“اینترنت اشیاء” هدایت کننده اقتصاد بر اساس تقاضا است

Uber شرکتی است که همه می خواهند مثل آن باشند.مانند یک رویای کودکی که در آن با استفاده از اعمال نفوذ دستگاه های متصل به اینترنت برای حل یک مشکل منحصر به فرد استفاده می کنیم. البته Uber پیش از اینکه تلفن های هوشمند تبدیل به یک پدیده همگانی شود نمی توانست وجود داشته باشد.امروزه به لطف اینترنت دوگانه و GPS تلفن همراه ما می توانیم با استفاده از کشیدن و یک ضربه در ماشین را با استفاده از دزدگیر باز کنیم.

تلفن های هوشمند اولین دستگاه های متصل به اینترنت بودند، اما مسلما آخرین دستگاه ها نیستند.اینترنتی برای همه چیز ( که به اختصار lOT نامیده می شود) شامل، پیشرفت های نسل بعدی خواهد بود که کسب و کارهای مبتنی بر تقاضا را برای کشف صدها امکانات جدید را مورد کاوش قرار می دهد.

چه چیزی سبب ایجاد تغییر در این بازی می شود؟ داده. دستگاه های متصل و داده های آنها احتمال وقوع هر گونه کسب و کاری بر اساس درخواست را ممکن می سازند.

تکامل حسی

خصوصیات تلفن های هوشمند مانند اسکنر اثر انگشت،فشار سنج ها، شتاب سنج ها،حسگر نور و غیره ،سبب دسترسی کارآفرینان به داده هایی می شود که پیش از این هرگز ندیده اند.و به عنوان تلفنهای هوشمند سبب زنگ ها و سوت های بیشتری می شود برای شرکت ها می شود تا بتوانند نقاط داده ای بیشتری را حول آن بسازند.

فراتر از داده های حسی که از سخت افزارها بدست می آید، کسب و کارهای مبتنی بر تقاضا می توانند مقدار زیادی از داده های ذخیره شده را مورد استفاده قرار دهند.ذخیره سازی داده ها در مورد معیارهایی مثل رفتار،ترجیحات و قابلیت اطمینان به شرکت ها اجازه می دهد تا عملکردی موثرتر برای بهینه سازی تجربه کاربران داشته باشند.به عنوان مثال،Uber می خواهد مطمئن شود که کاربران هیچ گاه مجددا آدرسی را تایپ نکنند.

همراه با داده ها، IOT سبب بهبود ارتباط اینترنتی و تشخیص صدا برای فراهم سازی تجربه کاربری بهتری است.این دستگاه ها به خودی خود در حال هوشمند تر شدن هستند، همچنین به صورت جمعی نیز هوشمند می شوند.

یک دستگاه تشخیص صدا به خودی خود بزرگ است، اما یک Amazon Echo حتی بهتر نیز است. این دستگاه می تواند به تمامی قدرت Amazon  برای وظایفی مثل سفارش مواد غذایی، پخش موسیقی، و تهیه منابع دسترسی داشته باشد- و همه اینها فقط با استفاده از قدرت صدای شما است.بقیه دستگاه ها مانند Cortana ، Alexa و خانه جدید گوگل سبب در دسترس بودن خدمات مبتنی بر تقاضا از طریق صدای شخص می شود تا اینکه شخص بخواهد دکمه ای را لمس کند.

نوآوری در تقاضا

برای کارآفرینان امروزی،تمامی این پیشرفت ها و داده های بی شمار به معنی بدست آوردن فرصت های بیشتری برای نوآوری و برنده بزرگی بودن است. پس اگر شما یک کارآفرین هستید، در اینجا چند راه برای سرمایه گذاری بر روی اقتصاد مبتنی بر تقاضا و تکامل IOT می باشد:

1.بهره گیری از تجزیه و تحلیل، پیش بینی است.

Uber از داده ها برای فراهم کردن راننده ها استفاده می کند، اما از نقشه های حرارتی برای تجزیه و تحلیل الگوها و کمک به راننده ها برای اینکه در زمان درستی و در مکان درستی باشند کمک می کند.تجزیه و تحلیل ترافیک پیشبینی شده به خدمانی مانند تحویل غذای تازه- مانند Munchery و Sprig –امکان نظارت بر روی نقات تقاضا و همچنین پاسخ به روند را می دهد. هیچ کدام از این پلتفرم های مبتنی بر تقاضا بدون داده هایی که ما امروز داریم امکان پذیر نیست.

اگر شما می خواهید وارد بازی مبتنی بر تقاضا شوید،ابتدا تشخیص دهید که چه مشکلاتی را می خواهید با استفاده داده حل کنید.اکثر موفق ترین بازیکنانی که در این زمینه وجود دارند از این داده های نقطه ای برای فراهم سازی یک تجربه کاربری سریع تر،بهتر و یکپارچه برای کاربران استفاده می کند.

2.یک نقطه سودآور را پیدا کنید.

یکی دیگر از نکان مهمی که در مورد داده وجود دارد این است که شما نیاز به حل مسائل بزرگتری ندارید.کارآفرینان اکنون می توانند شرکتهایی را برای حل مشکلات کاملا مشخص شده شکل بدهند، همچنین داده هایی را نیز برای پشتیبانی از آن دارند. برای مثال، Petnet به شما کمک می کند تا مدیریت غذا دادن به دوستان چهارپای خودتان را بر عهده بگیرید.ظرف های غذایی که به اینترنت وصل هستند در زمان های مناسبی می توانند مقادیر مناسبی را برای حیوانات خانگی شما فراهم کنند.

یک توصیه احتیاطی: اطمینان حاصل کنید که مشکل شما به اندازه کافی بزرگ باشد تا برای حل آن بتوانید موارد کاربردی پیدا کنید هیچ وقت برای ریز شدن در مشکلات ترس نداشته باشید.

  1. میوه ای که در آسمان در حال تاب خوردن است را بگیرید.

از آنجایی که انقلاب اتوماسیون در سراسر دنیا در حال اتفاق افتادن است، کارآفرینانیی با تخصص صنعت  می تواند مشکلاتی را برای جهت های خاص حل کنند.برای مثال قفل هوشمند Agust ، پتانسیل لازم را بر روی یکی دیگر از مبتنی بر تقاضا به نام Airbnb دید.میزبان می تواند از قفل های متصل به اینترنت برای هماهنگی ورودی مهمانی بدون کلید از راه دور و بدون زحمتی استفاده کند. این راه حل تا چند سال قبل یا امکان پذیر نبود یا نیازی به آن حس نمیشد.

ذهن خود را به عنوان دیدبانی برای اتوماسیون سازی هدف بعدی باز نگه دارید.هر صنعتی که بر روی آن کار می کنید داده و اتصال اینترنتی می توانند سبب بهبود جزئی آن شود.

با دستگاه های اتصال یافته و داده های آن ، Uber و دیگر شرکت های مبتنی بر تقاضای نسل اول راهی را  توسط اینترنت و برای هموار ساختن زندگی ما ایجاد کرده اند.در حال حاضر این وظیفه کارآفرینان امروزی است که به نوآوری در این راه ادامه بدهند.

 

 منبع : Entrepreneur.com

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ