کوتاه کننده لینک fi9.ir

مستر فایل | قالب و پلاگین وردپرس

کارت ویزیت لایه باز


شهرهای هوشمند: مرحله بعد

  • با سهيل معتمد
  • سه شنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۵

شهرهای هوشمند: مرحله بعد

روبرتو ویولا: در حال حاضر، شهرهای هوشمند تبدیل شدن خود به واقعیت را شروع کردند، اما چالش بعدی خیز برداشتن به سمت یک بازار باز بزرگ بر اساس راه حل های سازگار و ویژگی های تدارکات مشترک می باشد.

بیش از ۷۰ درصد از اروپایی ها در شهرها زندگی می کنند. آن ها خواستار شهرهایی با حمل و نقل روان، زندگی امن روزمره و هوای پاک هستند و همچنین خواستار شهرهایی هستند که بتوانند در آن از زندگی اجتماعی و فرهنگ غنی لذت ببرند، در آن یادگیری داشته باشند، شغل پیدا کنند و یا شرکت خود را بسازند.

رهبران شهرها و شهرستان های سراسر جهان روز به روز نسبت به مسئولیت سیاسی خود در برخورد با تقاضاهای ساکنانشان، آگاه تر می شوند. آن ها برای این کار تبدیل به شهر هوشمند می شوند.

شهرهای هوشمند یک وجهه جذابی دارند و در حال حاضر در حال تبدیل شدن به واقعیت می باشند. اطلاعات بی درنگ (real-time) در پیدا کردن جای پارک به رانندگان کمک می کند، این مسئله باعث کاهش ۳۰ درصد ترافیک گزارش شده که در اثر یافتن جای پارک وسایل نقلیه ایجاد شده، می شود.

زیرساختارهای جدید در سطح شهرها در حال ظهور هستند و به طور مثال می توان از تیر چراغ برق های قدیمی نام برد. تیر چراغ برق های هوشمند که برای کاهش ۵۰ تا ۸۰ درصدی مصرف انرژی در روشنایی شهر از لامپ های LED و وای فای استفاده می کنند، در حال نصب هستند و همچنین این تیر چراغ برق ها در سطح شهرها یک سرویس وایرلس ارائه می دهند. فکر می کنم اگر تیر چراغ برق های هوشمند برای تشخیص کیفیت هوا یا ترافیک جاده ای هم سنسورهایی داشتند، این خدمات می توانستند توسعه یابند.

پشتیبانی ملی و منطقه ای تعداد قابل توجهی از اروپایی ها در طول دهه گذشته، منجر به ایجاد پایه و اساس شهرهای هوشمند شده است. این هیئت و کمیسیون از طریق یک رویکرد مشارکتی در سطح اروپا و به وسیله سرمایه گذاری در بخش تحقیق و نوآوری به پشتیبانی خود در این زمینه ادامه می هد.

شهرهای هوشمند برای افق فکری ۲۰۲۰ برنامه چارچوب تحقیق و نوآوری اتحادیه اروپا، یک منطقه متمرکز می باشند. با سرمایه گذاری اتحادیه اروپا، ساکنان مسکن اجتماعی شهرهایی که در مجاورت شبکه اجتماعی هستند، بیش از ۱۵ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کردند.

پروژه UNPLUGGED که توسط اتحادیه اروپا تأمین بودجه شده نگاهی به شارژ بی سیم وسایل نقلیه در فضاهای عمومی دارد و پروژه FASTINCHARGE در دوئه در شمال فرانسه آزمایش شده است. یک توسعه جالب در افق فکری ۲۰۲۰ برنامه کاری ۲۰۱۷-۲۰۱۶ شهرهای هوشمند، ابتکار چراغ خانه می باشد.

در این جا شش شهر، سه شهر پیشرو و سه شهر دنبال کننده، برای انتقال دانش در زمینه شهرهای هوشمند و توسعه راه حل ها و رویکردهای قابل تکرار  به هم ملحق می شوند.

از سال ۲۰۱۳، با توجه به این رویکرد مشارکتی یک گام به جلو و تحت رهبری کمسیون اروپا، مشارکت نوآوری اروپا در جوامع و شهرهای هوشمند به هزاران شهر، شرکت و NGO های سراسر اروپا اجازه داد تا در مناطق ترکیب شده با دیجیتال، انرژی و حمل و نقل به نوآوری بپردازند.

این تعهدات بیش از ۳۰۰۰ شریک از سراسر اروپا را وارد عمل می کند و برای جذاب تر کردن شهرهایمان و ایجاد فرصت های تجاری  در آن پتانسیل عظیمی خلق می کند.

امسال، ۱۰۰ شهر اروپایی برای تولید حداقل فضای لازم برای  ایجاد یک بازار برای راه حل های آزمایش شده با هم همکاری می کنند و همچنین در زمینه راه حل های نوآورانه شهر هوشمند نیز ۱۰۰ شرکت با آن ها همکاری می کنند.

در ماه نوامبر ۲۰۱۶، به عنوان بخشی از تعهد ما در بهبود دسترسی به اطلاعات، مشاوره و سرمایه گذاری، کمیسیون  تحت دستور کار شهری اتحادیه اروپا یک پورتال خصوصی برای شهرها راه اندازی خواهد کرد.

این کار برای جزئیات سیاست های اتحادیه اروپا و فرصت های مالی برای شهرها یک نقطه ورود تک و شفاف، از جمله دسترسی به کمک های فنی و منابع مالی مرکز مشاوره سرمایه گذاری اروپا فراهم خواهد کرد.

میزان قابل توجهی از بودجه سیاست منطقه ای برای سرمایه گذاری در زیرساخت ها و خدمات نوآورانه، در دسترس مقامات محلی و سایر شرکای منطقه ای قرار گرفت. بسیاری از مناطق تصمیم گرفتند از تحرک هوشمند، انرژی هوشمند و دگرگونی های دیجیتال شهری حمایت کنند.

همچنین چیزهای زیادی هست که شهرهای هوشمند می توانند برای بازار واحد دیجیتال از برنامه اتحادیه اروپا بدست آورند. شهرهای هوشمند بر اساس دستگاه ها، داده ها و قابلیت همکاری ساخته شده اند؛ آن ها متکی به امنیت و انعطاف پذیری زیرساختارهای دیجیتال خود هستند و بدون اعتماد و اطمینان شهروندان خود نمی توانند عمل کنند.

ابتکارهای DSM در دگرگونی های دیجیتالی دولت، استانداردسازی، اینترنت اشیا، فضای ابری، امنیت سایبری،  ePrivacy و جریان آزاد داده ها، همگی در طول دوره ۲۰۱۶ می آیند و بر شهرهای هوشمند تأثیر مستقیمی خواهند گذاشت.

من خیلی دوست دارم بهترین تکنولوژی ها و ایده های شهرهای هوشمند که ما در زندگی اروپایی در همه خیابان ها و خانه های خود داریم را ببینم. در حال حاضر ما نمونه های خوب اما مجزای شهر هوشمند را داریم. چالش ما خیز برداشتن برای ایجاد یک بازار باز بزرگ مبتنی بر راه حل های سازگار و ویژگی های تدارکات رایج برای شهرهای هوشمند می باشد.

پارلمان اروپا و کمیته مناطق نقش مهمی ایفا می کنند و باید در جهت این هدف و حمایت از تلاش های کمیسیون اروپا برای همکاری در سراسر اروپا، شهرها را برای پیوستن به یکدیگر فراخوانند.

 

منبع : Public Technology 

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 8 =