18 درس شخصی که از 18 سال کار آفرینی یاد گرفتم

کارآفرینان یک مسیر منحصر به فرد را دنبال می کنند، و گاهی اوقات مشاوره زندگی که ما از دوستان، خانواده و اینترنت جمع آوری می کنیم، کاملا آن چیزی که ما نیاز داریم نیست. در عوض، ما به دنبال توصیه هایی هستیم که مناسب اهداف بلند پروازانه و حرفه ما و شیوه زندگی دیوانه وار است. و اینگونه مشاوره ها اغلب برای بدست آوردن دشوار هستند.

دروغ است اگر بگویم : من بر سبک زندگی کارآفرینانه تسلط دارم. با این حال، پس از 18 سال کارآفرینی، من چند راهنمایی شخصی که رسیدن به تعادل بی نظیر را برای ما آسان تر می کند، جمع آوری کرده ام. اینها را بنویسید، آنها را حفظ کنید، بر روی بازوی خود خال حک کنید- صرف نظر از اینکه چگونه آنها را حفظ می کنید، مطمئن شوید که آنها را با کار و شیوه زندگی خود ادغام می کنید. اگر انجام دهید خوشحال می شوید.

یک. به دوستان و خانواده با احتیاط پول قرض دهید و قرض بگیرید

قرض دادن پول به کسی برای شروع یک کسب و کار به اندازه ی  زمانی که شما نوشیدنی هایشان را برای یک شب تأمین می کنید، ساده نیست. همان طور که برای قرض گرفتن پول ؛ معامله باید جدی گرفته شود. کشمکش ناشی از بدهکار بودن پول به کسی، یا منتظر پس گرفتن آن بودن، می تواند یک رابطه را خراب کند، بی توجه به مستحکم بودن رابطه.

فقط زمانی که به طور واقعا باید پول قرض بگیرید، این کار را انجام دهید.

دو. هر مالک متعهدی دو همسر دارد – کسب و کار یکی از آنها است.

شما زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد کسب و کار خود می کنید. شما آن را در مرکز و رأس اهدافتان قرار می دهید، و زمان زیادی را صرف آن می کنید. شما عملا با کسب و کار خود ازدواج کرده اید. اما فراموش نکنید حتی زمانی که شرکت شما به مقدار زیادی از توجه نیاز دارد، به صورت واقعی ازدواج کنید- و بر خلاف کسب و کار، همسر واقعی شما باید نهایت صبر و شکیبایی داشته باشد.

سه. بچه های شما سزاوار توجه شما هستند

مهم نیست که چقدر سرتان با کسب و کار شلوغ می شود، مطمئن شوید که زمانی را برای بچه های خود کنار گذاشته اید. حتی هنگامی که فکر می کنید به اندازه کافی زمان برای آنها نگه داشته اید، بیشتر و بیشتر ذخیره کنید. خاطراتی که  شما با کودکان خود می سازید با ارزش تر از هر چیزی است که شما می توانید با شرکت خود انجام دهید.

چهار. کالج برای برخی جذاب است، اما کار سخت و شور و شوق از همه جلوتر است.

امروزه اغلب مردم با این انتظار که آنها به کالج خواهند رفت، رشد می کنند. در حالی که این یک تجربه سرگرم کننده و سرمایه گذاری ارزشمند برای برخی است و برای بقیه مهم نیست. در مورد اهداف بلند مدت خود فکر کنید. اگر شما با کار سخت و شور و شوق به تنهایی  میتوانید به آنها برسید، شما ممکن است نیاز به گرفتن آن وام های دانشجویی نداشته باشید.و موفق شوید.

پنج. تمرین و ورزش کردن

شما لازم نیست یک تی شرت “تناسب اندام = زندگی” بخرید و یا با عضویت در یک ورزشگاه گران قیمت مزایای ورزش را درو کنید. نرمش صبح زود و یا دو بار کلاس تناسب اندام در هفته به اندازه کافی برای افزایش اندورفین مناسب است، درد فیزیکی و استرس حتی به بهتر شدن خواب شب کمک می کند. برخی از افراد حتی می گویند که تمرین کردن در صبح به آن ها اجازه می دهد تا در طول روز فعال تر باشند.

شش. یک نفس عمیق بکشید. شما به آن نیاز دارید.

وقتی اوضاع پر تنش است، قدم به عقب بگذارید و یک نفس عمیق بکشید . چشمانتان را ببندبد، و به راهی که قفسه سینه تان آن را پر از اکسیژن می کند،توجه کنید، سپس هوایی که بینی تان هنگام بازدم به بیرون می فرستد را حس کنید. حتی شما می توانید برنامه ای را دانلود کنید که به شما کشیدن نفس عمیق را در طول روز یاد آوری می کند. این مهم است که خودتان را از ویرانی در حال حاضر و پس از آن با یک نفس عمیق جدا کنید.

هفت. جمله ” به چیزی که داری قانع باش” احتمالا درست است.

چمن همیشه در طرف دیگر سبزتر است. هر گردی که گردو نیست. مهم نیست که شما چقدر اصطلاح و ضرب المثل بیاورید، مفهوم کلی آن ها یکی است – آنچه که شما دارید به طور معمول با ارزش است، اگر نه، نسبت به آنچه که شما می توانید داشته باشید بیشتر است. قدررانی از چیزهایی که شما از  آن ها لذت می برید را تمرین کنید، در غیر این صورت شما بعد از از دست دادن آنها قدرشان را خواهید دانست.

هشت. وفاداری مهم است، پس این همکاری عادلانه است.

وفاداری خود را بین افرادی که یک احساس و یا هدف مشترک دارند، نشان می دهد. به همین ترتیب، زمانی که مردم یک هدف مشترک با همسالان خود دارند، اجبار بیشتری برای کمک کردن احساس می کنند. وفاداری بدون همکاری، در لباس مبدل است، و همکاری بدون وفاداری باعث می شود شما هدفتان را از دست بدهید. دو عنصر همیشه باید باهم و کنار هم حرکت کنند. و کارها با همکاری پیش رود.

نه. نوبت بازی، رایگان نیست.

نیکی کردن برای ایجاد یک رابطه و یا کسب منفعت انجام می شود.  اشتباه برداشت نکنید، برخی از مردم واقعا می خواهند به شما کمک کنند و کار شما را راه بندازند، اما هرگز فرض نکنید که شما باید در عوض کار آنها به آنها چیزی بدهکار باشید.

ده. اخلاق کاری، به شما معنی می بخشد.

زمانی که مردم نام شما را بشنود، باید اخلاق کاری برجسته شما به یاد آنها آورده شود. مردم کار سخت را تحسین می کنند، و اگر آنها بدانند که شما چقدر رنج و مشقت کشیده اید، به نتیجه کار شما بیشتر احترام خواهند گذاشت.

یازده. به طور هوشمندانه و سخت کار کنید – اما اول هوشمندانه

بیل گیتس یک بار گفت، “من یک فرد تنبل را برای انجام یک کار سخت انتخاب می کنم چون یک فرد تنبل یک راه آسان برای انجام آن کار پیدا خواهد کرد.” این به معنی اجازه دادن به فرد تنبل نیست – نکته 10 را ببینید – اما باید کسانی را که قبل از سخت کردن مشکلات به دنبال راه حل ساده هستند تحسین کرد. همیشه برای انجام دادن کاری قبل از انتخاب سخت ترین راه، در جستجوی راه هوشمندانه باشید.

دوازده. کنجکاو باشید.

صحبت کنید، سوال بپرسید، و به دنبال راه حل جدید باشید. یک متفکر مستقل باشید. اگر شما همان کاری را انجام بدهید که دیگران نیز انجام می دهند و تقلید کنید، هرگز انقلابی نخواهید بود.

سیزده. خوشبین باشید، اما به خودتان دروغ نگویید.

یک ارتباط بین خوش بینی و امید غیر واقعی به آینده وجود دارد.

در رابطه با مسیری که شما و کسب و کارتان در آن قرار دارد دروغ نگویید. برای بدترین چیز برنامه ریزی کنید و به بهترین چیز امیدوار باشید.

چهارده. داشتن نفس خوب چیز بدی نیست – داشتن یک نفس بد، بد است.

اعتماد به نفس، خلاقیت و اخلاق کاری قوی،اعتماد مردم به شما را خواهد ساخت. گستاخی، نگرش پر افاده و به گوش ایده های دیگران گوش ندادن، به سرعت آن اعتماد را از بین خواهد برد.

پانزده. اگر شما شغل را تغییر دهید، خارج شوید، و یا یک شکست بزرگ تجربه کنید، کمی وقفه در زمان ایجاد می کند.

تغییر عمده نیازمند به تنظیم بزرگ است. این که شما با تغییر شغل، حراج شرکتتان، و یا یک شکست کارآفرینی روبرو شوید، زمانی را برای تنفس و استراحت نیازمند است. شما باید قبل از حرکت به جلو، مقداری روشن بینی به دست آورید.

شانزده. همراه با وعده های خود ادامه دهید.

آنچه را که می گویید انجام میدهم، انجام بدهید. هیچ بهانه ای نیاورید؛ فقط آن را انجام دهید. پوسته پوسته شدن از سریع ترین راه ها برای خراب کردن یک رابطه ی حرفه ای است.

هفده. با مردم خوب باشید، عیب هایتان کمتر دیده خواهد شد.

مردم کسانی را که دوست دارند، به مراتب کمتر قضاوت خواهند کرد. با کسانی که در اطراف شما هستند خوب باشید، و مردم شروع خواهند کرد به توجه کردن درمورد بهترین چیزها در شما، نه بدترین چیز ها.

هجده. دروغ نگویید، با عاقبت کارتان روبرو شوید.

گاهی اوقات سخت ترین چیزی که شما باید سمت آن بروید چیز هایی هستند که از شما یک انسان بهتری در آینده خواهند ساخت. با چالش های زندگی تان روبرو شوید، و وقتی اوضاع نا هنجار شد، روی این تمرکز کنید که پس از این ناهمواری، چقدر قوی تر خواهید شد.

هیچ یک از ما کامل نیست . در واقع، بسیاری از ما خیلی عیب دار هستیم. مسیر کارآفرین است جاده ای است که کمتر کسی به آن سفر کرده است، یک صخره پر از مشکلات و کوه های برای  بالا رفتن. اما با ابزار مناسب و طرز فکر مناسب، شما به راه درست خواهید رسید و احساس راحتی خواهید کرد.

 

منبع : Entrepreneur


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 نظر

ترک پاسخ