توصیه هایی از سوی بهترین بنیانگذاران برای کارآفرینان : برای موفقیت به شرایط سخت عادت داشته باشید

هیدی زک ، موسس و مدیر عامل شرکت لباس زنانه ThirdLove ، باور دارد که شما هیچ وقت از از امتحان چیزهای جدید پشیمان نخواهید شد

یادداشت سردبیر : این مقاله مجموعه ای “20 سوالی”برای کارآفرینانی که در حال حاضر هستند یا افرادی که می خواهند کارآفرین باشند می باشد و از این دسته از افراد سوالاتی در مورد چگونگی رسیدن به استراتژی های موفقیت آمیز هر روزه خودشان پرسیده شده است و همچنین  شامل توصیه هایی برای بنیانگذاران مشتاق است .

برای بسیاری از خانوم ها خریدن یک سوتین مناسب یک چیزی بیشتر از مصیبت است . شما باید توسط یک غریبه اندازه گیری شوید و ممکن است این سوتین تنها برای یک سال در دسترس باشد و علاوه بر این قیمت آن نیز بسیار گران است به خصوص که خرده فروشی ها معمولا برای این دسته از پوشاک قیمتی معادل با میانگین 100 دلار یا بیشتر را در نظر دارند .

به دلیل همین فرآیند طاقت فرسا و ناکارآمد در سال 2013 هیدی زک شرکت ThirdLove را تاسیس کرد ، یک شرکت لباس زیر زنانه که در سان فرانسیسکو مستقر شده است و هدف آن ارائه سوتین هایی مناسب با قیمت هایی مقرون به صرفه است .

زک ، که به عنوان مدیر ارشد بازاریابی در گوگل پیش از تاسیس این شرکت فعالیت داشته است ، به شکلی متفاوت از سایرین استارت آپ Thridlove را با استفاده از فناوری و یک نرم افزاری که به کاربران اجازه می داد تا اندازه هایشان را خودشان در خانه با تنها تعدادی عکس مشخص کنند شروع کرد . زمانی که شخصی متوجه اندازه های خودش شد می تواند سوتینی که مورد نیازش است را بخرد . Thirdlove به مشتریان خود اجازه می دهد که این پوشاک را پیش از اینکه برای 30 روز خریداری کنند بتوانند تست کنند .  اگر برای اندازه آنها نبود ، تنها با قیمت 9 . 22 $ می توانند آن را پس بفرستند. این سایت همچنین توصیه هایی در مورد چگونگی مناسب بودن یک سوتین برای کاربران بر روی سایت به عنوان مرجع دارد و همچنین قسمت گفت و گوی زنده نیز با تحلیل گران ThirdLove در آن فراهم گردیده است .

وی همچنین متوجه شد که استانداردهای اندازه گیری به راحتی برای هر مشتری کار نمی کند ، بنابراین وی با طراح ارشد خود یعنی رائل چوئن ، اقدام به طراحی سوتین هایی با اندازه های نصف شد . با این اندازه های جدید که مناسب همه کاربران نیز خواهد بود ، ThirdLove دارای دوره آزمایشی 30 روزه پیش از خرید می باشد .

از آنجایی که زمان راه اندازی این شرکت بیش از 4 سال پیش بوده است ، این شرکت موفق به کسب درآمدی بالای 13 ملیون دلار شده است ، و کار خودش را در علاوه بر زمینه لباس های زیر در زمینه لباس خواب و راحتی نیز گسترش داده است ، و بیش از 250000 هزار مشتری دارد .

ما با زک برای مجموعه 20 سوالی خودمان در جهت یافتن انگیزه وی و سر سخت ترین موانع راه وی همراه شدیم.

 1. روز خودت را چگونه شروع می کنی؟

من معمولا حدودای ساعت 6 صبح بیدار می شم و سعی می کنیم مقداری ورزش کنم . من دو بچه کوچک دارم . بیش از بچه دومم ، من عادت داشتم که به یک کمپ آموزشی برای کلاس دوچرخه سواری برم اما الان برای انجام دوچرخه سواری از Zwift استفاده می کنم . این یک استارت آپ جدید هست که به شما اجازه می دهد که با استافده از دوچرخه خودتان و با تلویزیون به فعالیت بپردازید . همچنین من از سوخت و ساز روزانه نیز استفاده می کنم ، که یک پلتفرم آنلاین برای ویدئوهای فیتنس است تا بدین شکل بتوانم در زیر زمین خانه خودم نیز به فعالیت بپردازم . ورزش کردن چیزی هستش که به من خیلی انرژی می دهد و سبب می شود که من احساس تمرکز و کارآمدی بیشتری را داشته باشم . روز هایی که ورزش نمی کنم جدا انرژی ندارم .

 1. چگونه روز خودت را به اتمام می رسانی؟

زمانی که بچه هایم را به رخت خواب می برم ، من یک فرزند 3 ساله و یک نوزاد 7 ماهه دارم . من در طور روز از آنها دور هستم برای همین برای من بسیار مهم است که حتما زمانی را در شب با آنها بگذرانم .

چیزی که در مورد بچه دار شدن من عاشق آن هستم این است که زمانی که شما دارای بچه هستیند نیازی نیست به چیز دیگری فکر کنید . حتی زمانی که شما موسس یک شرکت باشید و همواره ذهنتان در تلاطم باشد ، زمانی که چند ساعتی را با فرزندانتان ساعاتی را در روز بگذارنید به چیز دیگری فکر نخواهید کرد .

3 . چه کتابی سبب تغییر ذهن شما شد و دلیل این تغییر چه بود؟

خواهر و برادر بدون رقابت که اثر آدال فابر و ایلین مازلیش است. در مورد این است که چگونه فرزندان به یکدیگر مرتبط هستند – اما برخی از آنها می توانند روابط جدیدی را به ارمغان آورند ، حتی آنهایی که در کار هستند . این کتاب در این باره است که نیازی نیست که با تمامی کودکان به شکلی یکسان و عادلانه رفتار داشته باشید ، هر کدام از کودکان نیازی ندارند که دقیقا توجه یکسانی را دریافت کنند .

این درس دقیقا در محیط کاری نیز اعمال می شود . حتی کارمندی فردی منحصر به فرد است  و دارای اهداف شخصی است . اگر هر گونه مسئله بین فردی دارید ، رسیدن به ریشه این مسئله بسیار مهم است ، همچنین اینکه بتوانید از نقطه نظرات مختلفی به آن نگاه کنید (از دیدگاه های مختلفی).

 1. چه کتابی را شما هموراه توصیه می کنید و چرا؟

یکی از چیزهایی که در کسب و کار فوق العاده مهم است نحوه مذاکره است . برای من ، یادگیری این موضوع بسیار طولانی بوده است . یکی از کتابهایی که من در MIT مطالعه می کردم نامش “چگونه جواب مثبت بگیریم” بود که به وسیله بروس پاتون ، راجر فیشر و ویلیام یوری نوشته شده بود . من این کتاب را به تمامی افراد شرکتم توصیه کردم که بخوانند.

مذاکرات یک مهارت سخت است ، و برای هر شغلی تقریبا الزامی است و این کتاب یک معرفی اجمالی در مورد اصول اولیه است . نکته کلیدی که من از این کتاب یاد گرفتم این موضوع است که شما چه چیزی را می توانید به طرف مقابل پیشنهاد دهید ، و برای انجام آن ،  شما باید آنها را بشتاسید و مهم ترین نیاز های آنها  را درک کنید . و این امری معاملاتی نیست بلکه شخصی است .

5 . چه استراتژی را برای حفظ تمرکز پیشنهاد می دهید؟

من ایمیل هایم را هر 1 ساعت یا کمتر چک می کنم . اگر بیشتر چک کنم تمرکزم را از دست می دهم . پس توصیه می کنم که پنج یا ده دقیقه را برای بررسی ایمیل هایتان اختصاص دهید و بقیه زمانتان را صرف فکر کردن در مورد چیزی که انجام می دهید بگذارید .

 1. زمانی که بچه بودید دوست داشتید زمانی که بزرگ شدید چه کاره شوید؟

من می خواستم یک روزنامه نگار باشم . همیشه من به کتی کوریک زمانی که در برنامه نمایش امروز بود نگاه می کردم . از نظر من وی واقعا آگاه بود و در کل بسیار دوستانه رفتار می کرد و این دقیقا چیزی بود که در مورد وی واقعا واقعی به نظر می رسید و من این خصوصیت وی را دوست داشتم .

 1. از بدترین رئیسی که داشتید چه چیزی را یاد گرفتید؟

من زیاد رئیس های بدی نداشتم . اما یک چیزی که از انواع مختلف رئیس های خودم متوجه شدم این است که بهترین رئیس کسی است که یک چشم انداز روشن برای بیان کار تیمی و سمت و سوی آن باید داشته باشد .  شما باید ارتباطی موثر در اغلب اوقات با دیگران داشته باشید ، البته فقط اغلب اوقات و نه همیشه .

 1. چه کسی بیشترین تاثیر را بر روی شما داشت در مورد اینکه چگونه کارهایتان را پیش ببرید؟

من فکر می کنم پدرم بیشترین تاثیر را بر روی من داشت . وی در یک مزرعه کوچیک خارج از پیتزبرگ بزرگ شده بود. در طی کار سختی که وی انجام می داد همواره بر روی درس خواندن هم تمرکز داشت ، و وی واقعا در کسب و کار موفق بود . من فکر می کنم این قضیه که وقتی شما سخت کار کنید همه چیز برای شما کار خواهد کرد درست است . اخلاق کاری نیز چیزی است که من در زمان استخدام بسیار آن را در نظر می گیرم.

 1. چه سفری سبب تغییر شما شده است؟

پنج سال پیش ، من و همسرم سفری به نپل در اورست داشتیم . در آنجا شما در ارتفاع 18000 پایی از سطح زمین هستید . این سفر برای من از 2 لحاظ حائز اهمیت بود : اول اینکه من همیشه دوست دارم خودم را به چالش بکشم و دوم اینکه این سفر سبب شد که من از محدودیت هایم فراتر بروم . من مقداری ترس از ارتفاع داشتم اما با حمایت همسرم و سایر افرادی که با من بودند موفق به انجام این سفر شدم. نکته دیگر اینجاست که همواره سعی کنید که اطراف خودتان را با افرادی مثبت و حمایت کننده که به آنها اعتماد دارید پر کنید.

10 . چه چیزی الهام بخش شما بود؟

من فکر می کنم مشتریان بیشترین الهام بخشی را برای من داشتند . من به طور خاص چت های مشتری ها می خوانم ، به خصوص نظرات مثبت آنها که برای من بسیار جذاب است ، همچنین این نظرات باعث می شود که ما بتوانیم سبب بهبود کار خودمان شویم . من این گفت و گو ها را می خوانم و سعی می کنم بر اساس آنها کارها را بهتر انجام دهم ، چیزهایی را تغییر دهم و توسعه محصولات را بر اساس این بازخوردها پیش ببرم . این چیزی هست که هر روزه برای من الهام بخش است .

 1. اولین ایده تجاری شما چه بود و با آن چه کاری انجام دادید؟

من پیش از ThirdLove یک مسیر کاری رایج و سنتی را داشتم . اما  پنج سال پیش که از سیلیکون ولی بیرون آمدم ، متوجه باگ کارآفرینی شدم . من تحت تاثیر افرادی بودم که با آنها ملاقات می کردم و ThirdLove در حقیقت اولین ایده تجاری من بودم که آن را آغاز کردم .

12 . اولین شغلی که به نظرت برای  تو بسیار مهم و یا مفید بود چه شغلی بود؟

اولین کار من زمانی بود که 14 سال داشتم ، من در غرب نیویورک بزرگ شدم و در یک فروشگاه محصولات مزرعه کار می کردم . دو چیز هنوزم از زمان آن کار من به یاد دارم و استفاده می کنم . ابتدا اینکه چگونه ظاهر هر چیزی را زیبا نشان بدهیم . در حقیقت این موضوع خیلی در مورد این بود که چگونه بتوانیم کالاها را طوری درست کنیم که مشتری نگاه خریدارانه به آنها داشته باشد و وی را قانع به خرید آن کنیم . چیزی که من یا گرفتم این بود که چگونه در مورد مشتری فکر کنم ، نیازهای آنها چه بوده است و چگونه فروش موثری داشته باشم .

13 . بهترین نصیحتی که تا به حال شما شده است چه بوده است؟

به سختی ها عادت کنید . زمانی که شما شرکت خودتان را تاسیس می کنید شما باید یاد بگیرید که چگونه کارهایی را انجام بدهید که پیش از این بلد نبودید . همچنین شما باید ریسک پذیر باشید و با این موضوع که ندانید  مرحله بعدی برای شما چه چیزی خواهد بود نیز باید کنار بیایید.

 1. بدترین توصیه ای که تا به حال به شما شده است چه بوده است؟

بدترین توصیه ای  که تا به حال به من شده است این بوده است که کاری انجام نده . هیچگاه از تجربه های جدید پشیمانی نداشته ام . بیشتر تاسف از یک فرصت یا کاری بوده است که صورت نگرفته است . دستاوردهای شما از پاسخ بله همواره بیشتر از پاسخ خیر به کاری خواهد بود .

15 . بهترین توصیه برای بهره وری بهتر از نظر شما چیست؟

ما در سرکار از Hipchat استفاده می کردیم . این یک راه عالی برای همکاری در سراسر تیم و به اشتراک گذاری فایل ها به جای ایمیل ها می باشد .

 1. آیا از نرم افزار یا ابزار خاصی برای پیگیری کارها و دنبال کردن مسیر خودتان استفاده می کنید؟

بله من همیشه از Google Calendar (تقویم گوگل) استفاده می کنم و هیچ گاه کار را بدون آن انجام نمی دم .

17 . تعادل بین زندگی کار از نظر شما چیست؟

من فکر نمی کنیم چنین چیزی وجود داشته باشد . هر روزه برای شما چیزی اولویت خواهد داشت ، به خصوص اگر یک مادر شاغل باشید . گاهی اوقات من تا دیر وقت سر کار هستم و گاهی اوقات باید محل کارم را زودتر ترک کنم تا به مهدکودک دخترم برسم . هر از چند گاهی یکی از این موارد برای من اهمیت دارد . شما همواره باید در حال انتخاب کردن و گزینش باشید و امیدوارم که در طی هفته یا ماه شما به تعادل لازم برسید .

18 . چگونه می توانید از فرسودگی شغلی جلوگیری کنید؟

بیشتر این قضیه مرتبط با ورزش و فعالیت های خارج از خانه است . مثلا در زمستان می توان به اسکی و اسنوبورد پرداخت یا اینکه به دیدن یک اجرا رفت یا به گشت و گذار پرداخت تا از دنیای فناوری فاصله گرفت . این فعالیت ها واقعا به من انرژی می دهند.

 1. زمانی که دچار کمبود خلاقیت می شوید ، استراتژی شما برای نوآوری چه خواهد بود؟

به بیرون بروید . من فکر می کنم به بیرون رفتن و قدم زدن و دیدن مناظر جدید بهترین راه برای راه اندازی دوباره خلاقیت شما است.

20 . در حال حاضر چه چیزی را می آموزید؟

در حال حاضر کسب و کار به سرعت در حال رشد است ، بنابراین من بخشی از وقت خودم را صرف مصاحبه با افراد بالا مقام می کنم . فرآیند مصاحبه برای استخدام بیشتر طول می کشد ، زیرا پیدا کردن فردی که دارای مجموعه مهارتی لازم ، تطابق فرهنگی و مهارت رهبری کافی برای کار شما باشد مهم است. برای من ، یادگیری چگونگی انجام اینگونه از مصاحبات به شکلی موثرتر ، چیزی است که اکنون در حال یادگیری آن هستم . و این چیزی است که اخیرا بر روی آن تمرکز کردم .

 

منبع : Entrepreneur.com

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ