنوان مشاور ارشد سیاسی در کاخ سفید اوباما با رئیس بخش فناوری همکاری داشته است.

3 . الن پائو

الن پائو مدیرعامل Reddit است ، و پیش از این وی یک شریک تازه کار در شرکت سرمایه گذاری کلاینر پرکینز کاوزفیلد بایرز بوده است .

نام وی ممکن است برای شما آشنا باشد زیرا وی از این شرکت به دلیل تبعیض های جنسیتی شکایت کرده بود . وی البته در این شکایت ناکام ماند ، اما با این شکایت سبب شد که نگاه ها را به سوی فرهنگ زن ستیز سیلیکون ولی جلب کند . وی یکی از موسسین پروژه های خصوصی است که به مدیریت استارت آپ ها توضیح که چگونه شرکتی از هر جنسیتی داشته باشند است .

4 . لورا گومز

وی یکی از مدافعین تنوع جنسیتی در فناوری است ، و این ماموریت را در شغل های روزانه خودش نیز رعایت می کند . وی به عنوان مدیرعامل ابزار تحلیل گر مردمی به نام Atipicia است ، توییتر آلومنا به شرکت ها کمک می کند تا از داده های استراتژی برای استخدام استفاده کنند . این شامل استفاده از داده ها برای کمک به شرکت ها برای ایجاد نیروی کار متنوع تری است .

5 . اریکا جوی بیکر

وی یکی از زنانی است که در استارت آپ اسلک (Slack) حضور دارد ، یک ابزار ارتباطی که سراسر دفاتر کشور را فرا گرفته است . وی حتی کارمند سابق گوگل بوده است ، و وقتش را بین نقش خودش به عنوان مهندس ارشد در اسلک و به عنوان مدافع تنوع جنسیتی و همچنین مدافع در دسترس پذیر بودن ابزار های آموزشی است .

وی همچنین به فناوری ترجمه – و مشکلاتی که درون آن وجود دارد نیز کمک کرده است و همچنین شروع به وبلاگ نویسی در مورد تنوع ، نژاد پرستی و  زندگی به عنوان یک زن سیاه پوست در سیلیکون ولی نیز کرده است.

ما ساوجانی

ساوجانی یکی از موسسین دختران کد نویس است ، یک موسسه غیر انتفاعی که با هدف کمک به آموزش برنامه نویسی ایجاد شده است و سعی می کند که این شکاف جنسیتی که در برنامه نویسی وجود دارد را آشکار سازد . ساوجانی وظیفه اداره امور دفتری را بر عهده دارد و همچنین وظیفه استخدام دخترانی که به خوبی شناخته شده اند را برای موسسه بر عهده دارد برای مثال ، سوپر مدل معروف کارلی کلوز از جمله این افراد است .

7 . جیل وتزلر

برخلاف سایر شرکت هایی که با با مشکلات زنان درگیر می باشند ،  این شرکت دارای یک زن بسیار عالی در راس هرم خود است . جیل وتزلر مدیر مهندسان در Lyft است ، که پس از کار در SaleForce و توییتر به آن پیوسته است .

اخیرا ، وتزلر به کالج آمریکا امروز گفته است که بهترین مشاوره حرفه ای این است که “قدر خودتان را بدانید”.

وی می گوید : “اگر من احساس کنم که گیر افتاده ام ، یا اینکه احساس کنم که آن تاثیری که باید داشته باشم را ندارم ، به خودم یادآوری می کنم که من بسیار ارزشمند هستم و افتخاراتی را از خودم به یاد می آوردم و این سبب جسور شدن من می شود .”

8 . کیمبرلی بریانت

وی موسس دختران سیاه برنامه نویسی می کنند است ، و سبب فراهم سازی فرصتی برای یادگیری مهارت هایی برای ورود به صنعت فناوری برای دختران سیاه پوست می شود . بریانت دارای رزومه طولانی در زمینه فناوری است و سعی دارد نسل بعدی را در کنار کارهای خودش مورد پشتیبانی قرار بدهد .

9 . آرلان همیلتون

وی یکی از موسسین سرمایه پشت پرده بوده است ، یک شرکت سرمایه گذاری است که اقدام به سرمایه گذاری در استارت آپ هایی می کند که کارآفرینان آنها اکثرا زنان ، اقلیت ها و LGBT هستند . نمونه کارهای استارت آپ آن قابل توجه است ، و متعهد به قوانین پایه شرکت است . همیلتون زمانی اقدام به تاسیس این شرکت کرد که سرمایه گذاران تمایلی به همکاری با وی نداشتند و وی یک بی خانمان بود .

وی همواره تاکید داشته است که شرکت وی یک شرکت غیر انتفائی نیست ، و سعی در ایجاد درآمد مانند سایر رقبا دارد. اما تفاوت این شرکت با سایر شرکت ها این است که آنها تلاش می کنند که بهترین ایده ها را از گروه هایی جذب کنند که جزء اقلیت قرار دارند و معمولا توسط سایرین تحت حمایت قرار نمی گیرند .

10 . بلیندا جانسون

بلیندا جانسون پیش از این با عنوان “شریل سندبرگ Airbnb” شناخته می شد . وی رئیس امور کسب و کار و مامور قانونی برای اجاره خانه های غول پیکر است ، وی در ایجاد روش های شرکتی برای تعدیل و میزبانی توسط Airbnb به عنوان بزرگترین حامی فعالیت دارد . جانسون دارای سالها تجربه در زمینه امور حقوقی در شرکت های اینترنتی از جمله یاهو بوده است  . از زمانی که وی به عنوان مدیر عامل Airbnb فعالیت داشته است ، در پشت صحنه نیز در حال انجام وظایف مهمی است .

  1. استیسی براون فیلپات

وی مدیرعامل TaskRabbit است و یکی از اعضای سابق گوگل و گلدمن ساکس است . در گوگل ، مدیر ارشد عملیات در هند بوده است . همچنین یکی از بزرگترین افرادی است که در امور اقتصادی نقش دارد ، و به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره در دختران سیاه کد نویسی می کنند فعالیت دارد .

12 . تریسی چو

چو یکی از مهندسین و اعضای سابق Piterest و Quora بوده است . او همچنین یکی از اعضای مشوق شرکت های فناوری برای افشای آمار از طریق یک پروژه گیت هاب بوده است که اقدام به جمع آوری زنان مهندس کرده است . امروز، اکثر شرکت های فناوری به طور عمومی اطلاعات متنوع مورد نیاز خودشان را برای نیروی کار منتشر می کنند – و چو در این بین نقشی بزرگ را ایفا کرده است .

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ