ایجاد «سیلیکون ولی ایرانی» برای شتاب‌دهی به استارت‌آپ‌ها

دبیر شورای عالی فضای مجازی از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی «مدیا‌سیتی» برای شتاب‌دهی به استارت‌آپ‌های حوزه رسانه و شبکه‌های اجتماعی خبر داد و گفت: این طرح را به شورای عالی فضای مجازی می‌بریم. ابوالحسن فیروزآبادی با اشاره به برنامه مرکز ملی فضای مجازی برای حمایت از استارت‌آپ‌های حوزه شبکه‌های اجتماعی اظهار کرد: در حال حاضر درصدد مطالعه و بررسی پتانسیل‌های موجود برای توسعه تکنولوژی پیام‌رسان‌ها با ایجاد یک محیطی حمایتی هستیم. این طرح توسط مرکز ملی فضای مجازی در مرحله مطالعه است. طی بازدیدی که از پارک علم و فناوری پردیس داشتیم ظرفیت آنجا تکمیل شده و قرار است آن را توسعه داده و زمینی در کنار آن احداث کنند. در مورد غرب تهران نیز فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی وزارت ارتباطات جای مناسبی برای راه‌اندازی یک شهرک رسانه‌های اجتماعی خواهد بود.

 

وی با تاکید بر اینکه جای یک «مدیا‌سیتی» یا یک شهرک رسانه‌های اجتماعی در کشور خالی است، اضافه کرد: باید فضا به گونه‌ای باشد که همه نوع رسانه اعم از اجتماعی و جمعی بتوانند در یک منطقه حضور داشته باشند و تبادل اطلاعات کنند. در نهایت شاهد شکل‌گیری نظام تبلیغاتی و زنجیره ارزش آنها خواهیم بود. دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه این شهرک می‌تواند شتاب دهنده‌ای برای استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپای حوزه شبکه‌های اجتماعی باشد، ادامه داد: این طرح با توجه به درجه اهمیت آن، نیازمند سیاست‌گذاری شورای عالی فضای مجازی خواهد بود و ما پس از طرح اولیه، آن را به شورای عالی فضای مجازی خواهیم برد. وی با بیان اینکه یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای راه‌اندازی مدیا سیتی، شهرک اقتصادی پیام است، افزود: این شهرک با توجه به موقعیت جغرافیایی آن مناسب است؛ زیرا قطب فضای مجازی باید در نزدیکی پایتخت بوده و فرودگاه داشته باشد تا رفت و آمدها تسهیل شود که هر دو مورد را فرودگاه پیام داراست.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ