6 روش برای تبدیل مخاطبان اینستاگرام به مشتریان

بر اساس پیش بینی ها 71 % شرکت های آمریکایی طی سال آتی در این پلتفرم فعال گردیده ، آیا شرکت شما نیز یکی از آن ها می باشد؟

اینستاگرام به لطف توانایی های بصری فوق العاده خود در سال های گذشته به عنوان محبوبترین ابزار بازاریابی تصویری در شبکه های اجتماعی شناسایی شده است. تصاویر اینستاگرام یکی از قوی ترین محرک های احساسات بوده که تاثیری فوری و بادوام در ذهن مخاطبان ایجاد نموده، تعجبی نداشته که بر اساس پیش بینی ها 71 % شرکت های آمریکایی طی سال آینده در این پلتفرم مشغول به فعالیت می باشند. فعالیت کاربران در اینستاگرام نیز در سطح بالایی قرار داشته، پُست های ارسالی روی این سایت به طور میانگین در بازه 24 ساعتی 4.2 میلیارد لایک دریافت نموده و نرخ رشد تعداد دنبال کنندگان اکانت های این سایت نیز در سطح بالای 237 % قرار دارد.

با این وجود همانند سایر شبکه های اجتماعی ممکن است با خطای رایج تمرکز غلط بر طیفی از دنبال کنندگان روبرو گردیده ، اما تعداد دنبال کنندگان در واقع معیاری غیرواقعی بوده که لزوما بیانگر حجم واقعی مبادلات تجاری نمی باشد.

پتانسیل این شبکه اجتماعی در سطح چشمگیری قرار داشته ، تقریبا 50 % تمامی کاربران اینستاگرام اکانت های برندهای معروف را دنبال نموده، 60 % آن ها از طریق این سرویس از خدمات و محصولات جدید آگاه شده و 75 % آن ها پس از الهام گرفتن از پُست های سایت راجع به اقدامات بعدی خود تصمیم گیری نموده که از آن جمله می توان به اقداماتی همچون بازدید از یک وبسایت، جستجو ، معرفی به دوستان یا خرید علنی اشاره نمود.

بهره گیری از قدرت ارتقای مبادلات تجاری (فروش) اینستاگرام نیازمند برنامه ای ویژه بوده، صحبت کردن راجع به این قابلیت ها بسیار ساده تر از اجرای عملی آن ها بوده، هرچند اینستاگرام از نقطه نظر بازاریابی گزینه مطلوبی به شمار رفته اما از مدیاهای کلیکی پشتیبانی ننموده ، بجز URL ای که در بیوگرافی شما قرار می گیرد. بنابراین این سوال مطرح گردیده که چگونه می توان از این ترافیک کاربردی و ارگانیک برای ارتقای فروش استفاده نمود؟ در این شرایط 6 نکته کلیدی زیر مثمرثمر واقع می شود :

1- افزودن گزینه خرید به پُست ها

این راهکار “خرید از طریق اینستاگرام” مهم ترین ابزار تجارت الکترونیکی بوده که همواره آرزوی دسترسی به آن از شروع کار اینستاگرام را داشته اید، هنگامی که دنبال کنندگان روی لینک موجود در بایوگرافی تان کلیک کرده و به کاتالوگ فروش اینستاگرامتان دسترسی پیدا نموده ؛ آن ها به تمامی تصاویر منتشر شده در حساب اینستاگرامتان دسترسی پیدا کرده که واسط مربوطه تا حد زیادی مشابه سایت اصلی بوده با این تفاوت که با کلیک روی پُست ها به صفحه محصول مورد نظر انتقال داده می شوید.

علاوه بر این سیستم اینستاگرام به ابزارهای قدرتمند YOPO برای گردآوری و انتشار مرورهای کاربردی مشتری نسبت به محصول مجهز بوده لذا تاثیر اضافی تاییدات اجتماعی نیز به عنوان یک دستاورد تکمیلی در دسترس خواهد بود. مشتریان در خریدهای آسان و ایمن خود احساس امنیت بیشتری نموده و حداقل استانداردهای شرکت نیز به تدریج ارتقا یافته لذا همه طرفین از نتایج این سیستم ابراز رضایت می نمایند.

2- هرگز دعوت نامه های اجرایی (CTA) را نادیده نگیرید

اینستاگرام یک پلتفرم گرافیکی بوده با این وجود همچنان از فضای کافی برای افزودن اطلاعات تماس خود در کنار پست برخوردار می باشید. مشتریان خواهان آگاهی از این مساله بوده که چه گام هایی در مراحل بعدی مد نظر قرار داشته، افزودن دعوت نامه های اجرایی CTA  برای هر پُست راه حلی مناسب برای تبدیل مشتریان از مرور کنندگان محض به خریداران می باشد. این دعوت نامه ها لزوما پیچیده نبوده ، حتی جمله ای ساده همچون آیا به این مطلب علاقه مند می باشید ؟ روی لینک موجود در بیوگرافی کلیک نموده نیز کافی می باشد. URL ارائه شده را بروزرسانی نموده تا به صفحه محصول مد نظر انتقال داده شوید ، آنگاه با خیلی از  سفارشات محصول روبرو می شوید، علاوه بر این می توانید این عمل را در اپلیکیشنی ثالث انجام داده که منجر به بهینه سازی تجارب عملیاتی گردیده اما برقراری پیوند دستی، بروز رسانی و نشانه گذاری نیز تا حد امکان مثمرثمر واقع می شود.

3- پاداش دهی به دنبال کنندگان از طریق تبلیغات اختصاصی

ترغیب مشتریان به اولین خرید بزرگترین چالش پیش روی شما به شمار رفته ، پیشنهادات تخفیف خورده به دقت طراحی شده ابزاری مناسب برای هدایت بازدیدکنندگان به سمت خرید محصول (پرداخت هزینه) بوده، این شرایط منجر به ارتقای ارزش پیشنهادی به دنبال کنندگان به شیوه ای انحصاری گردیده، استفاده از هش تگ های مناسب در چنین فعالیت های اینستاگرامی منجر به شکل گیری مکالمات و افزودن تعداد مبادلات به ثبت رسیده شده ، بی شک این ویژگی های اینستاگرام در توئیتر، فیسبوک و فوراسکوئر نیز به شکل ادغامی و هماهنگ مورد استفاده قرار گرفته،این تاکتیک از بازدهی مناسبی برخوردار بوده چرا که در صورت عادت کردن کاربران به دریافت تخفیف از حساب اینستاگرام شرکت ، احتمال دنباله روی بلندمدت آن ها از محصولات شرکت افزایش یافته، علاوه بر این در صورتی که ازکدهای کوپنی مخصوص هر کانال استفاده نمایید ، همواره از این مساله اطمینان حاصل نموده که اینستاگرام محرک این فروش ها می باشد.

4- برگزاری مسابقه

کاربران عضو اینستاگرام به شدت به محتویات منتشر شده در اینستاگرام علاقه مند بوده، آن ها طی چند دقیقه قادر به اخذ جوایزی چشمگیر بوده ، در عین حال انبوهی از مشتریان جدید برای محصولات شرکت حاصل گردیده که پس از مشاهده پست مسابقه اکانت شرکت آمادگی خود برای ارسال محصولات را اعلام نموده، در صورتی که تاجری با مبادلات فراوان (چندین کانال توزیع) باشید می توانید از این تاکتیک برای توسعه بازدیدهای علنی دعوت نمایید، تنها اقدام مورد نیاز برای شرکت در مسابقه گرفتن تصویر سلفی با کالای مد نظر می باشد. مسابقات اینستاگرامی راهکاری مناسب برای ترغیب کاربران، ارتقای فروش و تعداد دنبال کنندگان بوده ، نحوه مدیریت و پیروز شدن در این مسابقات خود موضوعی دیگر بوده، WISHPOND یک گزینه ساده برای ادغام تمامی کارکنان (توزیع تا فروش) بوده که منجر به کسب بالاترین درآمد از بودجه برگزاری جشنواره ها – مسابقات گردیده ، ارائه دوره های آزمایشی 14 روزه ریسک ثبت نام اپلیکیشن ها در دوره های آزمایشی را تا حد امکان کاهش می دهد.

5- عرضه محصولات به مشتریان علاقه مند

محتوی تولیدی توسط کاربران ابزار طلایی بازاریابی به شمار می رود. این اطلاعات منجر به برقراری ارتباط مستقیم بین مشتریان و برند گردیده و امکان برقراری ارتباط و تایید مشروعیت محصولات را ممکن می سازد. بهره برداری از این دستاوردها در سایر پلتفرم ها تا اندازه ای دشوار بوده اما شرایط اینستاگرام کاملا متفاوت می باشد. سرعت و میزان استقبال از اینستاگرام درخواست فوری محتویات جدید و به اشتراک گذاری سریع آن ها را تسهیل نموده ، هنگامی که شما به عنوان یک مشتری بالقوه با استفاده سایرین از محصول مواجه می شوید می توانید به شیوه ای ساده تر خود را در شرایطی مشابه تصور نمایید. شروع کار در این عرصه به طرق مختلفی امکان پذیر بوده برای مثال می توانید محصولات را در قالب یک مسابقه معرفی نموده یا برای 100 مشتری نخست نرخ تخفیفی را در نظر گرفته یا هش تگ مناسبی را تخصیص داده یا عوامل تاثیرگذار را وارد صحنه نمایید. برای مثال شرکت شنل به خوبی در کمپین شکست ناپذیر روی این مساله تمرکز نموده است

6- روایت گری تصویری به نحو احسن

روایت گری : شما از ارزش محصولات خود آگاه بوده اما قادر به توصیف صحیح آن ها نمی باشید، چگونه می توانید شرایط حاکم را به بهترین نحو توصیف نمایید؟ این کلیشه قدیمی را بیاد داشته باشید که یک تصویر ارزشی برابر با هزاران واژه داشته، روایت گری در اینستاگرام ابزاری بشدت موثر بوده (در صورتی که بدرستی اجرا شود)، علاوه بر این استفاده از پیام های ویدئویی قدرت انتقال پیام را افزایش داده خصوصا در حالتی که مشتریان گزینه پخش خودکار را فعالیت نموده اند، علاوه بر این می توانید از طریق ابزارهای جدید روایت گری اینستاگرام خلاقیت خود را آزمایش نمایید. ویژگی جدید امکان انتشار روایاتی را ممکن ساخته که طی 24 ساعت ناپدید گردیده، از سوی دیگر به اشتراک گذاری کدهای ویژه یا تخفیف نیز نسبتا ساده می باشد. از جذابیت تصاویر مرتبط با محصولات – خدمات ارائه شده اطمینان حاصل نمایید.

گام بعدی

برگزاری مسابقه منجر به توجه بیشتر و جذب خریداران علاقه مند به سبک کاری شما گردیده اما به منظور حفظ آن ها می بایست خلاقیت خود را توسعه داده (فارغ از صنعت مربوطه)، این امر از طریق ارسال پیام های خلاقانه، تولید محتوی کاربر محور یا روایت گری بصری امکان پذیر می باشد. در صورتی که محتویات حساب اینستاگرامتان تا اندازه ای ناکارآمد بوده از نکات خود برای بازنگری در استراتژی فعلی تان استفاده نمایید، از برقراری تماس های مناسب، ارائه شانس فروش محصولات به مشتریان با کمترین مشکلات جانبی یا ارائه طرح های ویژه برای متمایل سازی بیشتر آن ها به تهیه محصول استفاده نموده، اکنون نوبت گذر از جذب کاربر برای ارتقای حجم فروش محصولات می باشد.

 

منبع : Emtepnuer 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ