رویداد Disrupt 2016؛آینده تعامل با کامپیوترهای انسانی چند مدلی خواهد شد

ما بیش از یک دهه از موس های کامپیوتری استفاده می کردیم . صفحات لمسی راه حلی برای ارتباط با گجت ها و ورود داده ها را برای ما فراهم کردند اما ایده اولیه آن همان کلیک کردن با موس است و حتی با ورود آیفون 7 اپل و لمس 3D باز هم همان ایده کلیکی تکرار شده است. مایکل باکوالد مدیر شرکت Leap Motion و جیم مارگراف مدیر  Eyefluence با ایده آینده تعامل با کامپیوترهای انسانی به صورت چند مدلی هم نظر هستند .

مارگراف در حال حاضر در حال کار روی یک ایده مرتبط با چشم است و کمپانی وی در حال ساخت یک تکنولوژی ردیابی چشم برای عینکهای مجازی است . وی بر این عقیده است که انسانها به طور طبیعی اشتیاق به ارتباطات با فرآیند تعاملی و دو طرفه دارند .انسانها به طور طبیعی مانند پردازنده ها مشتاق یک رابطه دو طرفه هستند . ما طالب یک رابطه لمسی هستیم و این علاقه حتی در لمس دکمه ها نیز قابل شهود است .در نتیجه وقتی به درک این رابطه می رسیم می توانیم خود را نیز بهتر کشف کنیم و حتی 70-80 درصد مردم در یک نظر سنجی اعلام نموده اند که تمایل به بازخوردهای لمسی نیز دارند . در واقع VR یا واقعیت مجازی یک ابزار ارزشمند برای ارتباط با مغز ما انسانها می باشد . از طرفی واقعیت مجازی در کنار واقعیت افزوده آینده تعاملی ما را با کامپیوترهای انسانی رقم خواهد زد .


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ