از این 5 مدل سرمایه گذار اجتناب کنید !

وابستگی کارآفرینان به سرمایه گذاران برای تامین مالی پروژه ها و پشتیبانی و هدایت در هنگام تاسیس شرکت موضوعی غیرقابل انکار می باشد. به شکل طبیعی این نوع روابط تجاری بهترین یا بدترین نتایج را برای انواع مختلفی از سرمایه گذاران بدنبال داشته و جوامع راه اندازی کسب و کارهای نوپا در اقصی نقاط جهان به سرمایه گذاران مورد اطمینان و بشردوستی وابسته بوده که از هماهنگی مطلوبی نسبت به موسسان شرکت ها برخوردار می باشند. در ادامه به پروفایل برخی سرمایه گذاران که اجتناب کارآفرینان از آن ها ضروری بوده اشاره می نماییم.

 

1- اربابانی که سرمایه گذاری را فرصت رشد خود می دانند 

در اکثر موارد با فرشتگان سرمایه گذاری روبرو شده ایم که هدف اصلی آن ها از پشتیبانی مالی کارآفرینان تبدیل آن ها به سکوی پیشرفت خود بوده ، در عین حال تعداد فرشتگان سرمایه گذاری که مایل به همکاری با این جوامع بوده به شدت محدود بوده و لذا تردیدی وجود نداشته که آن ها در تحقق اهداف خویش موفق بوده ، سعی کنید چنین نقشی را بر عهده نگرفته و از همکاری با این افراد نیز اجتناب ورزید

2- بازیگردانان خیمه شب بازی

بازیگردانان عرصه سرمایه گذاری به بیان ساده خواهاً ثبت نام خویش به عنوان بنیان گذار شرکت بوده لذا تمرکز اصلی خویش را روی مفهوم کسب و کار نوپا و تیم هسته ای آن قرار داده ،در صورتی که شما در نقش چنین سرمایه گذارانی قرار گرفته اید مجددا در اهداف خویش بازنگری کرده و خواسته های حقیقی خود را بازتعریف نمایید. در صورتی که یک کارآفرین هستید چندان به حمایت های گسترده و غیرمترقبه دل خوش ننمایید ، هر چند این فرایندها در پاره ای موارد مثمرثمر واقع شده اما در اکثر موارد مخل آرامش و عملکرد بهینه تیم کلیدی تاسیس شرکت می باشد .

3- سرمایه گذاران غیرواقعی (ذهنیت صرف یک قهوه)

این پروفایل به عنوان ساختاری کلاسیک در بسیاری از کسب و کارها وجود داشته و این سرمایه گذاران صرفا خواهان آشنایی اولیه و صرف یک وعده قهوه در کنار شما بوده ، آیا سوال تجاری جدی را با آن ها در میان گذاشته اید؟ آیا خواهان یک پاسخ مثبت قطعی برای فرصت سرمایه گذاری می باشید ؟ کریکت ها (نوعی کیک) پیش زمینه ای برای یک قهوه فوری به شمار رفته ؟ آن ها در تمامی موارد آماده برقراری ارتباط با شما می باشند.

4- استخراج کننده مفاد قرارداد

به بیان ساده تر چنین افرادی تحت تاثیر حرص قرار داشته ، آن ها تمامی بندهای مطرح شده در قراردادهای مکتوب را مد نظر قرار داده و درخواست های غیرواقعی را مطرح ساخته که فرایند تامین سرمایه را کند کرده و ماهیتی لاک پشتی به آن داده، در واقع تمامی بندهای قراردادی مطابق نیازهای آن ها تنظیم شده و اصولا بر پایه خلق مبنای مشترک در مذاکره با کارآفرینان قرار نداشته است .

5- کوسه های اعطای وام

کوسه های اعطای وام نیز تحت تاثیر حرص قرار داشته اما در عین حال تا حدودی ریسک گریز بوده ، رفتار کوسه وام به طرق مختلف خود را بروز داده اما یک تاکتیک رایج درخواست تضمین شخصی از جانب کارآفرین یا وثیقه گذاشتن برای تضمین سرمایه گذاری اولیه آنان می باشد، هدف آن ها کاهش ریسک سرمایه گذاری می باشد .

ممانعت از این پروفایل های سرمایه گذاری سمی نسبتا ساده بوده و نیازمند هوشیاری کارآفرین نسبت به شرایط پیرامونی بوده ، کسب اطلاعات لازم نسبت به نقاط قوت و حوزه های رشد منجر به تبدیل سرمایه گذار به یک منبع غنی برای همکاری های بیشتر در خلال دوره شغلی سرمایه گذاری شده ، این رویکرد خلق روابط مثبت برای تضمین موفقیت سرمایه گذاری شخصی را بدنبال خواهد داشت. توصیه هیئت تحریریه مجله اختصاص حداقل زمان لازم برای درک نقاط شروع و شناسایی شخصیت سرمایه گذاری بوده که از بیشترین سازگاری با شرایط پیرامونی و نقاط قوت شما برخوردار می باشد.

 

منبع : Entrepreneur.com


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ