پلتفرم یادگیری ماشینی برنده جایزه انرژی هک 2016 شد

بیش از 100 کارآفرین در رویداد انرژی هک امسال شرکت داشتند،انرژی هک یک طرح مشترک با همکاری بین موسسه انرژی ملبورن و powershop استرالیا است.از 13 ایده ی فناوری که معرفی شده بود، تیم عاشقان سیاره (Planet Lovers) به ایده خود که بر اساس بهبود بهره وری انرژی از طریق یادگیری ماشینی بود برنده این رویداد بود.

تیم عاشقان سیاره ایده ای تحت عنوان یک پلتفرم یادگیری ماشینی که در آن با استفاده از فناوری داده کاوی به کمک در صرفه جویی در مصرف انرژی  برای مصرف کنندگان می پردازد.یکی از بنیان گذاران عاشقان سیاره ، زهرا غفوری می گوید رویداد انرژی هک به تیم ما فرصت آزمون ایده خودمان و تصویر سازی چگونگی تاثیر گذاری آن را فراهم کرد،به خصوص این طرح اطرافیان را تشویق به سرمایه گذاری بیشتری در زمینه انرژی های تجدید پذیر می کند.

“ما معتقدیم که خدمات انرژی به طور کامل از پتانسیل داده های حجیم برای فراهم سازی بینشی عمیق برای مشتریان استفاده نمی کند.ما از پیشرفتهایی که اخیرا در زمینه یادگیری ماشینی رخ داده است برای نفوذ به عمق داده ها و بهبود هوش فردی و جمعی در مورد مصرف انرژی استفاده می کنیم” این صحبت ها را غفوری بیان می کند.

یک هیئتی متشکل از هشت نفر از رهبران انرژی و صنعت استارت آپ شامل بنیان گذار استارت آپ ویکتوریا ، جورجیا بیتی،عضو هیئت مدیره LaunchVic ، دومینیک فیشر و مدیر اجرایی انرژی های تجدید پذیر برای فرمانداری ویکتوریا،اسکات همیلتون هر کدام از این تیم داوری می کردند.این تیم در چهار موضوع تحت قضاوت قرار گرفتند که آن چهار موضوع شامل ،فناوری پاک انرژی گیاهی،وسایل نقلیه الکتریکی،داده ، و قدرت جامعه بود.

داورها مقام دوم را به تیم Solmates اعطا کردند که یک پلت فرم تطبیقی برای استفاده از انرژی خورشیدی را طراحی کرده بودند، در حالیکه  ایده تیم Powerbot ،یک چت بات برای مدیریت اوج بار به وسیله خارج کردن مصرف کنندگان از خانه بوده است در جایگاه سوم قرار گرفت.

تیم جرقه Spark)) مبلغ 5 هزار دلار جایزه بابت نرم افزار آموزشی خود با نام Rover را از دولیت ایالت ویکتوریا دریافت کرد.این نرم افزار از واقعیتی تکامل یافته برای ترویج انرژی های تجدید پذیر استفاده می کند و سبب اکوتوریسم(طبیعت گردی) مدارس ابتدایی ویکتوریا می شود.

 

در مورد موفقیت این رویداد،Ed McManus ، مدیر عامل شرکت Powershop استرالیا می گوید:” استعاد، خلاقیت، و حل مشکلات به طور ذهنی به خوبی در این آخر هفته در این رویداد مشاهده شده است و واقعا از انتظارات ما  نیز پیشی گرفته است.ما تمایل داریم که هر چه زودتر توسعه این ایده های بزرگ را شاهد باشیم و امیدوار بودیم که برخی از آنها هم اکنون در صنعت امروز وجود داشت.”

Powershop استرالیا که در ملبورن واقع شده است مسئولیت تامین انرژی برای بیش از 80 هزار خانه و کسب و کار را در سراسر ویکتوریا و ولز جنوبی جدید را بر عهده دارد.این شرکت،یک برنامه آموزشی جدید با نام آزمایشگاه های Powershop را برای استارت آپ های انرژی که در مراحل اولیه قرار دارند اعلام کرده است. هر چند ماه یکبار این برنامه در مقر خود در ملبورن پذیرای استارت آپ ها با یک آزمایشگاه می باشد که در آن به بحث در مورد ایده هایی که در مورد چگونگی کار کردن در اطراف بازار انرژی،کاربردهای تجاری در بازار انرژی و محیط های قانونی و معتبر در مورد بازار انرژی است.

McManus می گوید:”ما به صورت مشتاقانه تحت تاثیر شور و شوق ناشی از انرژی های تجدید پذیر هستیم و جامعه انرژی در طول این مسیر گام های بسیاری را برداشته است، و با کمک چشم اندازهایی که این تیم ها- و سایر استارت آپ های انرژی داشته اند- امیدوار هستیم که بتوانیم ایده های آنها را مورد بازنگری و بهره برداری تجاری از طریق طرح ابتکاری آزمایشگاه های Powershop قرار دهیم”.

منبع : Startup Daily


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ