دیدگاه الون ماسک در مورد آینده و سایبورگ ها

الون ماسک همواره با احتیاط از هوش مصنوعی صحبت کرده است و بسیار در مورد رشد آن و معنای رشد آن برای امنیت عمومی نژاد انسان ها صحبت کرده است .

در این هفته ، ماسک در دبی بوده است تا به گسترش تسلا در امارات متحد عربی بپردازد و در اجلاس جهانی دولت ها سخنرانی داشته باشد .

وی در مورد آینده هوش مصنوعی صحبت کرد ، و گفت می تواند زمانی را پیش بینی کند که در آن زمان برای اینکه انسان ها بتوانند در دنیای ربات ها دوام داشته باشند ، باید با ماشین ها و کامپیوتر ها ادغام شوند و تبدیل به سایبورگ شوند .

ماسک در گفت و گو با گزارش گر CNBC می گوید :”با گذشت زمان من فکر می کنم که شاهد ادغام نزدیک تری بین هوش بیولوژیکی و هوش دیجیتال خواهیم بود.” وی ادامه می دهد ، ” برخی از رابط های اتصال با پهنای بالا به مغز ، چیزی است که کمک می کند تا به یک همزیستی بین انسان و هوش ماشینی دست پیدا کنیم و شاید بتوان با کمک آن به کنترل مشکلات و حل آنها به شکلی سودمندانه پرداخت .

این مساله ممکن است کمی عجیب و غریب باشد ، اما این صحبت ها از زبان شخصی بیان شده است که پیش از این گفته بود همه ما در یک شبیه سازی بازی های کامپیوتری زندگی می کنیم ولی خودمان در مورد آن خبری نداریم .

وی همچنین در این نشست بیان کرد که  فناوری پیشبینی کنترل خودکار ماشین وی بسیار زودتر از اینکه مردم انتظار داشته باشند به وقوع می پیوندد و به شدت سبب آسودگی مردم خواهد شد . البته در صورتی که این موضوع به حقیقت بپیوندد نیاز به پیدا کردن مشاغل جدیدی برای افرادی است که در حال حاضر به عنوان راننده فعالیت می کنند .

 

منبع : Entrepreneur


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

2 دیدگاه ها

ترک پاسخ