قواعد طراحی این طراح مد بر استانداردهای پذیرفته شده این صنعت غلبه نموده ، علل موفقیت ؟

 

امروزه حجم اطلاعات موجود در نزد مشتریان به شدت افزایش یافته است. تجارت الکترونیک نحوه خرید افراد را تغییر داده، با این وجود بسیاری از سنت های صنایع همچنان به قوت خود باقی مانده اند. برای مثال بر اساس روال پذیرفته شده در صنعت مد ، طراحان لباس هر ساله 4 کلکسیون لباس را به بازارها عرضه می نمایند. با این وجود حتی پذیرفته شده ترین استانداردها نیز رو به زوال بوده، تانیا تیلور یکی از تحول گرایان صنعت مد بوده، وی در حوزه طراحی پوشاک فعالیت نموده و زمان بندی خود را به گونه ای تغییر داده که صرفا روی ارائه دو کلکسیون مناسب در طول سال تمرکز نموده، در این حالت بیشتر زمان وی در سطح خرده فروشی و نه توزیع محصولات صرف شده که حجم اصلی زمان پیش روی وی را به تولید نمونه های اولیه کلکسیون لباس اختصاص داده، تیلور نحوع غلبه بر انتظارات و دلیل موفقیت خود را با ما در میان گذاشته

در آغاز کار خود در سال 2012 ، 2 کلکسیون پوشاک ارائه نموده و در سال 2015 مجددا به عرضه 4 کلکسیون پرداخته ، کلکسیون پیش از پاییز و تعطیلات (مسافرتی) ، علاوه بر کلکسیون پاییز و بهار، اما امسال کلکسیون تعطیلات خود را لغو نمودید، علت چیست؟

بر اساس پیش بینی ها ، فشار وارد بر تیمی با تعداد نفرات محدود بدون تولید نتایج مطلوب را حس نموده ایم (ناشی از تولید کلکسیون اضافی)، این تابستان روی کلکسیون تعطیلات 2017 تمرکز نموده اما این طراحی ها فاقد الهام بخشی کافی بوده، در صورتی که انرژی خود را صرفا روی طراحی های بهینه متمرکز نماییم چه اتفاقی رخ می دهد؟ لذا به تیم خود اطلاع داده که کلکسیون تعطیلات خود را کنسل نموده ایم که خود موضوعی بحث برانگیز به شمار می رود. آن ها گمان کرده که کار با مشکل جدی مواجه گردیده اما به آن ها اطمینان داده که اوضاع بر وفق مراد بوده و در واقع این تصمیم یک بازنگری اساسی به شمار می رود.

شرکای خرده فروشی شما چگونه به این موضوع واکنش نشان داده ؟

نگرانی اصلی از دست دادن اعتماد آن ها بوده اما آن ها در فصل بهار/ تابستان با شور و شوق بیشتر به همکاری خود با شرکت ادامه داده، کلکسیون اولیه هرگز در دوره های فروش عملکرد مناسبی نداشته لذا زمان اضافی به ما این امکان را داده تا به بررسی نحوه تقویت کلکسیون اصلی بپردازیم.

علت اعمال تغییرات در کلکسیون اصلی فصل گذشته چیست؟

همکاری ها با شعبه SAK در خیابان پنجم ادامه دار بوده ، آن ها بسرعت با ما تماس برقرار کرده و ضمن بررسی طراحی های اولیه کلکسیون بهار- تابستان 2017 ، 15 طرح جدید را پیش خرید کرده که حجم آن بیشتر از کل نمونه های طراحی شده در کلکسیون تعطیلات بوده،پس از آماده سازی طراحی ها برای دوره نمایش هفتگی ، آن 15 طرح مستقیما در وبسایت SAK به نمایش گذاشته شده و فورا برای سفارش در دسترس قرار گرفته، سایر برندها 100 و هزاران دلار را صرف قراردادن کالاهای خود در صفحه اصلی سایت SAK نموده اما این شراکت هیچ هزینه ای را برای ما در بر نداشته است.

روند “مشاهده – سفارش همزمان” یکی از روندهایی بوده که اکثر طراحان به آن گرایش پیدا کرده و بدنبال جایگزین نمودن آن با نوبت دهی 6 ماهه به مشتریان برای سفارش محصولات بوده ، واکنش صنعت مد چگونه می باشد ؟

صنعت مُد بشدت در مواجهه با عوامل اختلالی خصوصا از جانب طراحان جوان آسیب پذیر می باشد. در ابتدای سال گذشته کنسول طراحان مد آمریکا به اجرای مطالعه مشترکی با گروه مشاوران بوستون پرداخته تا آینده هفته مد نیویورک را تحلیل نموده و نهایتا بهترین راهکار موجود برای هر برند را حاصل نموده، برای مثال محصولات شرکت احساسی، رنگی و پرینت شده بوده ، مشتریان در صورت پذیرش برتری محصول اقدام به خرید نموده، زمان بندی و ساختار فصلی از دیدگاه آنان عامل چندان مهمی به شمار نمی رود.

شما اخیرا شوهای متحرک را با ارائه ثابت جایگزین نموده (در حالتی که مدل ها ثابت باقی مانده و خریداران و داوران به شکل متحرک کل کلکسیون را بررسی نموده)، علت این تصمیم گیری چیست؟

شرکت در آغاز کار از رویکرد ارائه ثابت استفاده نموده، این راهکار کاملا مثمر ثمر واقع شده، اما در روال توسعه فعالیت ها شوهای متحرک راهکار بالقوه مناسبی به شمار رفته، لذا شوهای متحرک نیز در دست اجرا قرار گرفته، در این حالت دسترسی سریع به داوران و دریافت بازخورد آن ها دشوار بوده ، از سوی دیگر ارائه ثابت منجر به جلب توجه بیشتر مخاطبان گردیده چرا که شما به نقطه شروع باز می گردید ، با این حال این رویکرد انفعالی در سال 2016 حجم فروش شرکت را دو برابر نموده ، این راهکار برای شرکت مثمرثمر واقع شده لذا در ادامه فعالیت نیز بر آن تکیه نموده ایم.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ