کوتاه کننده لینک fi9.ir

مستر فایل | قالب و پلاگین وردپرس

کارت ویزیت لایه باز


گزارش اختصاصی ایران استارت آپ از رویداد SSWT تهران

  • با ایران استارت آپ
  • پنج شنبه , ۲۵ شهریور ۱۳۹۵

امروز رویداد Seed Star World تهران ساعت ۵ و به میزبانی شتابدهنده جهش در سالن اجتماعات باشگاه پیام وزارت ارتباطات و با اجرای Igor Ovcharenko به نمایندگی از تیم SSW برگزار شد . امسال سومین سال برگزاری این رویداد در ایران بود . هرچند سابقه انتخاب استارت آپهایی ضعیفی که در این رویداد طی امسال و سالهای گذشته انتخاب و عدم موفقیت آنها  نشان دهنده ضعف این میزبان اروپایی می باشد اما برگزاری این رویداد در ایران را به فال نیک می گیریم . گواه این ضعف فعال نبودن وب سایت برخی از این استارت آپها و حذف شدن آنها پس از گذشت چند ماه از چرخه عمرشان و عدم وجود نامی از آنها از اولین دوره این رویداد و اعتراض برخی استارت آپها به سیاست انتخابی این همایش جهانی  می باشد که جای بحث طولانی دارد .

 

1

شروع این مراسم با ارایه استارت آپ دراپز با نماد قطره که تیم دوم این مراسم هم بود آغاز شد و سایر تیمها به ترتیب تا شش استارت آپ تا ساعت ۷ به معرفی استارت آپهای خود پرداختند و پس از یک وقفه و پذیرایی شش تیم دوم و در نهایت پانل مبحث فرصتهای سرمایه گذاری خارجی در استارت آپهای ایرانی برگزار و تا ساعت ۹ تیم نهایی معرفی شد .

از نکات برجسته این مراسم میزبانی شتابدهنده جهش بود که پیش از این مراسم رویدادهای دیگری را مانند Pirate Summit برگزار نموده است . جهش خود را یک شتابدهنده ایرانی در ساختمان مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی در شعبه ولنجک و با هدف گسترش به سایر دانشگاه های کشور و نهادهای آموزشی، تا ارتباط موثر و پایدار قشر فرهیخته دانشگاهی و بازار تولید داخلی معرفی می کند . استارت آپ رقیب زود فود یعنی چیلیوری نیز یکی از اسپانسرهای این همایش بود که با ارایه کارتهای تخفیف خود در این مراسم حضور داشت . همچنین امسال برخلاف سالهای گذشته خانمهایی بیشتر در استارت آپ ها حضور و حتی نسبت به معرفی استارت آپ خود به زبان انگلیسی پرداختند .

نکته دیگر این مراسم حضور استارت آپ فینالیست برنده دونیت که قبلا حضور در شتابدهنده آواتک را در رزومه خود داشته ،  در این مراسم بود .  دونِیت یک پلتفرم کراودفاندینگ ایرانی است که در حال حاضر بر روی تامین سرمایه پروژه هایی که تاثیرات اجتماعی دارند، تمرکز کرده است و به تازگی ۲۰۰ میلیون تومانی شدن خود را جشن گرفته است . در نهایت تیم برنده این رویداد امکان حضور در مراسم جهاین SSW و دریافت آموزشها و کمکهای مالی را در سوییس خواهد شد .

 

 

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =