فناوری در آمریکای لاتین:بازی های المپیک سرگرم کننده، بودجه ثابت استارت آپ ثابت و شتاب دهنده های آمریکایی

شرکت های فناوری نیز به همین مناسبت شکلک های ویژه ، مینی بازی ها و استیکرهایی را ارائه کرده بودند. در سطوح بالاتر می توان گفت این رویداد سبب ” کشف دوباره برزیل” شده است در حالیکه یک میراثی ارزشمند که هنوزم تحت بررسی است را از خود به جای گذاشته است، اما امیدوارم که این نتایج سبب پیشرفت هایی در زیرساخت های فناوری و ارتباطی این کشور شود.

در همین حین، این اتفاق سبب جلوگیری از کسب و کار های معمول مانند استارت آپ ها و بازیکنان بزرگ تر نیز نشده است.

 

بازیکنان بزرگ تر

گوگل نسخه کودکان و نوجوانان از برنامه یوتیوب خودش را به شیلی و پرو عرضه کرد و به زودی در آرژانتین، کلمبیا و مکزیک نیز راه اندازی خواهد شد. مکزیک نیز از برنامه یوتیوب موزیک و یوتیوب قرمز مبتنی بر مشترکین استقبال کرده است، که در آن کاربران می توانند از نسخه رایگان 30 روزه آن استفاده کنند.همانطور یوتیوب گیمینگ در برزیل راه اندازی شده است.

این کشور خانه آخرین پردیس گوگل، پردیس سائو پائلو است، که طبق اعلام فهرست استارت آپ ها به زودی اولین ساکنان خودش را خواهد داشت.

فیسبوک نیز بخش های جدیدی از صفحات خودش را با هدف کمک به کسب و کارهای کوچک برای کسب درآمد راه اندازی کرد، که شامل یک بخش فروشگاه که در بازارهای نو ظهور در دسترس خواهد بود. به همین ترتیب، اینستاگرام برای کسب و کار در برزیل راه اندازی شد، که شامل ابزارهایی اختصاصی می باشد که برای SMB ها ( موسسات کوچک و بزرگ) در دسترس است.

برخی از دستاوردها

NEC ژاپن اعلام کرده است که دستاوردهای شرکت امنیت سایبری برزیل Arcon ، اکنون در شرکت های تابعه برزیلی نیز در دسترس خواهد بود.

اپل نیز با راه اندازی استارت آپی مستقر در سیاتل برای یادگیری ماشینی Turi موفق به کسب 200 میلیون دلار شده است. مدیر عامل  این شرکت مستقر در ایالات متحده است  و پروفسور Carlos Guestrin است.

استارت آپ انتشارات آنلاین beat نیز اکتساب خودش را از طریق Conard Egusa و Edinson Arrieta فاش کرده است، که شرکای کسب و کار در آژانس آگهی PR و جوجه کشی واقع در  Medellin ، به نام Espacio هستند.

و برخی از سرمایه گذاری ها

راه اندازی استارت آپ احراز هویت Auth0 با بودجه 15 میلیون دلاری از طرف Trinity Ventures  در مرحله دوم همراه بوده است در حالیکه برخی از ویژگی های جدیدی را برای ورود کاربران و امنیت یک سیستم خدماتی فراهم می کند.در دور اول این نرم افزار موفق شد 9 میلیون دلاتر بودجه جمع کند، و سرمایه گذار حال حاضر آن یعنی Bessemer Benture partners (مبادرت همکاران بسمر)، مبادراتK9 و بانک دره سیلیکون در این دوره جدید از سرمایه گذاری ها شرکت دارند.هدف این استارت آپ توسعه ویزگی های امنیتی جدید و پیشرفته تر برای مشتریان Auth0 می باشد،که در حال حاضر شامل  بیش از 75000 شرکت در محدوده استارت آپ های کوچک تا شرکتهای بزرگ در بیش از 175 کشور از سراسر جهان می باشد.

مرکز نگهداری از حیوانات خانگی در بازار برزیل با نام DogHero (سگ قهرمان) موفق شده است در حدود 3.1 میلیون دلار را با کمک Monashees سرمایه گذاری جذب کند.این Airbnb” برای سگ ها” پیش از این نیز بودجه هایی را از طریق مشارکت Kaszek دریافت کرده بود.

doghero

پلت فرم مکزیکی p2p با نام Kubo.financeiero در حدود 7.5 میلیون دلار بودجه با تلاش Bamboo Finance (امور مالی بامبو)دریافت کرده است. در حال حاضر Endeavor Catalyst (تلاش های کاتالیست)، Monex،Kue Capital سرمایه گذارهای این استارت آپ هستند که در قدیم Alta Ventures, Capital Invent, Vander Capital Partners and Wayra سرمایه گذاری های آن بوده است.

استارت آپ های برزیلی و 500 استارت آپ نو پای Olist ،مقداری سرمایه گذاری نامعلوم از بین سرمایه گذاران redpoint دریافت کرده اند، که شریک و مدیر عامل اسبق Romero Rdgirgues بوده است و به هیئت مدیره Olist خواهد پیوست. Olistبه SMB ها ( موسسات کوچک و متوسط) کمک می کند تا محصولات خود را از طریق  اصلی ترین پلتفرم تجارت الکترونیکی برزیلی به فروش برسانند.

استارت آپ همکاران برزیلی B2b با نام فروش دقیق موفق به کسب 4 میلیون بودجه (در حدود 1.22 میلیون دلار آمریکا) از Cventures/Primus شده است. که در ایالت جنوبی سانتا کاتارینا واقع شده است، و به توسعه نرم افزارهایی می پردازد که به شرکتها کمک می کند که به کاهش هزینه های جذب مشتری خود و ایجاد روندی برای فروش کارآمد تری بپردازند.

پورتال قانون  برزیل با نام  Jusbrasil مقدار نامعلومی بودجه از بنیانگذاران صندوق پیتر تیل(Peter thiel)، که همچنین به تازگی در Nubank سرمایه گذاری کرده اند دریافت کرده است. Jubrasil در شمال شرقی شهر سالوادور، باهیا است، و دارای 750،000 وکلای ثبت شده و 20 میلیون کاربر ماهانه است.

 

pidelainfo

استارت آپ کلمبیایی بر اساس تقاضای Rappi مقدار نامعلومی بودجه از Andreessen Horowitz دریافت کرده است، که در دسته ترکیب Y زمستان 2016 نیز شرکت کرده بود و بودجه پیشین آن از Redpoint e.ventures تامین شده بود.

استارت آپ برزیلی شرکت agritech با نام Agronow 2.5 میلیون ( معادل 746 هزار دلار آمریکا) از مشارکت sp دریافت کرده است، که به عنوان مدیرصندوق های دولتی و خصوصی FIP (Fundo de Inovação Paulista) است، که با آزانس توسعه سائو پائلو با نام Desenlove-sp متصل می شود.

استارت آپ شیلی با نام simpleroute  (مسیر ساده) در حدود 210 هزار دلار برای نرم افزار بهینه سازی مسیر خودش سرمایه جمع کرده است، و تا به امروز این مبلغ به 500 هزار دلار رسیده است. وحامی Soluciones Orión, ChileGlobal Angels, Wayra Chile و بیش از 500 استارت آپ است.

راه اندازی های جدید

استارت آپFintech Bitwage  پلت فرم خود را برای فری لنسرها در برزیل راه اندازی کرده است و این فعلا در حالت بتا می باشد و از معاملات رئال برزیل نیز پشتیبانی می کند. به این معنی که ، پیمانکاران برزیلی می توانند به مشتری های بین المللی خودشان خدماتی را ارائه دهند و دریافت وجه خود را به صورت پول محلی در حساب کاربری خودشان و با هزینه هایی بسیار پایین تر از حد معمول داشته باشند.برای انجام این کار، Bitwage بر روی بلاکچین ها حساب کرده است، اما نیازی نیست که پرداخت کننده ها در مورد بیتکوین ها نگران باشند:

“پیمانکاران و فریلنسرها می توانند از سراسر جهان پول دریافت کنند، بدون اینکه ارسال کننده های وجه نیازی به ثبت نام برای این سرویس داشته باشند.کارفرمایان می توانند هزینه کارگران خودشان را از طریق انتقال بانکی به طور منظم پرداخت کنند.” معاون فروش Neel Tiwary اینگونه در یک ایمیل توضیح داده است.

rappi

این رویکرد نظر حامیانی مانند شرکت مخابرانی فرانسوی Orange را به خود جلب توجه کرده است،که بر روی Bitwage در کنار Draper Associates و سایر شرکا سرمایه گذاری کرده است و به نظر می رسد که این سرویس برای کشوری مثل برزیل بسیار مناسب می باشد.طبق Tiwary ، این کشور سریع ترین بازار رشد را برای Bitwage دارد، که در بالاترین حالت تا 200 هزار دلار در ماه تراکنشها را مدیریت می کند.

صاحبان سهام حقوقی خصوصی و انجمن سرمایه آمریکای لاتین که به اختصار LAVCA نامیده می شود با Telefonica open future و شبکه امیدیار برای راه اندازی یک محتوای پلت فرمی ، Lavca.or/vc، که شامل تحقیقات سرمایه گذاری ، تجزیه وتحلیل و فیلم هایی در مورد صحنه سرمایه گذاری در آمریکای لاتین است هستند” به علاوه ما شاهد گسترش فعالیت VC در آمریکای لاتین هستم ما یک چشم انداز روشن و مثبت در مورد استارت آپهای محلی و دیده شدن آنها در صحنه بین المللی را می بینیم ، که یک نشانه مهم از بلوغ در سیستم اقتصادی می باشد” این صحبت ها را Cate Ambroes رئیس و مدیر اجرایی LAVCA بیان می کند.

NGO Hiperderecho پرو ای از Pidela.info پرده برداری کرده است (“درخواست اطلاعات”)، که کار Peruvians برای کسب اطلاعات عمومی از مردم را راحت کرده است. درخواست ها از طریق یک برنامه تحت وب می تواند انجام شود که در آن پاسخی از سوی نهاد های عمومی برای هر کسی که می خواهد آنها را بخواند امکان پذیر است.

شتاب و دوره نهفتگی بیشتر

چه اتفاقی باشد و چه نباشد، چندین مورد از بهترین شتاب دهنده های استارت آپ ها حرکتات خودشان را مرتبط با آمریکای لاتین انجام داده اند:techstar با یک تور در شهر Latam با حمایت کمک مالی از طرف وزارت امور خارجه آمریکا فعالیت خودش را آغاز کرده است، در حالیکه ترکیب Y شامل چندین شهر از آمریکای لاتین در دفاتر بین المللی خودش برای تورهای ساعتی است .در همین حال، بنیانگذار موسسه اعلام کرده است که مکان های آمریکای لاتین آنها نسبت به سال گذشته دو برابر شده است، و در حال برنامه ریزی برای ارائه تورهایی برای بیش از 20 شهر دیگر تا پایان سال 2016 هستند. Jonathan Greechanکه یکی از بنیانگذاران است می گوید ” ما در حال دو برابر کردن آمریکای لاتین هستیم” .

 

منبع : TNW


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ