کوتاه کننده لینک fi9.ir

مستر فایل | قالب و پلاگین وردپرس

کارت ویزیت لایه باز

 • خانه
 • >
 • خلاقیت
 • >
 • کارشناسان کدام فناوری را به عنوان بهترین فناوری در این فصل از تعطیلات پیش رو انتخاب می کنند؟

کارشناسان کدام فناوری را به عنوان بهترین فناوری در این فصل از تعطیلات پیش رو انتخاب می کنند؟

 • با ایران استارت آپ
 • یکشنبه , ۵ دی ۱۳۹۵

دستیاران مجازی و  هدست های واقعیت مجازی به نظر می رسد که در این فصل از تعطیلات به همراه ساعت های هوشمندی که به دست بسته می شوند بیشترین رقابت را بر سر دلار مصرف کنندگان خواهند داشت . و البته هواپیماهای بدون سرنشین نیز در این بین حضور خواهند داشت.

با توجه مصاحبه ای که با بیش از ۲ هزار نفر از تحلیل گران صورت گرفت متوجه امید بالای آنها برای فروش بالای تجهیزات الکترونیکی در این تعطیلات شدیم ، اما تخمین اینکه چه چیزی در این وسط گل می کند تغییر کرده است.

واقعیت مجازی

پس از اینکه به واقعیت مجازی لقب “زمینه بزرگ فناوری بعدی” را دادیم در ماه می گزارش صنایع ۲۰۱۵ ، کارگزاری Piper Jaffary میزان خرید هدست های واقعیت مجازی را برای سال ۲۰۱۶ تا ۶۵ درصد کاهش داد و به ۲٫ ۲ میلیون واحد رسانده است و گزارش آن هنوز منتشر نشده است.

فروش هدست های آخرین مدل واقعیت مجازی شامل فیسبوک با نام Oculus Rift  ۵۹۹ دلار و شرکت سونی با نام هدست های واقعیت مجازی پلی استیشن ۳۹۹ دلار روی هم رفته در حدود ۳۰۰۰۰۰ بوده است ، نشان دهنده محدودیت عرضه در سونی و واقعیت مجازی Oculus و شرکت HTC مدل vive را به قمیت ۷۹۹ دلار به فروش می رساند : تنها در حدود ۶ میلیون الی ۷ میلیون از کامپیوتر ها در جهان می توانند نرم افزار های مرتبط با این محصولات را اجرا کنند ، این صحبت ها را پاول لی از Deloitte بریتانیا بیان کرده است.

لی می گوید “یک خانواده ۴ نفره در صورتی که بخواهد از هدست های واقعیت مجازی آخرین مدل استفاده کند باید در حدود ۱۰ هزار دلار خرج کند”.

گروه الکترونیکی شرکت سامسونگ نیز هدست های مجازی پوشیدنی نیز با قیمتی زیر ۱۰۰ دلار عرضه کرده است ، که تلفن شما را به یک دستگاه واقعیت مجازی تبدیل می کند ، و از لحاظ تعداد عرضه زیاد خواهد بود ، زیرا همراه با تلفن ها نیز داده خواهد شد.

دستیار مجازی

دو سال پس از اینکه شرکت Amazon.com ، Echo را معرفی کرد ، که یک بلندگوی هندزفیری دارای هوش مصنوعی با دستیار مجازی Alexa به قیمت ۹۹ . ۱۷۹ بوده است ، دسته دستیار مجازی خانگی آماده است تا از لحاظ فروش از واقعیت مجازی و تعدادی دیگر از فناوری های احتمالی پیشی بگیرد ، مطابق با گزارش انجمن فناوری مصرف کنندگان این موضوع بیان شده است.

انردو یرکویتز تحلیل گر اوپنهایمر اینگونه تحلیل کرده است که نزدیک به ۱۰ میلیون الی ۱۲ میلیون از دستیاران مجازی Amazon Echo و Google home ممکن است در این تعطیلات به فروش برسد .

وی می گوید”دستیاران مجازی سبب می شوند که واقعیت های مجازی رونق بگیرند”.

گوگل دستیار مجازی خانگی خودش را با قیمت ۱۲۹ دلار برای تعطیلات عرضه کرده است ، اما قیمت Echo Dot که یک نسخه ای کوچک از  ورژن اصلی است و دو سال است که ویژگی های آن در حال ساخت است نیز امسال عرضه می شود ، این صحبت ها را تحلیل گر Tractica آقای مارک بیکیو بیان کرده است.

وی می گوید “یکی از ویژگی هایی که من در هکاتون دیدم این بود که شما لیست اقلام موجود در یخچال را به Alexa می گویید و وی به شما پیشنهاد می دهد که چه چیزی را برای شام می توانید درست کنید.”

پوشیدنی ها

ساعت های هوشمند Pebble در حال فروش مالکیت معنوی خودش به رهبر بازار شرکت Fibit است – که به تازگی درامد تعطیلات خودش را کاهش داده است.

با این حال انجمن فناوری مصرف کننده ها پیش بینی ۶ . ۱۲ میلیون از فروش پوشیدنی ها را در فصل تعطیلات کرده است ، که بیشتر آنها متعلف به ساعت های شرکا اپل است ، که گروه صنعتی انتظار فروش ۵ . ۵ میلیون از آنها را دارد.

دستگاه های تناسب اندام این روزها کم کم جای خودشان را در بازار به ساعت های چند کاره می دهند ، تحلیلگر فارستر جولی اسک این صحبت را بیان می کند.

هواپیماهای بدون سرنشین

شرکت GoPro پیشبینی فروش بالای هواپیماهای بدون سرنشین خودش با نام کارما را در ماه نوامبر کرده است و مطابق با این پیشبینی فروش آنها در حدود ۲٫ ۱ میلیون خواهد بود ، مطابقCTA . و این بیش از دو برابر سال ۲۰۱۵ است ، که به دلیل طیف گسترده قیمت ها به وقوع پیوسته است ، اما هواپیماهای بدون سرنیشن فراتر از یک محصول طاقچه ای هستند.

“چندین هزار هواپیما بدون سرنشین وجود دارد که در حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ دلار هستند ، که می تواند با واقعیت مجازی از نظر تجدید درخواست برای همان گروه های سنی رقابت کند ” این صحبت ها را آترتون تحلیلگر ژان باپتیست تو بیان می کند.

اوپنهایمر یرکتویز هواپیماهای بدون سرنشین را در همان سطح واقعیت مجازی از لحاظ قیمت و محدودیت استفاده قرار داده است “احتمالا عملکرد کمتری در رقابت دارند”.

(گزارش توسط دبورا تاد ارائه شده است و به وسیله پیتر هندرسن و لیزا شوماکر مورد ویرایش قرار گرفته است.)

منبع : Entrepreneur.com

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =