کوتاه کننده لینک fi9.ir

مستر فایل | قالب و پلاگین وردپرس

کارت ویزیت لایه باز

 • خانه
 • >
 • رهبری
 • >
 • هیچ راهکاری بهتر از ارائه مطلب در حضور مخاطبان ، تضمین کننده اعتبار تخصصی شما نمی باشد

هیچ راهکاری بهتر از ارائه مطلب در حضور مخاطبان ، تضمین کننده اعتبار تخصصی شما نمی باشد

 • با مهدی شمس
 • چهارشنبه , ۱۰ آذر ۱۳۹۵

 

سخنرانی در ملا عام یکی از مهم ترین مهارت های قابل توسعه در نزد تمامی صاحبان کسب و کار به شمار می رود. با این وجود حدود ۳/۴ آن ها در هنگام سخنرانی با استرس روبرو می باشند. فارغ از سخنرانی برای یک مخاطب یا ارائه مطلب در نزد هزاران مخاطب ، فرصت به اشتراک گذاری پیام و برقراری ارتباط با حامیان و مشتریان عامل کلیدی رشد سریع کسب و کار شما به شمار می رود.

جلسات سخنرانی (ارائه مطلب) بهترین فرصت برای انتقال یکباره پیام به تصمیم گیرندگان حاضر در جلسه به شمار می رود. ارتباطات نظیر به نظیری که در صحبت رو در رو با یک فرد حاصل گردیده یک عامل انگیزشی بسیار قوی به شمار می رود. این سخنرانی ها به سایرین این فرصت را داده تا از وجود خرد و دانش لازم در نزد شما اطمینان حاصل نمایند. آن ها از قدرت عملیاتی نمودن ایده هایتان اطمینان حاصل نموده و موفقیت شما در ارائه خدمات – محصولات و برخورداری از عمق کافی در برنامه ریزی تان را مورد ارزیابی قرار می دهند. شما به آن ها این فرصت را می دهید تا به تصویری از همکاری با شما در ذهن خود دست یابند. این جلسات سرنخ های مهم تری را در مقایسه با ابزارهای عمومی تری همچون گوگل ادرز یا تبلیغات در فیسبوک فراهم می نمایند، نتیجه گیری های حاصل از سایر ابزارهای اطلاع رسانی نیز از تاثیر شگفت انگیزی برخوردار بوده با این وجود دستاوردهای حاصل از جلسات سخنرانی عمومی منجر به گسترش سریع روابط تجاری عمیق تر می گردند.

جلسات سخنرانی عمومی برای به اشتراک گذاری تخصص بدست آمده از فعالیت در تمامی شرکت های قبلی – فعلی مورد استفاده قرار گرفته است که از آن جمله می توان به سازمان های تبلیغات با آپشن های کامل ، سالن های آرایشی، مربیگری تجاری اشاره نمود. هیچ چیزی بهتر از ارائه مطلب در نزد مخاطبان تضمین کننده تخصص عملیاتی شما نمی باشد.

تلفن نیز از تاثیر عملیاتی چشمگیری برخوردار می باشد ، اما زمان بندی موضوعات قابل معرفی به مخاطبان ماه ها و حتی سال ها به طول انجامیده، در هنگام سخنرانی در جمع تمامی تعاملات فردی مورد نظر را به یکباره حاصل می نمایید و در زمان، سرمایه و فعالیت های خود صرفه جویی می نمایید.

مولف در سال های آغازین فعالیت خود از سخنرانی در ملاعام هراس داشته، با این وجود از راهکارهای زیر برای غلبه بر این ترس استفاده نموده و با نتایج مثبتی روبرو گردیده، اکنون با کمال میل تجارب سخنرانی و برقراری روابط موثر با مخاطبان را با سایرین به اشتراک می گذارم.

اکنون با دقت بیشتری به نحوه غلبه بر استرس و استفاده از این ابزارهای کلیدی برای رشد شما و شرکت تان می پردازیم

 

۱ – آدرنالین دوست شماست

میزان انرژی که باخود به جلسه سخنرانی آورده به نفعتان عمل می نماید، این انرژی به شما این امکان را داده تا شوق و شور بیشتری را به مخاطب انتقال دهید. در صورتی که بیش از حد آرام و منظم عمل نمایید با ریسک ارائه خشک و یکنواختی روبرو گردیده که مخاطبان شما را بخواب فرو بُرده، از انرژی استرسی (ناشی از هورمون آدرنالین) استفاده نموده و آن را به طریقی در مسیر افزایش شور وشوق سخنرانی خود هدایت نمایید

۲- مخاطبان از موفقیت شما پشتیبانی می نمایند

نکته قابل توجه این که مخاطبان شما خواهان موفقیت تان می باشند، آن ها اکیداً از شما پشتیبانی نموده  ، آن ها حامیان بالقوه شما محسوب می شوند

۳- فقط سخنرانی خود را به بهترین نحو انجام دهید

در برهه ای از زمان به این نتیجه رسیده که ممکن است سخنرانی تان بیش از حد ساده انگارانه تلقی گردیده، با این وجود باید مسئولیت آن را بر عهده گرفته و صرفا با تمام توان به ارائه مطالب بپردازید. بدین ترتیب قادر به غلبه بر ترس خود خواهید بود، هنگامی که ترس شدیدی از موضوعی داشته ، این موضوع نشانه آشکاری از مشایعت با موضوع بوده، نتایج حاصل رشد بالقوه ای را چه از بُعد فردی و چه از بُعد تجاری در پی خواهد داشت. انجام هر کاری (و سپس تکرار دائمی آن) تنها راه نکته برداری و احساس راحتی بیشتر نسبت به آن می باشد.

در شرایطی که هدف اصلی شما رشد کسب و کارتان می باشد، دائما اقدامات هراس انگیزی را انجام می دهید، تصمیم گیری های مهم با ریسک پذیری بالا همراه بوده، به چالش کشیدن نظرات و توسعه مرزهای محدود کننده برای دسترسی به بالاترین سطح از موفقیت ضروری می باشد. سخنرانی در ملاعام یکی دیگر از این چالش ها بوده که شما با درایت و تدبیر کافی قادر به غلبه بر آن می باشید.

پس از متعهد شدن به ارائه سخنرانی مناسب، اکنون زمان در پیش گیری اقدامات ضروری برای سازگار نمودن خود با فرصت ها و معرفی بهینه خود به مخاطبان می باشد.

 • ارتباط مستقیم با مخاطب هدف : به برقراری ارتباط با مشتریان ایده آل در رابطه با موضوع مد نظر آن ها پرداخته و در ملاقات های گروهی، نشست ها، جلسات اتحادیه ها و سایر جلسات محلی به برقراری ارتباط با آن ها بپردازید. مخاطبان همواره بدنبال متخصصانی بوده تا اطلاعات خود را با آن ها به اشتراک بگذارند.
 • ابتدا برای جلسه سخنرانی برنامه ریزی نموده ، سپس به تهیه متن سخنرانی بپردازید : بسیاری از افراد چنین گمان نموده که می بایست در وهله اول متن سخنرانی خود را آماده نمایند و سپس زمان- مکان جلسه را تعیین نمایند، بر عکس این وضعیت عمل نمایید، هیچ چیزی همچون تاریخ مقرر منجر به ایجاد انگیزه در شما نمی گردد
 • توصیف تک صفحه ای : گزارش یک صفحه ای را از مسائل اصلی مورد مباحثه فراهم نموده و آن را در اختیار برنامه ریزان جلسات و هماهنگ کنندگان سالن های سخنرانی و کنفرانس های مرتبط با صنایع قرار داده ، علاوه بر این تهیه معرفی نامه ای مختصر و مرور برخی دستاوردهای قبلی نیز ضروری می باشد.
 • پیوستگی در عمل : بسیاری از گروه ها و کنفرانس ها مدت ها قبل از زمان سخنرانی به نوبت گیری نسبت به ارائه گزارشات پرداخته ، بسیاری از گروه ها به تایید سخنور پرداخته و طی نمودن پاره ای مراحل قبل از تایید نهایی ضروری می باشد. هرگز تسلیم نشوید، به شکل منظم با تصمیم گیرندگان جلسه برقرار نمایید، پیوستگی کلید غلبه بر مشکلات و طی نمودن مدارج پیشرفت می باشد.

انتظار نداشته باشید اولین جلسه سخنرانی تان با نتایج فوق العاده ای همراه باشد، تمرکز خود را روی انتقال موفقیت آمیز موضوع به شیوه ای دوستانه و انرژی بخش قرار دهید ، این رویکرد از بازدهی مطلوبی برخوردار بوده و پس از هر تکرار خشنودی و رضایت حاصل از سخنرانی بیشتر خواهد بود.

 

منبع : Entrepreneur

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =