یادداشت Sam Altman بنیانگذار شتابدهنده Y Combinator برای سال 2017

سال 2017مبارک !

به عنوان یک کودک ، برای من مسلم است که با گذر زمان، هر سال همه چیز بهتر می شوند- تلویزیون ها بزرگتر و سپس نازک تر ، اتومبیل ها یک کمی سریع تر، و رایانه ها به طور باور نکردنی در نمایی خمیده،بهتر میشوند.

به عنوان یک فرد بزرگسال، متوجه شدم که آینده تضمین نمی کند که بهتر شود. به طور پیش فرض همه چیز همان گونه باقی می ماند (یا بدتر می شود به خاطر اینکه ما همچنان به ایجاد مشکلات جدید و گاهی در جنگ افتادن ادامه می دهیم. ) جهان تنها در صورتی بهتر می شود که مردم متعهد با چشم انداز قوی در مورد  آینده برای بهتر شدن آن ،سخت کار و تلاش کنند.

بلند شدن در پیاده رو در حال حرکت از یک دوره ای و در نهایت عمیقا گرفتار شدن در چیزی که  پتانسیل تو را افزایش نمی دهد، آسان است. هرگز برای ایجاد تغیر دیر نیست و خوب است که همیشه در مورد مسیری که در آن هستید،و همچنین استفاده کردن از زمان به بهترین شکل، متفکر باشید. قبل از اینکه برادرم جک درمورد ساختن آینده با من مصاحبه کند،یادداشت هایی را تهیه کردم. جایی که من بیشتر در مورد اینکه جوانان بلند همت باید در مورد حرفه خود چگونه فکر کنند، صحبت کردم. من فکر کردم با آماده کردن آنها، دیگران را در سال نو سهیم کنم.

آنچه باید کار شود

من فکر می کنم بهترین راه برای انتخاب آنچه می خواهید انجام دهید این است که تقاطع میان آن چیزی که شما در آن خوب هستید، چیزی که شما از آن لذت می برید، آنچه را که جهان نیاز دارد، و آنچه که جهان ارزش دارد را پیدا کنید. کشف کردن آنچه شما به آن علاقه دارید ساده نیست- راه های بسیاری برای رفتن شما وجود دارد. اما بد ترین تلاش برای کشف خودتان ، گوش دادن به آن چیزی است که مردم ممکن است شمارا مجبور کنند.ایده و تفکر دیگر افراد را دنبال نکنید. بهترین راه برای موفقیت بلند مدت، باور کردن عمیق آن چیزی است که انجام می دهید.

اکثر مردم تنها به سراغ چیزهایی که سر راهشان آمده است می روند. که این کار می تواند جواب دهد- مردم گاهی فقط باید سعی کنند مسائل را به شکلی که دوست دارند درک کنند – اما من فکر می کنم این اشتباه است که آن را به صورت عمدی انجام دهند. برای توسعه دادن و اصلاح اعتقادات قوی در مورد آنچه شما می خواهید به انجام برسانید، تلاش کنید. چارچوبی که من برای کمک به مردم در طول تصمیم گیری مفید میدانم،توجه به حداکثر تاثیر و به حداقل رساندن تأسف است- تصمیم گیری که نتایج خوبی را به دنبال دارد.

دستیابی به موفقیت

یک راه برای انجام کارها در جهان، ترکیبی از تمرکز، ارتباطات شخصی، و خود باوری است. شما باید واقعا سخت تلاش کنید. شما باید مایل به انجام هر کاری که طول می کشد باشید. جامعه به شما موفقیت بدهکار نیست. یک فاعل باشید، نه یک حرف مفت زن.در هر آنچه که شما برای انجام دادن انتخاب می کنید؛ باید به این باور برسید که شما توانایی موفق شدن را دارید. مردم به شما شک می کنند و فکر می کنند رسیدن به اهدافتان غیر ممکن است، اما شما باید پشت به آنها و اعتقاداتشان بایستید.

این خوب است که برای شروع، انگیزه های مایل به کسب مقدار زیادی پول و یا شهرت و افتخار داشته باشید. در برخی از نقاط، بسیاری از افراد به پیدا کردن یک ماموریت عمیق تر برای نگه داشتن فشار رو به جلو نیاز دارند. راه درست تفکر درمورد حرفه شما، ترکیب علاقه مندی است؛ اگر شما ساعت های بیشتری را در آغاز حرفه خود صرف کنید،و در آنچه که هر روز انجام می دهید  کمی بهتر عمل کنید، شما بیشتر از دیگران به موفقیت خواهید رسید. که این یک اثر ترکیبی می سازد که در سراسر حرفه تان گسترش می یابد. زندگی به وضوح ناعادلانه است و شما نمی دانید که چه اتفاقی خواهد افتاد، اما جز این همه چیز برابر است و این یک مزیت بزرگی است.

پیدا کردن افراد خود

شما می خواهید قبیله خود را پیدا کنید – گروهی از افرادی مانند شما که می توانید تصور کنید در حال کار با آنها برای بقیه ی حرفه خود هستید. با این حال شما می خواهید که گروه کوچکی از افرادی که به آنها اعتماد دارید را پیدا کنید. شما باید مایل به حرکت کردن باشید. برای هر آنچه شما به آن علاقه مند هستید، مردمی در سراسر جهان وجود دارند که در حال انجام بهترین کار هستند، و این اشتباه است که بیش از حد به آنها نزدیک شوید.بدون هیچ دلیلی به دیگران کمک کنید . هنگامی که شما بدون کسب سود و منفعتی به دیگران کمک می کنید، درها و ارتباطات زیادی به سمت شما باز می شود- و این فوق العاده برای من مهم بوده است.

هنگامی که جوان هستید از زندگی خود لذت ببرید – این یک کلیشه درست است که شما جوانی را فقط یک بار دارید و تجربه می کنید-اما سخت تر و بیشتر از تفکری که دیگران درباره شما دارند، کار کنید. من آمده ام تا این باور را ایجاد کنم که فرسودگی خیلی ربطی به تلاش و کار زیاد ندارد.اگر شما با آنچه که انجام می دهید همراه و در حرکت باشید، شما با انگیزه و شاداب باقی می مانید. یاد بگیرید که به فرصت های شگفت انگیز “بله” بگویید حتی اگر شما 100٪ مطمئن نیستید که چگونه آن را انجام دهید . یک اشتباه بسیاری از مردم این است که خود را با مردم موفق امروز مقایسه می کنند، به جای اینکه نسخه ده سال پیش آن فرد را  که احتمالا  بسیار آشنا به نظر می رسد، نگاه کنند.

تسلیم شدن

هنگامی که برخی از مردم برای چیزی تلاش می کنند و  پس از چند هفته یا چند ماه جواب نمی دهد، آنها تسلیم می شوند. من فکر می کنم این کار زود است.اگر مردم می گویند آن کاری که انجام می دهید یا آن چیزی که می سازید بد است، توجه کنید که این یک باز خورد است، اما اجازه ندهید که به ورون شما جذب شود. این نشانه تسلیم شدن و رها کردن نیست،بلکه اصلاح روش شماست. گفتن زمان تسلیم شدن و رها کردن سخت است، اما من فکر می کنم معمولا هنگامی که شما خودتان احساس می کنید دیگر ایده ای ندارید و دیگر نمیتوانید مسیر را حفظ کنید، وقت تسلیم شدن است.اگر شما فکر می کنید به آن نقطه رسیده اید، با تمام وجود تسلیم شوید. هیچ  عظمتی در رها کردن همه چیز  وجود ندارد.آن چیزی که در حال کار روی آن هستید را تعطیل کنید، و چیز جدیدی را پس از گذشت چند ماه امتحان کنید. اگر شما در حال کار بر روی چیز درستی هستید، واقعا سخت خواهد بود.و زمان زیادی طول خواهد کشید و شما با بسیاری از انتقادها  روبرو خواهید شد. مردم فوق العاده موفقی که  من می شناسم  زمان بسیار طولانی را صرف دنبال کردن ایده های خود، راهی که بیشتر مردم تسلیم آن شدند را پشت سر گذاشتند. و همچنان به پیشرفت ادامه می دهند.

در زمینه کاهش ریسک

اکثر مردم در مورد آنچه که خطرناک است آن چیزی که نیست در اشتباه اند، و به طوری که آنها به اندازه کافی در معرض خطر قرار نگرفته اند. ریسک پذیری بیشتر، به ویژه هنگامی که شما در اوایل حرفه ی خود؛ جوان و ناشناخته هستید، در واقع یک مزیت بزرگ است زیرا شما برای از دست دادن چیزی، بسیار کوچک هستید. اجازه ندهید تر از شکست و افتادن ریسک پذیری شما را متوقف کند. که این خود یک خطر است، چرا که شما بدون انجام عمل، از دست خواهید داد. اگر شما دریک بحران دچار شکست شدید، شما احتمالا می خواهید OK باشید. من هرچه بیشتر در زندگی ام با بحران روبرو شدم، باعث شد در بحران های بعدی کم تر احساس ترس کنم. من در دانشی که در طول مشکلات قبل از فاجعه ایجاد کرده ام، امن هستم و اعتقاد دارم که من دوباره میتوانم.

انجام کارهای جدید سخت است زیرا شما باید کشف کنید که چگونه آن را انجام دهید و مجبور هستید با یک مجموعه منفی مقابله کنید. نکته ساده – برای پرسش راجع به چیزی که میخواهید انجام دهید، احساس ترس نکنید. اگر شما در حال انجام چیزی بلند پروازانه هستید، به شما  “نه” بسیاری گفته می شود. گاهی اوقات مردم آنچه می خواهید را به شما می دهند. آن لحظه هایی که درد پس زده شدن سنگین می شود، بسیار پرخاشگر است.

در زمینه پول

وقتی جوان بودم، من یک تصور غلط داشتم که شما با یک حقوق خوب،ثروتمند می شوی. همانطور که من بزرگتر شدم، درک کردم که راه پولدار شدن با داشتن چیزهای با ارزش است-یعنی عدالت و برابری. من فکر می کنم که زمان فرصت بسیار با ارزشی است که هنوز هم در بازار باقی مانده است. مردم به اهداف کوتاه مدت متمرکز هستند، بنابراین تعداد زیادی از فرصت های دست نخورده وجود دارد که به زمان طولانی برای بالغ شدن نیاز دارند. من متوجه شده ام که این نوع از شرایط به من کمک کرده اند بیشترین ارزش و ثروت را تولید کنم. یکی از راه های تبدیل شدن به یک مالک، شروع یک شرکت، به خصوص با یک رویکرد بلند مدت است. اگر شما کار درست را انتخاب کنید و خود را وقف رشد آن در دراز مدت کنید، شما می توانید به مراتب پول بیشتری کسب کنید. اگر شما هدف بزرگ دارید، شما تنها باید به سمت درست پیش بروید. حرفه خود را زود تر شروع کنید، و اگر شما شکست خوردید، تلاش را از سر بگیرید. به عنوان یک یادداشت کلی، من فکر می کنم شما باید به دنبال فرصت هایی باشید که اگر از بین رفتند، ارزش شما تا 10x بیشتر شود. و اگر شما شرایط برای سرمایه گذاری در پیشبرد خودتان دارید، آن را انجام دهید -این معمولا بهتر از صرفه جویی در پول است.

فکر در مورد آینده

عقاید قوی در مورد آینده با ارزش است. جالب ترین و موفق ترین افرادی که من می شناسم به نظر می رسد همه ی آنها ایده های قوی در مورد آنچه که در آینده خواهد شد، دارند آنها مایل هستند که با داده های جدیدی که اشتباه هستند، متقاعد شوند. من با این ایده که آینده غیرقابل شناخت است مخالفم. چیز  بسیاری وجود دارند که می توانند شمارا متعاقد کنند که چه پیش خواهد آمد.عقاید قوی درمورد  جایی که می خواهید بروید داشته باشید و بر روی جزئیات انعطاف پذیر باشید.

منبع : Y Combinator


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ