بررسی دستیار خانگی گوگل هوم

بعد از آمازون حالا نوبت گوگل رسیده است و البته هر دوی این شرکتها ایده خود را از استارت آپ ها و روباتهای کوچک دیگری گرفته اند ولی اینبار گوگل Home حرفهای بیشتری برای گفتن دارد .

در حال حاضر دستگاه‌های متعددی وجود دارند که با فرمان «Ok Google» عکس‌العمل نشان می‌دهند. هدف گوگل نیز این است که متوجه شود شما به کدام دستگاه نزدیک‌تر هستید تا آن دستگاه بتواند به فرمان شما پاسخ دهد. گوگل هوم برخلاف آمازون اکو که مجهز به ۷ میکروفون است تنها ۲ میکروفون دارد اما به خوبی توانسته از پس آزمایش‌ها برآمده و مکان بلندگوها را بیابد. همچنین می‌تواند در صورت نزدیک بودن دستگاه‌هایی مانند ساعت هوشمند یا تلفن هوشمند از خود واکنش نشان دهد.

در حال حاضر گوگل هوم با چند سرویس مانند اوبر یا پلی موزیک اسپاتیفای سازگار است اما گوگل گفته که قصد عرضه یک API را دارد تا کمپانی‌ها بتوانند برای گوگل هوم اپلیکیشن بسازند. با این حساب در زمان عرضه تعداد سرویس‌های موجود در گوگل هوم بسیار محدود خواهد بود و این در حالی است که آمازون اکو همراه با دسترسی به بیش از سه هزار سرویس عرضه شده بود.

گوگل امید دارد که محصولش در آینده برای کنترل دستگاه‌های هوشمند مختلفی استفاده شود اما در حال حاضر با گوگل هوم می‌توان چراغ‌ها، اشیای هوشمند و دستگاه‌های Nest را کنترل کرد.

قیمت این محصول 129$ می باشد و از محصول شرکت آمازون ارزانتر می باشد . شما را به تماشای این ویدیو دعوت می کنیم .

 

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ