چراغ های هوشمند به زودی به خیابان های نزدیک شما خواهند آمد

در دنور ، شبکه های بهار نقره ای به شما نشان می دهند که چگونه یک شبکه نوری برای خیابان های هوشمند می تواند سبب بهبود شهرها شود.

در فیلم شغل ایتالیایی تنظیمات چراغ راهنما سبب شد که لس آنجلس تبدیل به یک پارکینگ شود و به مارک والبرگر و چارلز ترون کمک کرد که یک کامیونی پر از پول نقد را به سرقت ببرند ، البته این موضوع دیگر امروزه یک افسانه هالیوودی نیست.

فناوری پیشرفته ای که امروزه بر روی کامیون های شرکت ها نصب شده است مانند شبکه بهار نقره ای ،که از شهرداری کپنهاگ تا کالیفرنیا با آن قرار داد بسته اند ،سبب می شود که چراغ های هوشمندی در خیابان ها نصب شود و با استفاده از داده های پرتویی که به دفاتر مرکزی ارسال می کند ، سبب امکان صرفه جویی در انرژی و کاهش هزینه ها می شود.

شرکتی 15 ساله با استفاده از یک اجتماع برنامه ریزی شده برای ساخت و ساز در نزدیکی دنور برای نشان دادن چگونگی کمک شبکه هوشمند روشنایی خیابانی می تواند هر کاری را انجام دهد از جمله ارائه وایفای رایگان برای تابلوهای نظارتی برای زمانی که شخصی به دنبال جای پارک خالی است .مدیر عامل شرکت بهار نقره ای مایک بیل می گوید از لحاظ نظری ، این چراغ ها می توانند همانند سبک هک فیلم شغل ایتالیایی باشند ، امادقیقا مانند آن نیست.

وی در مصاحبه روز چهارشنبه خودش با CES اضافه می کند”ما یک روشی کاملا منطقی را برای امنیت در نظر می گیریم.” 25 میلیون سنسور بهار نقره ای در سراسر جهان وجود دارد ، و استاندارد های امنیتی نظامی آنها یک نقطه شروع خوب بوده است ، اگرچه بل ادغان می کند که اقدامات امنیتی از سوی شهرداری ها و شرکای دیگر گاهی اوقات دچار کمبودهایی هستند.

وی اضافه می کند”از دیدگاه عمومی نیز خوب است که دستگاه های ما از حداقل سطح امنیتی برخوردار باشند.” به عبارت دیگر بیشتر احتمال وجود دارد که یک نقض در شبکه یک شرکت استفاده کننده یا دولت های محلی رخ دهد تا اینکه هکری با استفاده از اینترنت خیابانی بتواند با استفاده از یک لپتاپ سبب ایجاد نقضی شود.

بل می گوید:” این ارتباطات ضعیف ، به همراه سایر دلایل ، دلیل آن است که چرا “همواره آسان تر است که شما اول باشید”. شرکت ما موفقیت این طرح را در پاریس دیده است ، که هر روشنایی خیابانی دارای سنسورهایی است ، و در شهر نیویورک، کون ادیسون تصمیم گرفته است که تمامی کنتورهای گاز و برق مشتریان خودش را با نمونه های هوشمندی جایگزین کند. اما جوامع مهندسی نیز که زمینه گذار این موضوع هستند برای دستگاه های متصل امن ، مانند ایستگاه پنا که در نزدیکی فرودگاه دنور هست نیز برای زمینه سازی این طرح حیاتی خواهد بود .

چراغ های خیابانی پانا دارای چراغ های LED هوشمند قابل کنترل خواهند بود ، که دسترسی رایگان به وایفای را نیز ارائه می دهند ، و دارای حسگر دما و کیفیت هوا هستند و از دوربین ها برای امنیت عمومی و مدیریت پارکینگ ها استفاده می کند . اگر یک لامپ در حال سوختن باشد ، به طور خودکار به مسئولان شهری اطلاع رسانی خواهد شد، و این سبب از بین رفتن هزینه بازرسی می شود . با فرض اینکه همه چیز به درستی پیش برود ، چراغ ها در سراسر دنور از طریق همکاری بین بهار نقره ای و پاناسونیک گسترش خواهد یافت .

یکی از عواملی که سبب راحتی گسترش بهار نقره ای می شود ، وجود فناوری 5G است که به سنسورهای ارتباطی آن بر روی طیف های رادیویی بدون مجوز نیز قادر به برقراری ارتباط هستند. و این بدان معنی است که نیاز به  انتظار برای مزایده طیف وجود ندارد ، و یک سود خوبی در طول زمان پر مصرفی برای کمیسیون ارتباطات فدرال فراهم می سازد.

البته برای لس آنجلس، بهار نقره ای در آنجا گسترش نخواهد یافت ، زیرا آنها برای چراغ های هوشمند با فیلیپس قرارداد امضا کرده اند.

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ