از نام برندتان برای تقویت هویت رهبری خودتان استفاده کنید

تقویت و درک هویت رهبری خودتان اولین گام واقعی برای تغییر ذهنیت شما است .  و با سوالی آغاز می شود که بسیاری از رهبران باید از همواره از خود بپرسند و آن این است که : هویت رهبری من چیست ؟

این بنظر سوالی آسان برای پاسخ گویی است ، اما اکثر رهبرانی که من تا به حال با آنها ملاقات داشته ام برای پاسخ به آن با مشکل روبرو هستند ، زیرا تجربه بسیار کمی در پاسخ گویی به آن دارند . شما شاید متوجه شده باشید که هویت رهبری شما  هم بر روی افرادی که شما بر آنها تاثیر دارید و هم بر روی تاثیر شما بر روی چگونگی تکامل کسب و کارتان موثر است ،  اما چه چیزی هویت رهبری شما را تعریف می کند؟ جواب این است که : برند شخصی شما و ارزش کاری شما (یعنی دستاورد شما از نام تجاری خودتان است).

بنابراین تعریف هویت رهبری شما به وسیله شناخت برند شخصی شما رخ می دهد . شما تا زمانی که خودتان را تغییر ندهید نمی توانید کسب و کار خودتان را نیز تغییر دهید . متوجه شوید که شما چه کسی هستید و راه حل آن هم این است بدانید چگونه رهبری شما می تواند به صورت طبیعی سبب تکامل کسب و کار شما شود .

مفهوم برند شخصی – این ایده است که موفقیت ناشی از این است که شما چگونه خودتان را معرفی می کنید و برای خودتان و مسیر حرفه ای خودتان به عنوان یک شخص می توانید بازاری ایجاد کنید – و در حدود 20 سال یا بیشتر است که این مفهوم وجود دارد ، اما محیط کاری ما را تشویق نمی کند که به توسعه برند شخصی خودمان بپردازیم و باید در کنار برند دیگران زندگی کنیم . بنابراین ، بسیاری از رهبران در مورد ایجاد برند های شخصی صحبت می کنند ، اما تنها تعداد کمی از آنها متصل به رهبری در این مسیر هستند و بنابراین برای این تکامل باید پاسخگو باشند.

اهمیت ارتباط شخصی با رهبری – در ارتباط با کسب و کار هر روزه است – و قابل درک نیست – زیرا هم هویت رهبری شما را تعریف می کند و هم وجه تمایز را تعریف می کند و هم سبب فعال سازی پتانسیل کامل سایر افراد می شود که این افراد شامل : تیم شما ، مشتری های شما و خود شما می شود .

مردم می خواهند بدانند که برای چه جایی مناسب هستند و در کجا می توانند بهترین کمک خودشان را برای سازمان داشته باشند و به روند بازسازی کمک کنند . آنها می خواهند بخشی از محیطی کاری باشند که به آنها اجازه بدهد خودشان باشند . تنها در این صورت آنها تبدیل به متولیان فرهنگ محیط کار می شوند و نسبت به آن پاسخ گو هستند ، و این موضوع سبب ناشی شدن رابطه صمیمی تری با مشتریان و درک فرصت های جدید از بازاراهای جدید می شود.

برای انجام این کار ، مردم نیاز به یک رهبری دارند که دارای هویت های قوی ای باشد که برای آنها به صورت واضح نقش حلال مشکلات را ایفا کند – رهبرانی دارای هویت قوی هستند که از تلاش های بازسازی شخصی که به صورت هدف مند ، مسئول ، و پاسخگو در مورد اینکه چگونه دیگران را هدایت کنند و آنها را تحت تاثیر قرار دهند حمایت کنند.

رهبری عبارت است از میل به قابل توجه بودن ، نه تنها موفق بودن ؛ که مخفف ذهنیت نوآوری است . شما تنها نیاز دارید که شجاع باشید و به اندازه کافی ریسک پذیر باشید تا دست به عمل بزنید تا هر کاری از دست شما بر می آید برای درک مردم و اینکه برند آنها نشانگر چه چیزی است و چه مشکلی را حل می کند داشته باشید . این کار را انجام دهید و هویت رهبری شما دارای تاثیری باورنکردنی در تغییرات ناشی از سوی مردم خواهد شد .

میزان ارزش برند شخصی شما

چه شکاف های فرصتی را برند شخصی شما پر می کند ؟ زمانی که رهبران متوجه این سوال و پاسخ به آن نمی شوند ، قادر نخواهند بود که به طور موثری برند شخصی خودشان را نیز تقویت کنند ، چه برسد به اینکه بخواهند برندهای شخصی کسانی که به آنها خدمت می کنند را تقویت کنند. مهم تر از آن، وقتی که شما نمی توانید به این سوال با اعتقاد 100 درصد و به وضوح پاسخ دهید ، غیر ممکن است که بتوانید شیوه هدایت سیستماتیک خودتان را با یک رویکرد پروش تکامل جا به جا کنید.

بنابراین ، حال نوبت شما هست ، که به این چهار پرسش زیر پاسخ دهید:

1.چه چیز منحصر به فردی در مورد طرز فکر شما وجود دارد؟

2.چه چیزی شما را به عنوان یک رهبر متمایز می کند؟

3.دیگران ، انتظار چگونه تاثیری از حضور شما دارند؟

4.چه نوع از راه حل هایی را شما همواره ارائه می دهید؟

پاسخ های خودتان را محدود به چهار کلمه یا در صورت امکان کمتر کنید ، و به یاد داشته باشید هیچگونه پاسخ غلطی وجود ندارد . آنها را یادداشت کنید . همانطور که در حال یادداشت هستید ، به یاد داشته باشید که این سوالات و دسته بندی آنها به صورت پی در پی هستند ، و هر کدام از آنها بر اساس دیگری ساخته شده است . آنها داستانی را در مورد برند شخصی شما و ارزش آن را بیان می کنند . این توالی و داستان برای درک مواردی مانند اینکه به چه کسانی و چه خدماتی را ارائه می دهید، دیگران از رهبری شما چه انتظاراتی را دارند ، ارزش برند شخصی شما و جایگاه آن کجا است و چگونه هویت رهبری شما بر روی کسب و کار تاثیر گذار است ضروری می باشد . تنها این کلمات را به زبان نیاورید ، بلکه به قدرت آنها تحقق ببخشید .

منبع : Entrepreneur.com

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 نظر

  1. برخی به یک نام دلبسته می‌شوند و دوست دارند اسم مورد علاقه خود را بر روی هر محصولی بگذارند (از مسواک بگیر تا برس حمام!) حالا این اسم می‌خواهد اسم نامزد تولیدکننده و یا اسم کوچکش.

ترک پاسخ