چرا وجود آمازون الکسا در همه جا یه مشکل محسوب می شود ؟

در نمایشگاه CES 2017،از دستیارهای صوتی در مکان های غیر معمول, رونمایی شد. در اتاقکی به عنوان ایجاد کننده خانه هوشمند لگراند، مجرا هایی برای استفاده در اتصال لامپ ها و وسایلی که با Alexa کار می کنند، وجود دارد. در غرفه شبکه Dish،یک نسخه ی آزمایشی Alexa وجود دارد و به من این امکان را می دهد که به سرعت کانال ها را با صدا تغیر بدهم و فیلم های تام هنکس را پیدا کنم. ساعتی به نام martian mVoice وجود دارد که با فشردن یک دکمه می توانید Alexa را فعال کنید. باGensis G90 sedan، شما می توانید از Alexa برای تنظیم درجه حرارت و قفل ماشین درخواست کنید. حتی یک لامپ سیمی هم وجود دارد. تا اینجا همه چیز خوبه، درست است؟

با این حال، آیا ما این آینده را می خواهیم؟

مشکل این است که Alexa از هر یک از ابزار های دیگر آگاهی ندارد. در واقع دستیار من در مورد ساعت یا ماشین و یا تلویزیون نمی داند. این به هیچ وجه مفهوم آگاهی و هشیاری نیست، پس Alexa نمی تواند کارکرد های ماشین و یا گزینه های تلویزیون را فعال کند.

بارز ترین موضوع این است که اگر شما نزدیک تلویزیون خود در خانه Alexa داشته باشید،در چند مورد،هنگامی که تبلیغ Alexa در تلویزیون پخش می شود، سخنگو آن فعال خواهد شد. (همین با اسپیکر گوگل و دستیار گوگل نیز اتفاق می افتد.)

شما می توانید به آن دستورات کلی بدهید ، مانند – “من می خواهم دور شوم همه چیز را خاموش کن”.  شما نمی توانید بگویید که می خواهید تلویزیون تماشا کنید و  Alexa نور چراغ را کم کن. هر ابزار منحصر بفردی نیازمند  به توجه منحصر به فرد در تمام طول روز است.

بدتر هم می شود. اجازه دهید بگویم، من 35 ابزار در خانه ام دارم که همه تحت حمایت Alexa هستند. این امر در سال 2017 ممکن است. خوب، پس این چه مزیتی است که تمام روز به گفتن Alexa, Alexa ادامه دهم؟ من با یخچال صحبت می کنم، پس از آن با ماشینم، پس از آن با تلویزیون. من تمام روز با ربات ها صحبت می کنم.

در اینجا راه حل وجود دارد. ایجاد نقطه ای برای Alexaکه در آن تمام این صحبت ها لازم نباشد. دانستن اینکه من در اتاق نشیمن هستم و با اجاق گاز صحبت نکنم. دستگاه من می داندکه من برنامه Golden State Warrior را دوست دارم و آن شبکه را روشن می کند ویا به یاد من می آورد تا آن را به طور زنده تماشا کنم. یا هنگامی که به خانه می رسم نور چراغ را کم می کند چون من تاریکی را ترجیح می دهم. هنگامی که ماشین را در جلوی خانه ام متوقف میکنم، آن را قفل می کند چون می داند من ساعت 21:00 به خانه می رسم و روزم تمام می شود.

 

ما از کلیک کردن روی آیکون های کوچک در برنامه ها، به صحبت کردن با ربات ها اقدام کردیم. دیدن آرم Amazon در همه جا در CES, برای من از گستردگی این ربات سخنگو سوال ایجاد کرد.  به مراتب بدتر از این، یکی از طرح های آینده است که در آن ما با گوگل، Siri، Alexa، Cortana و دو جین ربات دیگر که در حال رقابت برای از بین بردن تار های صوتی ما هستند، صحبت می کنیم. این دیوانه کننده است!

اکنون زمان آن است به سرعت حرکت کنیم تا یک Alexa پیشرفته تر که می تواند همه چیز را برای ما آسان تر کند، بسازیم.

گزینه ای دیگر بهبود دادن Alexa برای رسیدن به سطح های بالاتر است. برای ساعتی که من اشاره کردم، من یک دکمه نمی خواهم. من می خواهم Alexa بداند که من آن ساعت را دارم و روی کار ها و چیز هایی که برای من مهم هستند، تمرکز کند –  اگر من دارم زیاده روی میکنم، بگویید. برای مثال، اگر من یک سوال در مورد آب و هوا بپرسم،  Alexa باید بداند که من می خواهم به دویدن بروم. اگر من در ماشین هستم، می خواهم در مورد مشکلات ترافیکی مربوط به آب و هوا بدانم. در پایان، Alexa به هوش بیشتری نیاز دارد.

 

منبع : Venturebeat


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ