13 اشتباه زبان بدنی که سبب می شود شما بد جلوه پیدا کنید

بدن ما نیز دارای زبانی منحصر به فرد است ، و همیشه هم این زبان مهربان نیست . زبان بدن شما تبدیل به بخشی جداناپذیر از شما شده است ، تا حدی که شما حتی نمی توانید به آن فکر کنید .

اگر چنین است ، پس زمان آن فرا رسیده است که شما شروع به یادگیری در مورد رفتار بدنی کنید ، زیرا ممکن است حرفه شما را تخریب کند.

TalentSmart بیش از یک میلیون نفر را مورد آزمایش قرار داده و متوجه شده که افرادی که دارای عملکرد برتری هستند دارای هوش هیجانی بالایی نیز هستند (اگر بخواهیم دقیق بگوییم باید بگیم که 90% افرادی که عملکرد برتر داشتند). این افراد از قدرت سیگنال های ناگفته در ارتباطات آگاهی دارند و بر زبان بدن خودشان به طور منظم نظارت دارند.

“زبان بدنی یک ابزار بسیار قدرتمند است . ما زبان بدنی را پیش از سخن گفتن داشتیم ، و ظاهرا 80 % از یک مکالمه به وسیله بدن خوانده می شود و نه به وسیله کلمات.” –دیبوراه بول

هنگامی که شما به سختی کار می کنید و برای رسیدن به اهدافتان تمامی سعیتان را می کنید ، هر چیزی که سبب ایجاد مزیتی برای شما شود قوی می باشد و سبب سادگی در مسیر موفقیت برای شما می شود . فقط مطمئن شوید که قربانی هیچکدام از این اشتباهات زبان بدنی نشوید.

 1. حرکات اغراق آمیز

اینگونه از حرکات نشان دهنده این است که شما در حال پنهان کردن حقیقتی هستید . شما باید حرکاتی کنترل شده و کوچک داشته باشید که نشان دهنده قدرت رهبری و اعتماد شما باشد و ژست هایی که به حالت باز هستند – مانند دور از بدن قرار دادن بازوها یا نشان دادن کف دستهایتان – در هنگام ارتباطات نشانگر این است که شما چیزی را پنهان کردن ندارید.

 1. دست به سینه بودن

به وسیله انجام این حالت ، شما گویی یک مانع فیزیکی را نشان می دهید که پیشنهاد می دهد که شما با آنچه دیگران می خواهند بگویند موافق نیستید. حتی اگر شما لبخند بزنید یا درگیر یک مکالمه لذت بخش باشید ، اما برای طرف مقابلتان این حس آزاردهنده را ایجاد می کنید که یا با وی موافق نیستید یا به وی گوش نمی دهید . حتی اگر این حالت برای شما حالت راحتی است و به شکل عادت در آمده است سعی کنید بر این عادت غلبه کنید زیرا به این شکل مردم شما را به شکل فردی باز و علاقه مند به صحبت می بینند.

 1. ناسازگاری

تناقض بین کلمات شما و حالت چهره شما سبب می شود که مردم فکر کنند چیزی درست نیست و آنها فکر می کنند که شما در حال تلاش برای فریب آنها هستید ، حتی اگر دقیقا ندانند چرا و چگونه است.

برای مثال ، یک لبخند عصبی در حالیکه یک پیشنهادی را در طول یک مذاکره رد می کنید به شما کمک نخواهد کرد که به چیزی که مد نظرتان است برسید ، و این موضوع تنها سبب می شود که فرد مذاکره کننده فکر کند شما کارکردن با شما آسان نخواهد بود زیرا فکر می کنند که شما چیزی را برای پنهان کردن دارید.

 1. روی برگرداندن از دیگران

اگر به مکالمه خودتان توجه نکیند ، شخص ممکن است توجه کند که شما در مکالمه شرکت نمی کنید ، و یا به موضوع بی علاقه هستید ، راحت نیستید ، و حتی ممکن است به صحبت های آن فرد بی اعتماد باشید .

سعی کنید که به فردی که در حال صحبت است همواره توجه کنید و سر خودتان را در هنگام صحبت کمی خم کنید و به آرامی تکان دهید . این به فردی که برای شما صحبت می کند نشان می دهد که شما تمرکز و توجه کاملی به آنها دارید .

5 . خمیده بودن

وضعیت بد نشانه بی احترامی است . این بدان معنی است که حوصله شما سر رفته است و هیچ تمایلی برای حضور در جایی که هستید ندارید . شما هیچوقت به رئیس خود نمی گویید “من نمی فهمم چرا باید به تو گوش کنم” اما اگر خمیده باشید این حالت بدنی شما کاملا واضح و بلند این صحبت را بیان می کند.

مغز متصل به سخت افزار بدن است که نشان دهنده حالات آن است . سعی کنید مستقیم بایستید در حالیکه شونه هایتان عقب است و دارای یک موقعیت قدرتمند هستید . این سبب به حداکثر رساندن فضایی می شود که توسط شما پر شده است . اما قوز کردن ، از سویی دیگر سبب می شود که که شما در فرم خمیده ای قرار بگیرید و این سبب کاهش قدرت شما می شود . سعی کنید همواره یک ژست خوب را برای نشان دادن احترام و ترویج شرکت پذیری از ابتدا تا انتهای یک مکالمه حفظ کنید.

6 . از ارتباط چشمی دوری کردن.

این موضوع سبب می شود که شما طوری به نظر برسید که گویی چیزی برای پنهان کردن دارید و باعث بدگمانی می شود . نبود ارتباط چشمی می تواند نشان دهنده کمبود اعتماد و علاقه باشد ، که شما هیچگاه نمی خواهید در محیط کسب و کار ارتباط برقرار کنید . از سویی دیگر ، ارتباط چشمی پایدار ، سبب اعتماد به نفس ، رهبری ، قدرت و هوش می شود . در حالیکه بدون این ارتباط مستقیم سبب می شود که شما غفلت کامل داشته باشید و به وضوح اثرات منفی بر روی روابط حرفه ای افراد خواهد داشت.

7 . تماس چشمی که بیش از حد است

از این نوع از تماس چشمی ممکن است به عنوان تهاجم یا تلاش برای تسلط بر دیگران برداشت شود . به طور متوسط ، آمریکایی ها در حدود 7 الی 10 ثانیه تماس چشمی برقرار می کنند ، و تنها زمانی این مدت افزایش می یابد که ما شنونده باشیم . نحوه قطع ارتباط توسط ما نیز نشان دهنده پیغامی است . زودگذر بودن ارتباط چشمی سبب اعتماد به نفس نیز می شود.

 1. نگاه کردن به ساعت

نگاه کردن به زمان در حالیکه یک شخص در حال سخنرانی است به وضوح نمایانگر بی احترامی، بی حوصلگی ، و تکبر است . این موضوع فرستنده این پیغام است که شما دارای کارهای بهتری برای انجام دادن هستند تا اینکه به صحبت افراد گوش کنید و یا نشان دهنده استرس شما برای ترک آنها است.

 1. تکان های اغراق آمیز

این نشان دهنده اضطراب در مورد طرفداری شما است . مردم ممکن است اینگونه برداشت کنند که شما سعی دارید که نشان دهید که در ظاهر با چیزی موافق هستید در حالیکه در باطن اینگونه نیستید.

10 . بی قراری

بی قراری یا مرتب سازی موهایتان نشان دهنده استرس شما، انرژی بیش از حد و پریشانی شما است. مردم اینگونه برداشت می کنند که شما در مورد ظاهر فیزیکی خودتان بیش از حد اهمیت می دهید و به اندازه کافی در مورد رابطه حرفه ای خودتان اهمیت نمی دهید.

 1. عبوس بودن

اگر شما همواره ظاهری ناراضی در صورت خودتان دارید ، دارید این پیغام را می فرستید که شما در مورد محیط اطراف خودتان ناراحت هستید ، حتی اگر آنها ربطی به حالت شما نداشته باشند. عبوس بودن سبب دور شدن مردم از اطراف شما می شود ، زیرا آنها اینگونه شما را قضاوت کرده اند. لبخند زدن ، هر چند که ، بر عکس است و نشان دهنده این است که شکا با رویی باز ، قابل اعتماد ، با اعتماد به نفس و دوستانه هستید . مطالعات MRI نشان میدهد که مغز انسان پاسخ مطلوبی به کسی که لبخند بر لب دارد می دهد و این سبب احساس مثبت پایداری می شود.

12 .شل دست دادن

این نوع از دست دادن می تواند نشان دهنده این باشد که شما فاقد اعتماد به نفس و اقتدار هستید ، در حالیکه دست دادن بیش از حد قوی نشان دهنده یک تلاش تهاجمی برای سلطه است که آن هم برداشت بدی است . نوع دست دادن خودتان را با شرایط هر فرد باید انطباق دهید ، اما مطمئن شوید که همیشه سفت دست بدهید.

13 . زیاد نزدیک شدن

اگر خیلی نزدیک به شخصی بایستید (از یک قدم و نیم نزدیک تر ) این نشان دهنده این است که شما هیچ احترامی برای این فرد قائل نیستید و یا درک درستی از فضای شخصی ندارید . این سبب می شود که مردم زمانی که در اطراف شما هستند به شدت احساس ناراحت بودن کنند .

جمع بندی

دوری کردن از این اشتباهات زبان بدنی به شما کمک می کند که روابطی قوی ای هم به صورت شخصی و هم به صورت حرفه ای را تشکیل بدهید.

 

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

3 دیدگاه ها

 1. سلام
  خیلی خوبه که بلاگتون مدتیه فعال‌تر شده.
  پیشنهاد می‌کنم عنوان چنین مطلبی رو با لفظ مثبت بنویسید. مثلاً «رعایت این ۱۳ نکته باعث می‌شود بهتر جلوه پیدا کنید»
  مطلب خوبی بود.
  تشکر

 2. سلام مطالب خوبی بود اما مطالب متفاوت و کاملتری را هم می توان در سایت مرد زبان بدن مطالعه کرد که جای خالی را پر کنه ممنون از سایت خوبتان

ترک پاسخ