بررسی استارت آپ Stile با هدف تغییرات در نحوه یادگیری در مدارس ابتدایی

همانطور که بسیاری از مشاغل جدید برای آینده نیاز به مهارتهای STEM برای برخی از درجات دارند، استارت آپ های آموزشی با کمک فناوری به شدت در حال کار برای ترویج مهارت های یادگیری جدیدی در مدارس اطراف استرالیا هستند.

طبق تحقیقاتی که شواری تحقیقات آموزشی استرالیا  که به اختصارACERنامیده می شود انجام داده است، 75 درصد از مشاغلی که دارای رشد بالایی هستند نیاز به مهارتهای STEM دارند. هر چند که، آموزش چنین مهارتهایی تبدیل به یک چالش کلیدی برای معلمان به خصوص در مقاطع ابتدایی شده است، که با دشواری های خاصی برای افرادی که می خواهند در این زمینه با مهارت و اعتماد به نفس شوند همراه است.

اکثر معلمین در حدود 80تا 90 درصد زمان را صرف صحبت می کنند، با این حال محققین ACER نشان داده اند که دانش آموزان تنها 50 درصد از این صحبتها را یاد می گیرند.برای بررسی محتوای درس به طور مستقل و تغییر در تمرکز برای یادگیری طوطی وار استارت آپ آموزشی مبتنی بر فناوری با نام Stile ملبورن فعالیت می کند.

در سال 2014 توسط دانشمند ارشد استرالیایی با نام آلن فینکل(alan Finkel) راه اندازی شده است، استارت آپ آموزشی مبتنی بر فناوری Stile ملبورن  به جای کتاب های درسی با سیستم عامل های دیجیتال دانش آموزان به تعامل با محتوای درسی می پردازند و سبب می شود که برای نسلی که بیشتر با فناوری آشنا هستند شیوه آموزش مفهومی تر باشد.

Stile در حال کار بر روی ارائه دروس به صورت دیجیتالی شده می باشد و باور دارد که تحویل مطالب درسی به این شکل یک راه حل برای تنزل سطح سواد  STEM و کمبود مهارت های پیش بینی شده برای آینده است.هزاران معلم مدرسه از بیش از 300 مدرسه استرالیا در حال حاضر برای ارائه درس های خودشان از سیستم Stile استفاده می کنند.

این درسها شامل استفاده از فناوری های مجازی،ویدئو،انمیشن،و بازی های تعاملی برای ارائه برنامه درسی علمی کامل است.دیگر دوران آن گذشته است که معلمان دانش آموزان را وادار به دیدن ویدئوهای خسته کننده علمی کنند. استارت آپ های آموزشی مبتنی بر فناوری مانند Stile تاکید بر روش های تدریس جذاب و جدید برای تولید یک سطح بالاتری از علاقه در میان دانش آموزان دارند.

مدیرعامل شرکت Stile ، Byron Scaf گفته است،برخلاف بسیاری از سایر منابع آموزشی مبتنی بر فناوری،Stile به صراحت به صورت معلم محور ساخته شده است.

وی می گوید:”معلمان همواره مرکزیت کلاس درس هستند، بزرگترین و مهمترین نفوذ و تاثیر را بر روی آموزش یک دانش آموز را معلمان دارند”.

دانش آموزان حساب کاربری شخصی خودشان را در Stile دارند و با سرعت خاص خودشان می توانند سبک یادگیری خودشان را تنظیم کنند.همانطور که دانش آموزان در حال کار هستند، معلمان به صورت بلادرنگ می توانند فعالیت های آنان را تحت نظر بگیرند و در صورت نیاز به آنها کمک کنند.

درس ها از انواع مختلفی از رسانه ها و سوالات تشکیل شده است، از پاسخ کتبی، تا چند گزینه ای ها، و ویدئوها، برای شبیه سازی، نظر سنجی های زنده  و عناصر واقعیت مجازی،که دانش آموزان با آنها برای پیشرفت در درس باید در تعامل باشند.

Scaf این گونه توضیح می دهد که” تصور کنید که بتوانید مولکولی را در دست راست خودتان نگه دارید و آن را ببینید، بازرسی کنید، پیچ و تاب دهید و ببینید که آیا با مولکول دست چپ می تواند واکنش دهد”.

اخیرا Stile با همکاری CSIRO یک برنامه آموزشی تحت عنوان “درس هایی دو مارپیچه از CSIRO” را برای دانش آموزان مدارس ابتدایی عرضه کرده است.در حال حاضر این برنامه در دبستان سنت آگاتا به طور آزمایشی عرضه شده است،و به دانش آموزان جنبه های واقعیت مجازی از برنامه ها و شیوه های تدریس معلمان را معرفی می کند.

“تفکر علمی دانش آموزان با چالش سواد محدود نمی شود.به جای خواندن ساده،آنها می توانند به صدا ها گوش دهند،ویدئو ها را ببینند،و با شبیه ساز ها در تعامل باشند. این پلتفرم دانش را مطابق با سبک یادگیری دانش آموزان به آنها عرضه می کند.” این صحبت ها را Jasmine Fellows ، سردبیر مجله دو مارپیچه CSIRO بیان می کند.

در کار با CSIRO ، Fellows معتقد است که Stile در موقعیتی عالی برای جلب توجه کارهای دانشمندان واقعی و در دسترس قرار دادن این کارها برای معلمان و دانش آموزان قرار دارد.

“این همکاری سبب ادغام تجربه علمی آموزشی ما با پلتفرم Stile با نام لبه برش شده است.”

Stile یکی از تعداد کثیری از پلتفرم های آموزشی مبتنی بر فناوری می باشد که سیستم های یادگیری طوطی وار را به چالش می کشد.سال گذشته راه اندازی شده است،این پلتفرم یعنی استارت آپ آموزشی مبتنی بر فناوری با نام Stile ملبورن، برای یاد دادن زبان انگلیسی به دانش آموزان چینی در کشور چین به صورت آنلاین و یکپارچه مورد استفاده قرار می گیرد.

سایر استارت آپ های استرالیایی مانند یادگیری 3p ، آکادمی phronesis ، و آموزش Codespace همچنین به عنوان روش های جایگزینی برای آموزش و ساخت یک نسلی از دانش اموزان مجهز و زرنگ که دارای مهارت های STEM از سنین 5 سالگی به بالا هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

منبع : Startupdaily


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ