Airbnb در پی تبدیل نمودن خود به یک سیستم تجربه محور فراتر از رزرو مکان های اقامتی می باشد

 

شرکت airbnb در پی ارتقای سطح خدمات خود از تجربه ثابت رزرو مکان های اقامتی بوده و در واقع بخشی از مسئولیت خود برای تعیین اقدامات قابل انجام در این مکان ها را به شرکت و هاست های آن منتقل می نماید. این مساله هدف شرکت در مولفه های جدید مطرح شده از مفهوم “تجربه” در اپلیکیشن Airbnb می باشد. علاوه بر رزرو مکان های اقامتی ، میزبانان و نواحی مختلف قادر به ارائه تورهای گردشگری، بازدیدها و سایر خدمات مسافرتی بوده، همان طور که برایان چسکی (مدیرعامل airbnb) در کنفرانسی به این مساله اشاره نموده است ، هدف اصلی شرکت ارائه راهنمایی های لازم به مسافران در رابطه با فعالیت های در دسترس پس از رسیدن به مقصد می باشد. این مساله برای مدت زمان قابل ملاحظه ای در صدر اولویت های شرکت قرار گرفته است، از ماه ژوئن این خدمات به شکل آزمایشی به مشتریان ارائه گردیده است.

این قابلیت به شرکت airbnb در سطح شرکتی این امکان را داده تا به معرفی لایه جدیدی از تعاملات در تجربیات مسافرتی بپردازد. این مساله امکان بهره برداری از مولفه های اضافی تجربیات گردشگری را فراهم آورده که منجر به تکامل بیشتر شرکت در مسیر تبدیل شدن به یک شرکت همه منظوره گردیده است. شرکت airbnb ضمن حفظ رقابت سنتی با شرکت های هتلداری همچون marriott عملکرد خود به عنوان یک سیستم صرفا فعال در امر رزرو مکان های اقامتی را تا حد امکان گسترش داده است.

در صورتی که قبلا به مسافرت های درون کشوری یا برون مرزی پرداخته باشید، این موضوع را درک نموده که تصمیم گیری نسبت به مراحل گردشگری در پاره ای اوقات فلج کننده بوده ، تصمیم گیری نسبت به بازدید از موزه ای خاص یا امتحان نمودن غذایی خاص به شدت مبهم بوده و با تخریب نمای کلی تجربه مسافرتی همراه خواهد بود. هدف airbnb تمرکز بر توصیه هایی خاص به منظور دگرگون سازی تجربه مسافرتی می باشد.

مشتریان airbnb از قابلیت شخصی سازی تجارب خود برخوردار می باشند، آن ها تجربیات و مشاهدات خود را به قطعات فیلم تبدیل نموده و در بخش خاصی از اپلیکیشن به سایرین عرضه می نمایند. بنا بر اظهار نظر چسکی بیشتر تورها هزینه ای کمتر از 200 دلار داشته ، تجارب شامل دورنمای اولیه ای از مراحل مسافرت قبل از رزرو نهایی آن ها بوده ، برخی تجارب قابل اشاره عبارتند از تورهای گردشگری پیاده روی یا درس های فضانوردی که شرکت دمویی از آن ها را در دسترس مخاطبان قرار می دهد.

این شرایط به مقاصد گردشگری این امکان را داده تا درآمد خود را فرای رزرو مکان ها- بازدیدها گسترش دهند. رشد فزاینده اقتصادی به افراد محلی متخصص در حوزه زندگی خود این امکان را داده تا ضمن ارائه تورها – تجارب گردشگری جذاب تر، درآمدهای جانبی خود را نیز افزایش دهند.

علاوه بر این airbnb در پی یکپارچه سازی تجارب کامل گردشگری در سطح رزرو فعالیت های گردشگری در رستوران ها می باشد. کاربران به تاریخچه مسافرت های قبلی خود دسترسی داشته ، پس از برنامه ریزی مراحل مختلف، رزرو ها در برنامه مسافرتی گنجانده می شود (برای مثال بازدید از مکان ها، تجربیات یا ملاقات با افراد) ، علاوه بر این مشتریان قادر به مرور برنامه مسافرتی از طریق تلفن های همراه خود می باشند.

عملکرد فراتر از خدمات رزرو مکان های گردشگری از اهمیت دوچندانی برای airbnb برخوردار بوده چرا که شرکت با فشار فزاینده وارده شده از جانب قانون گذاران روبرو می باشد. ماه گذشته airbnb از شهرداری نیویورک راجع به مقررات منع شرکت از تبلیغ دارایی هایی که برای مدت کمتر از یک ماه قابل اجاره نمی باشند شکایت نموده است.

این رویکرد نه تنها ارزش گذاری آن را به 30 میلیارد دلار محدود ننموده بلکه رشد آن فراتر از این مقدار را نیز ممکن می سازد. این وضعیت منجر به توسعه دورنمای کلی شرکت به شرایطی گردیده که نه تنها رقابت با هتل ها را ممکن ساخته بلکه کنترل بر سرنوشت صنایع فعال در حوزه گردشگری را نیز ممکن می سازد. بنا بر اظهار نظر چسکی ، تغییرات در حال حاضر در دست پیاده سازی بوده و 12 شهر مشغول اعمال این اصلاحات می باشند.

منبع : Techcrunch


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ